İçeriğe Yönlendir

Transit Custom Combi Uzun Şasi Vip Günübirlik

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

öndeki oturma alanından arkaya geçilebilmeli. minibüs gibi. dönerse daha iyi. ama o zaman ters bakan koltuk koyamıyorsun. ters bakanı şöförün ardına tek koyabiliyorsun. Böylece uzun yolda taşıyabileceğin yolcu sayısı bir azalıyor. çok iyi bakıp görmek lazım.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

9 kisiye kadar Minibusler hususi gozuktugunden otomobil gibi muayeneye giriyor, istanbul'da iki kopruyu de kullamabiliyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

öndeki oturma alanından arkaya geçilebilmeli. minibüs gibi. dönerse daha iyi. ama o zaman ters bakan koltuk koyamıyorsun. ters bakanı şöförün ardına tek koyabiliyorsun. Böylece uzun yolda taşıyabileceğin yolcu sayısı bir azalıyor. çok iyi bakıp görmek lazım.

Döner koltuk yer amaçlı olarak çok fena sıkıntı yaratacak bir özelliğe dönüşüyor.Çizimindeki gibi çalışma sade geniş alan ve oldukça ideal duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Döner koltuk yer amaçlı olarak çok fena sıkıntı yaratacak bir özelliğe dönüşüyor.Çizimindeki gibi çalışma sade geniş alan ve oldukça ideal duruyor.

sanırım doğru. karlı soğuk havada kapıyı açmadan önden arkaya geçiş burda mesele. Belki öne ortaya sehpa (buzdolabı vs) konur tek koltuğa indirilir. geçiş koltuk biraz öne yatırılarak olur vs.

Yorum bağlantısı
Misafir

Döner koltuk yapılır ise kendi etrafında dönen değilde sadece arkaya geçiş için tek kademe dönen tip sanki hem yapılma aşamasında kolay olabilir hemde yeterli olur diye düşünüyorum.

Sol koltuk kaldır sırt tarafı kapıya doğru tek kademe çevir ve yerine oturt.Bu  şekilde orta taraf tek koltugada binmeyebilir sanki ama her halukarda ön koltuk gibi ara geçişli olmak zorunda.Birleşik olamayacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yok mu teknik yanıt başka yahu? Hani bir sürü modifiyecimiz vardı?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Mehmet hocam çok güzel bir fikir bu ama benim şahsi fikrim böyle yatırım yapacağınız bir araçla yazın 5 10 gün kampa gitmek istediğinizde içinde yatabilmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Yaklaşık 70 80 bin Türk Lirası harcadıktan sonra bence biraz daha karavan(ımsı) olsa ileride fayda görürsünüz.

Ducato mesela kullanması çok rahat ve yakıtı çok düşük olan bir araç ve onun uzununu almaz kısasını alırsınız mesela ama iç hacimde baya fayda gösterir. 

Arkaya yapacağınız ocak veya mutfak bölümünde pişen şey sadece çay olmamalı, yemek pişecekse'de içinde kalınmalı derim böyle bir yatırım için.

Örnek olarak gördüğüm bir araç.

Dıştan camlı olsa içi daha ferah olur şuan masaj salonu gibi ama örnek olarak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-2014-vip-ful-plusfuuuullll-transit-203927072/detay

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

nasıl işletmiş karavan yapmış ilginç.. 5 yaş kuralı var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

yolcu koltuğu tek istiyorum.  2+2(ters)+2  ya da 2+2(ters)+3 düşünüyorum.  çok acil zaten değil para da yok daha :)

biraz kullanıp hangisi rahat deneyeceğim.  sanırım 3 aday var  transit custom /  caravelle  (t6 çıkacakmış bu ay)  / mersedes

ducato evet karavan için uygun ama karavanı her allahın hafta sonu çıkaramazsın otoparklara felan giremezsin bir sürü eziyet. caravelle kapalı otoparklara bildiğim kadarı ile giriyor. Çoğuna. yaz tatilinden çok gezme amacıyla düşündüm. yanılıyor da olabilirim. tecrübeli olanınız varsa bilgiye talibim. Evet masraf döşemesi vesaire 100 olur.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hocam anladığım kadarı ile düşünceniz bir Vip araç yapmaktan ziyadé kısa süreli kalabalık seyahatlerde kullanılabilecek bir minibüs. Bunun için kendim baktığım için söylüyorum. En uygun ve farklı araç 4motıon transporter ler. Fazla yok ama takibe değer. İsterseniz malum sitede 4motıon transporter var bi inceleyin derim. İşin özü 4x4 minibüs bakabilirsiniz bir taşla bayagi kuş vurulabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

ön koltukları şu şekilde istiyorum: Ama bu alette 2 koltuk var. Benim böyle olursa bunun ardına 3 legal koltuk daha koyup 5 yapabilmem lazım.

