İçeriğe Yönlendir

2014 Fiesta Radyo Kanal Sorunu

Tansel Er
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Tansel Er

Merhabalar makyajli kasa 1.5 tdci fiesta sahibiyim. Araç donanim olarak baz model en alt donanima sahip. Benim sorunum su;

Ornegin usb den veya cd den muzik dinlerken radyoya gecis yaptigim her zaman radyo ekin aciliyor. Bu her fiesta da böyle mi tanimli acaba? Yani kayitli kanallar olmasina ragmen ekin fm caliyor. Benim mantigimca soyle olması gerekmez mi? Usb veya cd araç calistigi anda kaldigi dakika ve saniyeden devam edebiliyorsa, radyoda en son calan kanal ornegin metro fm ise usb ye gecip tekrar radyo secildiginde metro fm gelmesi gerekmez mi?

Yani bu kucuk bir şey gibi gorunebilir ama inanilmaz midemi bulandiran bir durum. Yardimlariniz için simdiden tesekkur eder hayırlı forumlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk defa duydum. Aynen dediğiniz gibi olması lazım mantık olarak :s

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ta ve af off yapın kanalları tekrar hafizaya alıpğ denenyin

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

bence senin 1 numaralı tuşa ekin FM kayıtlıdır  radyoya geçince direk 1 numaradan başlıyordur bunda dolayı ekin fm çıkıyordur  tatbikî bu  tahmin

Yorum bağlantısı
Tansel Er

Arkadaşlar cevaplar için tesekkur ederim. Sirasiyla ta off konumda ve kayitli kanallar icinde yerli kanal yok. Yani fm kullanici kaydi için bos birakilan her iki fm konumu da kayitli yabanci radyolar ile dolu ama bu sorunu bir turlu cizemedim. Yani her radyoya donuste ekin fm aciliyor. Fordla anlasmasi falan mi var acaba :)

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Hangi kanal olduğuna dikkat etmedim ama bende de böyle bir sorun var.Aux'dan geçtikten sonra tarzım olmayan müzik çalan bir kanal açılıyor.Sonra kendi kayıtlı kanallarıma basarak değiştiriyorum her seferinde

Yorum bağlantısı
Tansel Er

Hangi kanal olduğuna dikkat etmedim ama bende de böyle bir sorun var.Aux'dan geçtikten sonra tarzım olmayan müzik çalan bir kanal açılıyor.Sonra kendi kayıtlı kanallarıma basarak değiştiriyorum her seferinde

Sorun aynen bahsettiginiz gibi. Cd den gecisi kontrol etmedim ama aux gecisinde ozellikle belli bi kanalda takiliyor.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Haftasonu sanayide özel ford servisine gidicem bakım için.Bakalım biliyorlar mı neden böyle diye 

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt
(düzenlendi)

Ben hiç dikkat etmedim.Auxdan çıktıktan sonra müziği duyunca hemen kayıtlı kanallarıma tıklıyorum.İş çıkışı bakarım

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Kuşaksız

Fiestaların radyosunda bug var :)

AUX'ta müzik dinleyip, AUX'tayken arabayı kapatıp, tekrar açtığın zaman radyoya geçince son kaldığı radyoyu unutup tuhaf bir radyoya geçiyor.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Kontrol ettim bende de auxdan sonra ekin fm e geçiyor. ekinler baş vermeden kör buzağı topallaasdasjhdabsdfahjd  :p

Yorum bağlantısı
Tansel Er

Kontrol ettim bende de auxdan sonra ekin fm e geçiyor. ekinler baş vermeden kör buzağı topallaasdasjhdabsdfahjd :p

Bugün servise sordum yazilimsal veya servis mudahalesini gerektiren bir durum olmadığını bildirdiler.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Ohoo adamların yazılımında eksik var kabul etmiyorlar :D default_channel = channel1 yazacaklar alt tarafı  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

çok ilginç, en kısa sürede bende deneyeceğim :)

Yorum bağlantısı

Arkadaslar size bi sorunumu izah edeyim. Fiesta 2012 aracimda radyo kanallarini degistirirken "haber duyurusu" uyarisi verip kanal degistirmeme izin vermiyor. Direksiyondan M tusuna basip tekrar degistirebiliyorum. Tuslarda yer alan "TA" tusu aktifkende pasifkende ayni sorunu vermekte. Sinir eder oldu. Ne yapmam gerek ?

7435caaa62b9bf9fde03e13b5d6f0f21.jpg713557fcc4c1d643afacbd6b7d22434d.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı
(düzenlendi)

Arkadaslar size bi sorunumu izah edeyim. Fiesta 2012 aracimda radyo kanallarini degistirirken "haber duyurusu" uyarisi verip kanal degistirmeme izin vermiyor. Direksiyondan M tusuna basip tekrar degistirebiliyorum. Tuslarda yer alan "TA" tusu aktifkende pasifkende ayni sorunu vermekte. Sinir eder oldu. Ne yapmam gerek ?

abi menüden haber duyurularını kapatabiliyorsun diye biliyorum. ama sen bu duyuru özelliğini kapatmadan çözüm bulmak istiyorsan bilemiyorum.

Bu duyuru olayı zaten türkiyede çok gerekli olmadığını düşünüyorum, örneğin amerikada fırtına olacağı zaman bu tür yollarla haber veriyorlar ama türkiyede pek uygulamasına şahit olmadım.

tarihinde Mehmet Yığılı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Menuden uyarilari acip kapama ozelligi koymuslar sanirim. Haber duyuru ile ilgili birsey bulamadim. Aynen guzel bi ozellik ama Turkiye'de cok nadir kullanimi. Ben sahsen Bolu tunelinde karsilastim sadece. Anlasilan o gicik uyari cikip duracaktir

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Almanya da sistem çok iyi çalışıyordu. Orda 1 ay kadar fiesta kiralarım. Hemen trafik durumunu veriyordu. Ne yazıkki Almancam yok gibi birşeydi  :D

Yorum bağlantısı

AF TA off yapın kanlları tekrar hafızaya alın

Dediginizi yapcam. İnsallah olur hocam valla seker hastasi yapacak bu durum. Usb saracam olmazsa :)
Yorum bağlantısı

AF TA off yapın kanlları tekrar hafızaya alın

"AF" off yapamadim. Bulamadim ayar yerini. Yonlendirir misiniz?

Yorum bağlantısı
Alper Selver

Bence de radyonun ayar kısımlarıyla alakalı bir sorun. Bende de 2014 fiesta var ve USB den radyoya dönünce en son seçili kanalım açık oluyor. radyoda bulunan tuşlara basarak denemenizde fayda var. Ya da araç kitapçığını okursanız size yardımcı olacaktr

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Çözüm

Arkadaslar; radyoda yer alan "haber duyurusu" problemini servise gittigimde hallettiler. Menu kismina girip ses ayarlarindan haber duyurusunu kapat sectiginizde gidiyor. Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...