İçeriğe Yönlendir

Ön - Arka Lastik Üretim Tarihi Farkı

Furkan Avcı

Recommended Posts

Hakan Kalkan

arkadaşlar ön ve arka taraftaki ölçüler farklı mı yoksa yazım yanlışı mı önler:225 arkalar:245 yazılmış 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

arkadaşlar ön ve arka taraftaki ölçüler farklı mı yoksa yazım yanlışı mı önler:225 arkalar:245 yazılmış

Evet farklı
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben olsam sadece arkalara alırdım sanırım. daha 30 bindeki lastikleri (kabaca 4 yıllık) en az 1 yıl daha kullanırdım

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bu aralar bende lastik değiştirip değiştirmeme arasında oldukça kararsızım.

Aracımın üzerinde 2012 üretim tam 3 yıllık lastikler var 42.000 km.de. Yaz tatiline kadar 45.000 km yi görmüş olurlar..

45.000 deki lastiklerle yazın uzun yola çıkılır mı?  Diş konusunda sorun yok. Goodyear Exellence lastiklerim..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Aracımın üzerinde 2012 üretim tam 3 yıllık lastikler var 42.000 km.de. Yaz tatiline kadar 45.000 km yi görmüş olurlar..

45.000 deki lastiklerle yazın uzun yola çıkılır mı?  Diş konusunda sorun yok. Goodyear Exellence lastiklerim..

Lastikleriniz kış gördü mü ? Hamurun sertliği ne durumda , bunlar önemli. 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Lastikleriniz kış gördü mü ? Hamurun sertliği ne durumda , bunlar önemli. 

Evet lastiklerim kış gördü. Sertlik de var yok desem yalan olur. Hatta konfor anlamında baya şikayetçiyim.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Evet lastiklerim kış gördü. Sertlik de var yok desem yalan olur. Hatta konfor anlamında baya şikayetçiyim.

Lastiklerinizi yenilemeniz faydalı olur. Hamuru sertleşen lastiklerde , sıcak havada ve yüksek süratlerde stabil manevralar yapmak zorlaşabiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı lastikleri bende kullandım 2008 - 2011 yılları arası,cidden yol tutuşu vs çok iyidi,ama ömrünü doldurduğundan yine aynı marka optigrip modelini kullandım 2011 - 2014 yılları arası..Her iki lastikte diş kalınlığı tatminkar edici durumdaydı ama,yıl bazından bakacak olursak olaya sertleşme olduğu bariz hissediliyordu..Şuan farklı bir marka kışlık lastik kullanıyorum,ama Nisan ayı başında Goodyear'dan şaşmıcam bu sefer'de Efficientgrip modelini alacağım.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Aynı lastikleri bende kullandım 2008 - 2011 yılları arası,cidden yol tutuşu vs çok iyidi,ama ömrünü doldurduğundan yine aynı marka optigrip modelini kullandım 2011 - 2014 yılları arası..Her iki lastikte diş kalınlığı tatminkar edici durumdaydı ama,yıl bazından bakacak olursak olaya sertleşme olduğu bariz hissediliyordu..Şuan farklı bir marka kışlık lastik kullanıyorum,ama Nisan ayı başında Goodyear'dan şaşmıcam bu sefer'de Efficientgrip modelini alacağım.

Aynen abi yol tutuş gerçekten çok başarılı. Bende çok memnunum. Efficientgrip Performance hepsi burada da 640 TL 4 adedi 195/50/15 . 2015 üretim. + olarak maximum karta 50 TL maxipuan kampanyası var aklımı çelmiyor değil.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen abi yol tutuş gerçekten çok başarılı. Bende çok memnunum. Efficientgrip Performance hepsi burada da 640 TL 4 adedi 195/50/15 . 2015 üretim. + olarak maximum karta 50 TL maxipuan kampanyası var aklımı çelmiyor değil.

Bu çok iyi bir haber oldu benim için...Çok teşekkürler.

Bence sizde fazla düşünmeyin,ve bu fırsattan faydalanın.. :yes:

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bu çok iyi bir haber oldu benim için...Çok teşekkürler.

Bence sizde fazla düşünmeyin,ve bu fırsattan faydalanın.. :yes:

Ne demek abi. Kampanya 16-31 Mart dönemini kapsıyor. 500 TL üzeri peşin ve ya taksitli harcamaya 50 TL , 1.000 TL ve üzeri harcamaya 100 TL maxipuan hediye  :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benim yazlık lastikler kış görmedi hiç.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Benim yazlık lastikler kış görmedi hiç.

Abi üstadların dediği gibi sertleşme yok ise lastiklerde kullanılabilir gibi sanki..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Abi üstadların dediği gibi sertleşme yok ise lastiklerde kullanılabilir gibi sanki..

Lastikler yumuşak ama yenileri gibi olmayacaktır haliyle.

Aradaki fiyat farkı 600 TL, yani eski lastiğin ömrü var ise yazık olur. Çok arada kaldım ama ben gider seti komple alırım herhalde eskileri de satarım sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...