İçeriğe Yönlendir

Batum Gezisi Hk. Yardım

Onur Oflaz

Recommended Posts

Onur Oflaz

nisan ayında kısa bi batum gezisi planlıyoruz. Daha önce giden arkadaşlardan gezilecek yerler, dikkat edilmesi gerekenler, tavsiyeler, yakıt alma konusunda yapılması gerekenler hakkında yardım istiyorum :) şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ahanda....

Batumcu 4 arkadaşın ağzını bıçak açmaz şimdi.4 kişinin bildiği sır deeelmiş[emoji4]

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Çok tecrübeli abilerimiz var ama hiçbir şey anlatmiyorlar

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok tecrübeli abilerimiz var ama hiçbir şey anlatmiyorlar

Yada anlatamıyorlar[emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Abi geldiğinizde yardımcı olabileceğimiz şeyler konusunda elimizden geleni yaparız. Yalnız Batumda yanlış anlamayın daha bir senedir buradayım küçük bir yer. Eğlence mekanlarıyla alakam yoktur. Ne zaman geleceğini belirtirseniz eğer o zaman diliminde batumda olursam bir yemek ve çay içmeden bırakmam. Döviz konusunda şehir merkezindenkiler dövizi yüksek kurdan bozuyorlar. Sınırdakiler düşük kurdan bozuyorlar. Yakıtı SOCAR'ın Eurodiselini ve Rom petrolün efix eurodiselini tavsiye ederim. Eğer tanışabilirsek şehir içinde 10 tetri düşük fiyata dizel satan bir SOCAR istasyonu bulunuyor. Sınırdan çıktıktan 10-12 km sonra SOCAR istasyonunda bir abimizin lokantısı bulunmakta güvenerek et yemeği yiyebilirsiniz. Malum ülkenin yaşayış tarzı farklı olduğu için her yerde et yiyemiyorsunuz. Hız kurallarına ve emniyet kemeri kurallarına uyunuz bu konuda kurallar hassas. Aslında asıl gezilecek yer bana göre Tiflis'tir çünkü orada gezilecek yerler daha çok sonuçta başkent. Siz gezilecek yerleri öğrenebilirseniz adres ve yön bulma konusunda yardımcı olmaya çalışırım. İyi akşamlar. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Abi geldiğinizde yardımcı olabileceğimiz şeyler konusunda elimizden geleni yaparız. Yalnız Batumda yanlış anlamayın daha bir senedir buradayım küçük bir yer. Eğlence mekanlarıyla alakam yoktur. Ne zaman geleceğini belirtirseniz eğer o zaman diliminde batumda olursam bir yemek ve çay içmeden bırakmam. Döviz konusunda şehir merkezindenkiler dövizi yüksek kurdan bozuyorlar. Sınırdakiler düşük kurdan bozuyorlar. Yakıtı SOCAR'ın Eurodiselini ve Rom petrolün efix eurodiselini tavsiye ederim. Eğer tanışabilirsek şehir içinde 10 tetri düşük fiyata dizel satan bir SOCAR istasyonu bulunuyor. Sınırdan çıktıktan 10-12 km sonra SOCAR istasyonunda bir abimizin lokantısı bulunmakta güvenerek et yemeği yiyebilirsiniz. Malum ülkenin yaşayış tarzı farklı olduğu için her yerde et yiyemiyorsunuz. Hız kurallarına ve emniyet kemeri kurallarına uyunuz bu konuda kurallar hassas. Aslında asıl gezilecek yer bana göre Tiflis'tir çünkü orada gezilecek yerler daha çok sonuçta başkent. Siz gezilecek yerleri öğrenebilirseniz adres ve yön bulma konusunda yardımcı olmaya çalışırım. İyi akşamlar.

cook tesekkur ederim. nisanin son haftasi dusunuyoruz. kesinlik kazanmadi henuz. imkan olursa tanismak isterim ben de :) yalniz motorinle isimiz yok arac dizel degil. sanirim benzinde de ayni yerden alsak sorun olmaz? yemek konusunda tavsiyelerinizi goz onunde bulundurucaz. yer tarifi konusu icin de ayrica tesekkur ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Geleceğiniz zaman yakın telefon numarı ö.mdan atarım.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Geleceğiniz zaman yakın telefon numarı ö.mdan atarım.

tamamdir tesekkurler
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Geçen sense Artvin/Arhavili yakın arkadaşımın düğününe gittim gitmişken Batumada geçelim dedim arabayla gittik ama sınırda 3-4km araç kuyruğu olduğunu görünce sınır kapısını görüp geri döndük kısmet olmadı,inşallah seneye kısmet olursa geçmeyi planlıyorum bende :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Geçen sense Artvin/Arhavili yakın arkadaşımın düğününe gittim gitmişken Batumada geçelim dedim arabayla gittik ama sınırda 3-4km araç kuyruğu olduğunu görünce sınır kapısını görüp geri döndük kısmet olmadı,inşallah seneye kısmet olursa geçmeyi planlıyorum bende :)

Bunu ben de duydum. Erken saatte geçmek gerekiyormuş :)

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bunu ben de duydum. Erken saatte geçmek gerekiyormuş :)

Kesinlikle erken saatte gitmek gerekiyormuş, arkadaşımın babası gidiyormuş arada sırada oda öyle dedi,sabah gittin gittin diğer zaman dilimlerinde çok sıra oluyormuş.

Yorum bağlantısı
Misafir

nisan ayında kısa bi batum gezisi planlıyoruz. Daha önce giden arkadaşlardan gezilecek yerler, dikkat edilmesi gerekenler, tavsiyeler, yakıt alma konusunda yapılması gerekenler hakkında yardım istiyorum :) şimdiden teşekkürler 

Nüfus cüzdanıyla giriyorsanız eğer, sapasağlam olduğuna dikkat edin.köşelerinde kenarlarında pvcsi biraz kalkmışsa sıkıntı çıkartıyorlar almıyorlar bilginize

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Onur hocam nufüs cüzdanınızdaki resimden dolayı sıkıntı çıkarabiliyorlar buna dikkat edin. Hafta sonları kuyruk çok oluyor hafta içi kuyruk yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Link verebilirmisiniz acaba abi ?

Banlanmayacağımın teminatı?
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

hadi ya benim nufus cuzdanimin koseleri deforme olmus yenileteyim o zaman

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Buna söz veremem işte :spiteful:

Kırmızılı bi yönetici var, tırsıyorum ondan
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...