İçeriğe Yönlendir

Bu Plaka Muayneden Geçer Mi ?

Utku Gömeç

Recommended Posts

Utku Gömeç

İyi günler arkadaşlar bir sorum olacak.Haftaya çarşamba aracımın muanesi var.Yalnız geçen gün küçük bir kaza sonucu ön taraftaki plakamın yarısı bombeli oldu çizilme olmadı.Sadece 9124 yazan kısımda sorun var. Orayı çift taraflı banla yapıştırsam muaneden geçermi.Yoksa direk yeni plaka mı çıkartayım.

pR7tIxe.jpg?1

LzeBb99.jpg?1

0hnpsxt.jpg?1

Yorum bağlantısı
Misafir

İyi günler arkadaşlar bir sorum olacak.Haftaya çarşamba aracımın muanesi var.Yalnız geçen gün küçük bir kaza sonucu ön taraftaki plakamın yarısı bombeli oldu çizilme olmadı.Sadece 9124 yazan kısımda sorun var. Orayı çift taraflı banla yapıştırsam muaneden geçermi.Yoksa direk yeni plaka mı çıkartayım.

Merhaba Utku Bey,

Konunuz uygun bölüme alınmıştır. Muayenede sorun olmaz, geçer.. 

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Ben birşey göremedim.

9124 yazan yer abi bombeli oldu.

Hafif kusurlu olarak geçer.

Birde kalırsa uzun iş tekrar gitmek iş yerinden izin almak

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Muaynede sıkıntı olacağını sanmam. Ama söküp düzeltmek çok zor değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

pek dikkat etmezler bir şey olmaz en fazla hafif kusur olur onunda olacağını sanmıyorum bizde eski kamyonet var 1975 model :) plaka yırtık kırık hep yapıştırara vidalayarak sabitledik her seferinde geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Hiçbir şey olmaz, lakin söylenenler gibi çıkartıp el ile düzeltebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Bnde mühürsüz app var hafif kusur bile yazmadılar seninki bu haliyle hayli hayli gecer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Muayeneden geçer sıkıntısız ama çıkarıp düzeltebilirsin. Biraz el ile biraz da üzerine bişey koyarak çekiçleyin tamamdır.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

geçer de elinizle bastırsanız düzelir zaten :) kaba kuvvet şart :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

9124 yazan yer abi bombeli oldu.

Birde kalırsa uzun iş tekrar gitmek iş yerinden izin almak

BEnce hiç birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

hiç birşey olmaz.ama siz onu kendiniz için düzeltin.plakayı sökün,düz bir zemine koyun(boyasız kısım yere gelsin)üzerine de çizilmemesi için bir bez koyun ve plakanın üzerine çıkın,düzelsin.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Sorunsuz bir şekilde geçer merak etmeyin....

Yorum bağlantısı
Misafir

hiç birşey olmaz.ama siz onu kendiniz için düzeltin.plakayı sökün,düz bir zemine koyun(boyasız kısım yere gelsin)üzerine de çizilmemesi için bir bez koyun ve plakanın üzerine çıkın,düzelsin.

:unsure2:

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kanuna göre o plaka orada olmasa bile hafif kusurlu geçmesi lazım zaten, şu haliyle sıkıntı olmaz..  ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:unsure2:

ayakla üzerine basmak.

elle ya da çekiç gibi bir cisimle vurarak yaparsan,eğme gücün nispeten küçük bölgelere etki edeceğinden istenmeyen eğilmeler-çukur ve tümsekler oluşabilir.yere koyup ayakla üzerine basarsan çok daha geniş bir alana,bir kerede gerekli baskıyı uygularsın,zemin de düz olduğundan tüm plaka 2 ayak basmada tek çizgiye gelir :)

nasıl bilimsel açıkladım ama :crazy:

Yorum bağlantısı
Misafir

ayakla üzerine basmak.

elle ya da çekiç gibi bir cisimle vurarak yaparsan,eğme gücün nispeten küçük bölgelere etki edeceğinden istenmeyen eğilmeler-çukur ve tümsekler oluşabilir.yere koyup ayakla üzerine basarsan çok daha geniş bir alana,bir kerede gerekli baskıyı uygularsın,zemin de düz olduğundan tüm plaka 2 ayak basmada tek çizgiye gelir :)

nasıl bilimsel açıkladım ama :crazy:

Bilimsel açıklama tırt/ eksik..  ;) Üzerine basan kuvvet x kuvvetin kilosu x plakanın canı x eski haline olan özlem x yazııkk = Yeni Plaka Yaptırmak  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Aklıma kırılmayan cam testi geldi  :D

Bilmeyenler için 

video nun altındaki yorumu okudun mu adam yazmış 1,27 saniyeden  den sonra bende evde zıplamaya başladım  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...