İçeriğe Yönlendir

Connect Lastık Secimi

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlar ben arabaya bir takım lastik alıcam. artık almam da gerekiyor. üstündekiler ben öldüm diyor. Ancak şöle bişey sorsam ben arabaya yük atmıyorum; genellikle şehir içi ve uzun yolda eşim ben kızım biniyoruz arabanın maxumum ağırlığı yüklü olduğunda 2 tonu geçemez oraya yaklaşmazda hani olursa diye yazıyorum :) ben bu XL diye tabir edilen lastikleri takmak istemiyorum aşırı ses yapıyor ve konforu sıfır ve okadarda iyi mukavemeti yok. sizce binek lastiği taksam H veya V serisinden aşşağı düşünmüyorum. zaten aynı paralar. bakıyorum yük endeksleri nerdeyse aynı hıza derseniz ha keza conni mümkün değil o hızlara erişmesi. ne öneriyorsunuz bu lastik olayı konusunda. fiyat araştırıyorum bu arada bilgisi lan varsa yada deneyen lütfen yardımcı olsun aldım alıcam continental bakıyorum bu ara ama lastik forumunda çok hayırlı şeyler okumadım. bulabilirsem öle çok dişli olmayan sadece 4 kanallı geniş oluklu lastiklerden almaya çalışıcam lassa impetus benzeri de diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Erman Kızılyel

michelin lastikleri çok iyidir. yol tutuşu, yol sesi vede aracın performansına azda olsa fayda sağlıyor. aracı daha az yoruyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
michelin lastikleri çok iyidir. yol tutuşu, yol sesi vede aracın performansına azda olsa fayda sağlıyor. aracı daha az yoruyor diye biliyorum.

seri ve model belirtirseniz çok sevinirim bide dediğim gibi hafif ticariler için ayriyetten yapılan XL serisi takmak istemiyorum onun yerine normal binek araç lastiği alıp H veya V serisi lastik takmak istiyorum

marka model seri bilgisi verebilirseniz çok sevinirim.

seri ve model belirtirseniz çok sevinirim bide dediğim gibi hafif ticariler için ayriyetten yapılan XL serisi takmak istemiyorum onun yerine normal binek araç lastiği alıp H veya V serisi lastik takmak istiyorum

marka model seri bilgisi verebilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı

lastik firmalarının sitelerine bakarsanız h grubu lastiklerin ve üstünün XL kodlu olmasada bu araçlarda kullanılmasında bi sıkıntı görülmüyor. bi kaç firmanın istesindede aynı sonucu gördüm. demekki benim lastikçi itelemek için illa XL lastik aldırmak istiyor bana :lol2:

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Aracınıza yük koymuyorsanız binek oto lastiklerini kullanabilirsiniz,yük taşımak içinde kullanılıyorsa uygun lastik almanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aracın yük endeksi h ve v şeklinde değilde 88 91 vs diye değişiyordu. Siz T hız kodlu ve 91 ağırlık kodlu gib ibir lastik alsanız işinizi görür.

Marka olarakda imkan varsa goodyear effiencielgrip yada duragrip ,michelin energy saver yada primacy hp bakılabilir.

Yorum bağlantısı

195/65/15 lassa impetus revo 91 h lastik aldım 4 adet 550 YL ye dün ve öle memnun kladımki performansından. Şahane yumuşak; okadarda sessiz tavsiye ederim. benim arabada en azından lastikçilerin dediği gibi abi virajda yana yatar çamura batar; çekmez patlar çatlar sanmıyorum abi sonuçta bu bi yüksek performans lastiği 1450 kiloluk mondeo ve lagunlarda kullanılıyor lpg taktığınızda 1500 kiloluk arabada bişey olmuyorda 40 kilo fazla atıncamı dedim içimden öle olcak sanmıyorum ama işallah. denedim lastik takılır takılmaz. ancak bi püf noktası var bu işin. aracımızın ağırlığının çok büyük kısmı ön lastiklerde olduğu için binek kullanımda yani o yüzden önlere 1 yada 2 ps değeri fazla basmak daha mantıklı yoksa yanakların üzerine de biraz fazla oturduğu doğrudur. mesela benim araca XL lastik takarken önler 32 arkalara 35 falan basıyorlar. ben önleri 33 e çektim. hiç sıkıntı yok. son derece güzel gidiyor. dediğim gibi denedim takılır takılmaz 120 le falan öle yatma falan yok yani virazjda. ( :nazar: genelde öle girmem bu arada sadece denemek için )

