İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Aracım 2011 Focus 2,5 Titanium Tdci

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Çinden gelenlerdendir lacivert mi

Mavi. Biraz açıktı rengi. Erdem boyadan alındı.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Mavi. Biraz açıktı rengi. Erdem boyadan alındı.

3m çin malı ben memnun değilim inceden çiziyor
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

3m çin malı ben memnun değilim inceden çiziyor

Son kullandığım mümkün değil çizemez çünkü çok yumuşaktı. Belki şimdiye kadar kullandığım en yumuşak kil.

Belki biz 3m diye neler alıyoruz, kim bilir :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Havaalanında yolcu bekliyorum vaktim bol yani yazayım bikaç satır :)

100 gr lık mavi poşetinde yazı olmayan kil ise valet pro medium kildir, çizmesi zordur. 3m poşetindeki 180 gr kil ise no name yani 3m marka değil, sert bir kildir. Isini güzel yapar. Kullanıma bağlı ince hareler yapması muhtemeldir. Araç rengi gri olduğundan belli etmez. Kullanmadan önce sıcak suda 5-10 dk bekletmenin faydası olur. Yumuşak kil olarak bende valet pro 100 gr lık kil var. Sıfır araç olursa onu kullanıyorum, sonrasında hare/çizik giderme yapılacak ise mavi kili kullanıyorum. Sert kil daha iyi kir söküyor. Son olarak zift temizliği için kili harcama Emre cim, zoft sökücü veya gaz yağı kullan. Kili daha elzem şeylere kullan faydayı maksimuma çıkar ;)

Kil boya-cam-jant olarak kullanılıp çöpe atılabilir.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şu poşetteydi abi, Selçuk nereden aldı bilmiyorum.

cache_500_1__i_42768262_XHY.jpg?V=2013

Kili zaten hiç çarçur etmedim ki abi. Camlara muhakkak yaparım. Boyadan sonra bir de jantlara girerim vakit olduğunda. Şu an kili atmadım poşetle sardım sarmaladım jantlar için saklıyorum mesela ;)

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

Bu temizlikten sonra arabayı sevgilimmiş gibi sürekli düşünür oldum ya  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Hayırlı olsun park sensörün Emre, artık rahat rahat park edersin. [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek

Geçen hafta periyodik bakımı yapılırken turbonun filtre tarafındaki hortumu tarafındaki lastik contanın yırtıldığını tespit ettik, ayrıca üst motor takozu sıvı kaybediyormuş delinmiş. Takoz orijinaliyle değişti. Arabanın titreşimi çok azaldı. Hortumun o parçasının orijinalini bulamadım yerli üretimini taktırdım. Bi 70000 km daha gider:)

Bakımda mobil1 esp 5-30 ve orijinal hava filtresi kullandım. Yağ filtresi bosch, polen filtresi orj bulamadım purflux aldım.

Arabanın çekişi acayip arttı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün biraz yalıtıma uğraştık.

Silecek kolu sökmek hiç de kolay değilmiş. 15 numara anahtarla somunları çıkarmak yetmiyor. WD40 sıkıp 15 dakika bekledik ki bıraksın. Altına destek koyup üstten tornavidanın yumuşak arkasıyla civatanın ucuna vurarak çıkartabildim.

Kayınçom Fatih'e yardımları için teşekkür ederim.

IMG-20151122-WA0014_zpskyiw7gyh.jpg

IMG-20151122-WA0003_zpsnju5wpfw.jpg

IMG-20151122-WA0006_zpsmcjkhmzo.jpg

Koltuğun altı da biraz keşmekeş. İyi ki sökmüşüm. İçinden madeni 1 tl çıktı :) Bir adet de ışıklı anahtarlık :D

IMG-20151122-WA0005_zpsru9rocao.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Teşekkür ederim. Arka taraftan gelen sesler azaldı. Focus'ta yalıtım arka koltuktan bagaja kadar sıfır.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

15cm kalınlığında çelik de döşer zırhlı yaparsın yakında :D

Senin Cıvıkı getir de biraz da onu mıncıklayalım :crazy:  

Emre,ilgi ile takip ediyorum konunu.

Ellerine sağlık. :nazar:

Teşekkür ederim abi. Aklımda yapılacak çok az şey kaldı, biterse hepsini bir başlıkta özetleyeceğim inşallah
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...