İçeriğe Yönlendir

2005 Clio Dizel 86.000 Bakım Ne Tutar

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Arkadaşlar ,

Bizim ailede bir clio 2005 hb dizel bulunmakta aynı zamanda ilk sahibiyiz arac alındığından itibaren  ful servis bakımlı en son triger değişimi 2010 yılında 40.00 km de iken değişmiş idi şimdi arac 86.00 km servise sorduk değişmesi gerekir dedi başka usta ya sordum az kullanılan aracta triger kayışı mantarlaşma yapar değişmesi lazım dedi . Bende karar veremedim bilgisi olan arkadaşlar dan yardım bekliyorum . Bir de avrupa yakasında iyi bir reno ustası tavsiye edilebilecek usta önerebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler .

Yorum bağlantısı

Ha kayış koptu motor gitti gidecek stresi ile araç sürmektense, en güzeli değiştirmek bence. Kafanız rahat şekilde kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Çok değerli işin piri Sabri ustam benim  connectin bakımını yaparken usta triger nasıl sence dedim ustam bir kulak küpesi verdi dediki çok iyi ve sağlam görünüyor.tercih senin değiştirde demem değiştirmede ama aklında varsa soru işareti bitmiştir.değiştirmedin topu topu 200 TL kaçtın diyelim birşey oldu hop motor mefta. yolda giderken ha birşey olacak ha oldu stresini yaşayacağına değiştir gitsin gönlünde kafanda rahat etsin derim ben.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kime sorsan değiştir diyecektir :) Değiştirme diyene denk gelemezsin. 5 yıl dolmuşsa değiş derler genel olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Peki anlaşılan değişecek yetkili servis haric orjinal parca kullanacak iyi bir reno ustası önerebilirmisiniz ist avrupa yakasında olan .

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Parçayı siz alıp , istediğiniz serviste değiştirebilirsiniz. Ya da gittiğiniz servise orjinal parça kullanmasını söyleyebilirsiniz. İlla Renault servisi olması gerekmiyorsa , Seyrante'de Aktif Ford var , Adem Bey servisin sahibi , alakadar bir kişidir , yardımcı olur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'ta sistem 4 yıl 60bin km'idi son bakıma gittiğimde. Bu yüzden değiştirmeniz gerekir. Ancak nisan mayıs'ı bekleyin, indirim kampanyaları yapıyor Renault. NEredeyse sanayi rakamına geliyor fiyatlar.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Yetkili servis triger değişimi için 810 tl fiyat verdi onun için dışarıda iyi bir yer bulabilirsem orada yaptırmayı düşünürüz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erol Güven

Arkadaşlar Merhaba ,

Bakım zamanı geldi çattı arac 2005 clio dizel hb 86.00 km yapılması gerekenler.

Yağ 5/30

Mazot Filitresi

Hava Filitresi

Yağ Filitresi

Bu parcaların hepsi orjinal olmak kaydı ile özellikle mazot filitresi sizce bize maliyeti kaca patlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu an Renault'ta kampanya var. Sakın kaçırmıayın. 300TL gibi bir rakama maksimum olarak yetkili serviste yaptırabilirsiniz.

Bu arada yağınız 5-40 olması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mazot filtresi 110 tl civarı (orjinal)

Motor yağı    100 ( castrol edge )

Yağ filtresi; hava filtresi ve polen filtreside 50 tl  toplamda 260 tl. ( işçiliksiz ) 

Ona göre kıyaslayın.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Şimdi renoyu aradım dönecekler fiyat verecekler bu arada kampanya varken triger değişimi ile ilgili fiyat istedim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

560 fiyat verdiler yüzde 25 indirim ile 420 ye geliyor nasıl sizce.

Bakım içinmi fiyat ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

560 fiyat verdiler yüzde 25 indirim ile 420 ye geliyor nasıl sizce.

Triger?

Motrio'mu kullanılıyormuş, onu da sorar mısınız?

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bakım ve triger 1283 tl dedi indirimli 963 tl dedi ama devir daim pompası dahil değil triger acılınca belli olur dediler .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bakım ve triger 1283 tl dedi indirimli 963 tl dedi ama devir daim pompası dahil değil triger acılınca belli olur dediler .

Pahalı olmuş ya. Mazot filtrenizi ne zaman değiştiniz en son? 40bin km ya da 2 sene çünkü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...