Bu şekilde olursa her halukarda ön tarafta koltuk eksiğin olmayacak.Arka tarafa ise Koltuklar sabit olacak ise köşeli koltuk tarzı montaj yapılabilir.

Dolmuşlardaki gibi tekli ince koltuk eklemeside fazla yer kaplamayabilir.Yolcu otobüslerindeki koltuk mekanızması tarzında bir koltukta düşünülebilir.

Arka alandada her şekilde bence bbu tarzlarda 4 koltuk çok rahat sığar diye düşünüyorum.Geniş koltuk isteniyorsa 3 lüde rahat olacaktır.

Sol şoför koltuğu yada sağ koltuk tan birisi sabit kalır,diğeri dönerli olur ve sabit kalacak arkasına koltuk sabitlenir.

Orta alana iyi bir tasarımla sırt kısmı egilince genişce bir masa olacak şekilde bir tasarımda yapılabilir.İş bitince kaldırırsın koltuk olmaya devam eder.

Araç seçimi ne olursa olsun sonuçta kullanılacak alan belli.Vw yada Mercedes olsa değişen bir şey olmayacak ki.

Hesaplı ve acımadan değişim yapılabilecek tek model bence Ford.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam anladığım kadarı ile düşünceniz bir Vip araç yapmaktan ziyadé kısa süreli kalabalık seyahatlerde kullanılabilecek bir minibüs. Bunun için kendim baktığım için söylüyorum. En uygun ve farklı araç 4motıon transporter ler. Fazla yok ama takibe değer. İsterseniz malum sitede 4motıon transporter var bi inceleyin derim. İşin özü 4x4 minibüs bakabilirsiniz bir taşla bayagi kuş vurulabilir.

niye 4x4 yapıp hem ağırlıktan kaybedeyim hem yakıttan hem seçebilecek araçlardan?

Bu şekilde olursa her halukarda ön tarafta koltuk eksiğin olmayacak.Arka tarafa ise Koltuklar sabit olacak ise köşeli koltuk tarzı montaj yapılabilir.

Dolmuşlardaki gibi tekli ince koltuk eklemeside fazla yer kaplamayabilir.Yolcu otobüslerindeki koltuk mekanızması tarzında bir koltukta düşünülebilir.

Arka alandada her şekilde bence bbu tarzlarda 4 koltuk çok rahat sığar diye düşünüyorum.Geniş koltuk isteniyorsa 3 lüde rahat olacaktır.

Sol şoför koltuğu yada sağ koltuk tan birisi sabit kalır,diğeri dönerli olur ve sabit kalacak arkasına koltuk sabitlenir.

Orta alana iyi bir tasarımla sırt kısmı egilince genişce bir masa olacak şekilde bir tasarımda yapılabilir.İş bitince kaldırırsın koltuk olmaya devam eder.

Araç seçimi ne olursa olsun sonuçta kullanılacak alan belli.Vw yada Mercedes olsa değişen bir şey olmayacak ki.

Hesaplı ve acımadan değişim yapılabilecek tek model bence Ford.

Masa için olay katlanır aşağı yapmak gibi olması gerek. aşağı katlayıp eşya taşımada aracı kullanmak mümkün olabilir. ya da ortaya farklı bir tabla koyup iki kişilik uyku yatağı yapabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Kış, kar, buz, Kartepe, Abant, Uludağ artı normal zamanda otomobil gibi kullanım v.s yakıta bir şey diyemem..... Nasılki otomobilde vw nin bir albenisi var. Bu araçlarda transporter bir adım öne geçmiş gözüküyor.Bana kalsa standart bir viano çok daha güzel ama piyasa transporter seviyor. Ama 4motion bilinmiyor. Mevzu uzar gider :))) saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yeni transporter çıkıyor nisanda bakalım.

ruhsat modifikasyon proje işlerini bileen sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bir iki bayi ile görüştüm. Onlara göre bu iş olmuyor.  9 koltuk şart.  5 koltuk olacak ise kamyonet (camlıvan). arka bölüme ocak musluk koyarsan çekyat vs polis paravan yaptın olum sen (vidalamasan bile) diye arabayı bağlayıp %120 ÖTV ödettirebiliyor.