herkese teşekkür ederim

saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

güle güle kullanın.yazı geçirdikten sonra bende lastikleri yenilemeyi düşünüyorum.malum focus=yol sesi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdullah Barutcu

bende yeni konu açmayayım dedim bi sorum olacak

195 / 65 / R15 GOODYEAR EXCELLENCE

bi arkadaşta var bin km falan kullanmış 300-400 tl arası

nasıldır hiçbir bilgim yok bu marka ve model hakkında bilen varsa acil yardım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

internetten fiyatını öğrenebilirsiniz.yenisi ile çok fark yoksa sıfır alıp kullanın.

Yorum bağlantısı
Abdullah Barutcu

teşekkürler yorumunuz için ama benim sorum lastiğin modeli nasıldır kullanan arkadaşlar varmı diye sormuştum.

yanlış anlamayın ama (internetten fiyatını öğrenebilirsiniz) buraya yazı yazabiliyorsam internetten fiyatınıda öğrenebilirim sanırım :D benim için kullanıcı yorumları önemli

yenisi ile arasında 350 tl gibi bi fark var.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
DİREN YILDIZ
(düzenlendi)

Goodyear Duragrip ?  mıchelın energy saver ?  hangisi daha  kalitelidir sizce saygılar..

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Goodyear Duragrip ?  mıchelın energy saver ?  hangisi daha  kalitelidir sizce saygılar..

michelin

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

2 sene Bridgestone Turanza er300 kullandım Connect'te hiç sıkıntı yaşamadım..

Tavsiye ederim ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

yol çok yapıyorsanız yük tipi lastiklere bakın derim  daha uzun ömürlü connectlerde

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
engin yardaş

arkadaşlar aracım için lastik önerisi alcaktım, bide bizim araçlar için kış lastigi takma zorunlulugu varmı bi bilgisi olan varmı :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erdi Ateş

Arkadaslar öncelıkle herkese merhaba 2005 model connect aracım var ustunde 91 h tıp lastık var bı yakınım bunlar artık muayene de gecmedıgını soyledı ve bıraz arastırma yaptım kımse kesın bısey soylemedı arkadasmn dedıgıne gore 91 t olması lazımmıs sızın bı bılgınız varsa paylasırmısınız sımdıden tesekkurler :)

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

benim bildiğim  h sınıfı 210 km hıza kadar oluyor t ise 190 normali t olsa bile bir alt sınıf uygun olmaz üst sınıflarda sorun olmaz bence bizim bir abi daha bir ay önce muayeneye girdi connect ile 91 h kışlık lastikler ile kimsede bişe demedi

Yorum bağlantısı
Erdi Ateş

o zaman bu şekıl gidip şansımızı denıcez tesekkurler ilginiz için :)

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Eğer lastik diş derinliği 3 mm altında değilse geçer sıkıntı etmeye gerek yok :D

Yorum bağlantısı
Erdi Ateş

ben elime kumpası alım sabah bı olcım en ıyısı garantı olsun degılse klasık taktık on arka yaparız :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

ben 2 senedir 225-40-18 zr lastiklerle sorunsuz geçiyorum muayneden.

Önünüzdeki ay kışlıkları sökünde önler 225-40-18 arkaları 225-45-18 yapıcam inşallah ön arka lastik farklı diye bir şey demezler muaynede.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...