İçeriğe Yönlendir

B-Max Almayın

cem oruç

Recommended Posts

cem oruç

Arkadaşlar araç alacaklara tavsiyem şudur.

B-Max aracını görünüşüne aldanıp sakın almayın. O kadar sorun çıkarıyor ki servisten sizi çıkarmıyor. Benim aldığım araç daha 1. ayından itibaren arka cam otomatiklerinde sorun ile başladı. Ve durmadı....

Ne mi oldu. Sorunlar hallolmadığı gibi her geçen gün yenisi üzerine eklendi. Ne B-Max' i aldığım ford bayisi ne de Ford Otosan ilgilenmiyorlar.

Tabii ki iş mahkemelik oldu. Allah'a şükür 2. celsede kazandım.

Ne paramı alabildim ne de aracı değiştirdim. Yargıtay kararını bekliyorum artık. Bu arada Aracı 10 aydır teslim etmiş durumdayım. Tabii ki bu mağduriyeti aradığım Ford Otosan "iletişim bilbiniz yok maili atarak" sümen altı etti. nİsanları yıldırmak istiyorlar ama ne kadar mağdur olsamda sonuna kadar devam ettireceğim.

Ha bu yazdıklarım sadece halimi arzetmektir onuda belirteyim.

Umarım dikkate alınır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

büyük geçmiş olsun nadiren sizin başınızamı geldi yoksa b-max genelinde bir sorunmu var? araştırdınızmı

Yorum bağlantısı
cem oruç

büyük geçmiş olsun nadiren sizin başınızamı geldi yoksa b-max genelinde bir sorunmu var? araştırdınızmı

Teşekkür ederim.

Forumda ki sorunlara baktım benzer şikayetler mevcut. Bulunduğum yerde bundan habersiz bir B-Max sahibi bir kısım benzer şikayetleri olduğunu eşime söylemiş. Durmumuzu anlatınca eşim onun telaşlandığını ifade etti. Başka bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Cam otomatiği problemini yaşamayan B-maxci yok heralde..

Geçmiş olsun, inşallah hakkınız olanı alırsınız.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Diger sorunlara deginmemissiniz. Sadece cam otomatiginden bahsetmissiniz. Sadece cam otomatiginden mahkemelik olmadiniz dimi?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Geçmiş olsun. Sorun B-max mi, yoksa sizin probleminizi çözemeyen servis mi?

Yorum bağlantısı
cem oruç

Diger sorunlara deginmemissiniz. Sadece cam otomatiginden bahsetmissiniz. Sadece cam otomatiginden mahkemelik olmadiniz dimi?

1. Cam otomatiği sorunu tek değil tabiiki

2. emniyet kemer ikaz bozulması,

3. bir türlü yapamadıkları torpido gözünün yerinden çıkması,

4. orta konsol kapağının yerinden çıkması,

5. sanki 20 yıllık araç görünümü kazandıran! kapı lastiklerinde sarkma (neredeyse yere kadar), 

6. arka kapı iç kısmının kızımın elinde kalması,

7. kapı yaylarının kırılması,

Geçmiş olsun. Sorun B-max mi, yoksa sizin probleminizi çözemeyen servis mi?

B-Max, Servis, Otosan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bu bayiler bu kadar aşağılık olmamalı bir aracın iadesini almak yerine sıfır yada alternatifini vermek bu kafar zor olmamalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Yilmayin, uzlasmayin, baslangicta cebinizden cikana magduriyetinizi eklemeden sonlandirmayin. sorun sadece bayiden kaynaklanmayip ustune fordun kendisi de bu ise bakmiyosa one minute diyip bidaha da sifir forda binmem sahsen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Katiliyorum arti illa mahkemelik olup prestij kaybetmek mi lazim yani.ver adamin altina yeni arabayi oda bi güzel reklamını yapsın.hiç zorlanmadan değiştirdiler işimi gördüler.alsam yine bu markadan alırım desin.

+100 nerde onlarda o kabiliyet

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Geçmiş olsun kötü bir durum.. Allah kimseye yaşatmasın ne deyim..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ford da alınmayacak araçlar bence ve servisteki arkadaşlarımında ortak kararına göre 1- Kuga 2-B-max  sonra yeni fiesta geliyor ama o bunların yanında çok daha iyi durumda...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bmax'in sorunlu dogmasi ford acisindan son yillarda yukselttigi kalte algisina vurulmus bir darbe. Bu problemleri buyumeden cozmek yerine musterisini internette sikayet noktasina getirmesi ise bence Otosan'ın yanlis taktigi. Simdi piyasada satan modeller nasil olsa var diyerek bu şikayetleri gözardi gelecek yillar icin kendine ceza vermek gibi. Ne markalar piyasadan silindi ya da pazardan cekildi. Turkiye gibi duygusal pazarlarda soylenti mekanizmalarini harekete gecirmek marka yonetimi acisindan cok yanlis.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ford da alınmayacak araçlar bence ve servisteki arkadaşlarımında ortak kararına göre 1- Kuga 2-B-max  sonra yeni fiesta geliyor ama o bunların yanında çok daha iyi durumda...

Abi bu yeni fiyestada neler var ki merak ettim bak aboo

Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Arkadaslar bende b max ile volkswagen polo arasinda kalmistin 2 ay once kimse tavsiye etmedi formda hala konum durur bende vw polo aldim iyiki vw polo almisim suanda 10 numara masallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Sonuna kadar direnmeye devam, hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Umarım en kısa zamanda hakkınızı alırsınız.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Cem bey bmaxler kronik sorunlu araçlardı çıktığından beri otokoçtan tanıdığım insanlar sohbetim neticesinde öğrendiğim bilgiler 2015lerde yazılım düzeltmesi yapılmış arka cam sorunları ortadan kalkmış ve trendlerinde dahil artık 4 cam otomatik ve cruise control ile geliyorlar. Sadece kapı fitillerinin 5000 kilometre gibi bir sürede hava almaya başlaması gibi bir sorunu mevcut onuda değiştirerek düzeltilebilyormuş. 2015leri deneyimleyenlerden duymak daha iyi olur.

Segmentine göre ara model kalan bir araç tabiki benim görüşüm ya fiesta ya focus alınmasıdır.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kullandığım 20 ay boyunca bazı sorunlar olmasına rağmen hepsi servis tarafından çözülmüştü. Konfor ve ekonomisi ile yüz güldürmesine rağmen fazla arıza ve sorun çıkarması ve 2. elde sıfır fiyatına göre değerinin çok düşmesi olumsuz tarafları. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bir komşumuz da aldıktan sonra çok kısa bir süre içerisinde satmıştı, sorduğum zaman da "göründüğü gibi değilmiş " demişti!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...