İşte mevzuatın yaşamımıza yaptığı kötü etkilerden biri. Mevcut VIP karavelle ler  alayı tamamı yasadışı.  (dediler).,

5 yaşını geçerse yapabiliyorsun ama bu sefer vıp yapamıyorsun karavan yapıyorsun. Onu şartı da ruhsattaki oturma koltuk sayısı kadar yatak olacak. yani 5 koltuk yapamıyorsun. vs vs.

Bu durumda bakındım doğru karar DUCATO ya da SpRINTER alıp adam gibi 5 yataklı birşey yapmak. kapalı kasa alabiliyorsun 5 yaşını geçtiyse ve vergisiz karavana dönüştürebiliyorsun. 

40 bin lira felan 5 yaşında temiz araçlar. 

Görürseniz (kapalı kasa uzun şasi) haber verin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. hocam her ne yapacaksan emek para harcayacaksan custoım dan uzak dur sebebini çok merak edirsen bir nezcafe içerken anlatırım ben yandım sen yanma :D

2. her tür döner yatar uçar koltuk vb. yaptırmak gahey basit.

3. ruhsat işlemi sandığından da basit :seytan:

benim 8+1 hususi, 1 günde 11+1 ticariye döndü :mangal:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1. hocam her ne yapacaksan emek para harcayacaksan custoım dan uzak dur sebebini çok merak edirsen bir nezcafe içerken anlatırım ben yandım sen yanma :D

2. her tür döner yatar uçar koltuk vb. yaptırmak gahey basit.

3. ruhsat işlemi sandığından da basit :seytan:

benim 8+1 hususi, 1 günde 11+1 ticariye döndü :mangal:

şansa bak dün toplantıya gittiğim yerin yanında hem ford hem vw bayisi vardı. custom a baktım ı ıh. sevmedim çok olumsuz geldi. 

2 (şöför ve yanı) + 2 arkası geri bakan + 2 en arka düz bakan ruhsat alınır mı? Yoksa B planı  büyük araca adam gibi salon salomanj mı yapmalı :) fiyat aynı ama büyük araç her yere gidemez tabi kullanım olarak. her ikisini de kullanabiliyorum. sanki yeni vito uygun diyorlar. zaten 5 yaşında araç almak avantaj oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vito mu viano mu

büyük denen , içi yapılacaksa küçük bile gelebilir. bence emeği büyüğe harcamalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

siprinteeer

(vito viano aynı kasa değil mi? ikisi de sonuç olarak yapılamıyor deniyor çağlar) çünkü ocak ve lavabo koyduğun anda karavan olması gerekiyor ruhsatta bu sefer oturma yeri kadar yatak arıyorlar. bunlar hallolur mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

apayrı dünyaalr özelikle arka suspansiyon sisitemi (2. el eski model dimi mevzu)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu olsa iyi olur :)

Mercedes%20Sprinter%20LWB%20(14).JPG

apayrı dünyaalr özelikle arka suspansiyon sisitemi (2. el eski model dimi mevzu)

üç dünya var.

1- vito

2- viano

3- sprinter

lavabo ocak olup yataksız vip yapabilirsem ufak olanlar olur ama olamıyor görünüyor. O zaman diyorsun büyük olsun herşeyi yapayım heryere de gidemeyevivereyim. gittiğimde de baba olsun.

fiyatlar da benzer seviyede ticari olduklarından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Viano körüklü, Vito yaylı. En iyisi ducato veya reno master. İkiside az yakar koca kasa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Viano körüklü, Vito yaylı. En iyisi ducato veya reno master. İkiside az yakar koca kasa.

ducato öneriyorlar hep. birinden emanet kiralayıp bir iki gün test etmem lazım. arabayı almakla iş bitmiyor içi asıl iş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...