İçeriğe Yönlendir

1 Yıl Içinde Serviste Değişen Parça Garantisi Sunmuyorlar !

İrfan Işın

Recommended Posts

İrfan Işın

merhaba. 

2010 dizel fiesta kullanıyorum geçen yıl aracımın garantisi devam ederken mazot geri dönüş oroigleri diyorlar onlar değiştirildi mazor kokusu alıyordum sürekli bayağıda akmıştı 1 sene geçmeden tekrar aynı sorunla karşılaştım serviste şuan dedikleri aracın garantisi devam ederken parçayı değiştirdiğimiz için parça garantisi vermiyoruz. Dolayısıyla değiştirmiyorlar parça garantisi kapsamında. hortumları ben elimle bozmadım ya 1 sene içerisinde tekrarlamışsa servisin veya parçanın hatasıdır. 

Bu konuda ne yapabilirim ford'u aradım kayıt açtılar geri dönüş yapılıcak dediler ama sizin başınıza böyle bişey geldimi yada başka nasıl garanti kapsamına sokabilirim bu parçayı . teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Önceki parça garanti kapsamında değişmişse eğer garantiye girmez.Garantinin garantisi olmaz.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Garanti kapsamında değiştiyse, garanti bittiği an parçalarda garanti dışı kalır.

Garantisiz ücretli değişen parçalarında 6 ay garantisi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
serhat öztürk

Garanti kapsamında değiştiyse, garanti bittiği an parçalarda garanti dışı kalır.

Garantisiz ücretli değişen parçalarında 6 ay garantisi olur.

Garanti durumu diğer firmalardada bu şekilde mi?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Garanti durumu diğer firmalardada bu şekilde mi?

Cep telefonunda bile böyledir bu durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Renault da serviste yapilan her islemin iki yil garantisi varmis. Kendi aracimda arka bagaj kapagi degismis benden once ekspertizde oyle cikmisti. Hasar kaydinda da baktigimda 2013 yilinda bir hasari vardi. İnternetten bu bilgiyi aldim. Arka stop lambasi su aliyordu dogru servise gittim iki yil garantiniz varmis bunu degistirin diye. Servis kaydi acti bakti bagaj kapagi degisirken stoplarda hasar olmadigindan orjinalini takmislar. Arka cam orjinalmis. 3. Stop orjinalmis. Eger bu parcalardan biri degismis olsaydi 2 yil icinde tekrar degistirirdik dediler.

Hatta renault un sitesinde de yaziyor. Telefondan girdigimden link veremiyorum.

Ama tahminimce su da var ki belli bir omru olan parcalarda bu garanti yoktur. Ornegin klima gazi filtre gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parası cepten çıkmayan yani garantiden değişen parça garantiye girmez. söz konusu o ringleri özel serviste değişin yarı fiyatına aynı işlem olur

Yorum bağlantısı
serhat öztürk

Cep telefonunda bile böyledir bu durum.

hocam cep telefonunda böyle değil. 2 yıl garanti süresi vardır parçanın.

bu otomobil firmalarının bir ayrıcalığı mı var acaba?

4077 sayılı tüketici kanunundan muaf mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cep telefonlari da böyle, garabti dahilinde degisen tum ürünler ilk fatura tarihinden 2 yil sonrasina kadar garantilidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar doğru söylüyor.

Garantiden değişen parçanın garantisi olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...