İçeriğe Yönlendir

Su Eksiltmesi Hakkında!

Ayrılmış Üye

Recommended Posts

Ayrılmış Üye

Merhabalar,dün yolculuk sırasında içeriye pis bir koku geldi bide farkettimki kaputtan duman çıkmaya başlamış,

hemen durup kaputu açtım,adını bilmediğim birşeyin altından geliyordu duman,velasım ben yukardan su koyuyorum o ön sağ tekerin ordan yere boşaltıyor suyu,bi kaç sebebi olabilir hortum,conta v.b muhtemelen,motora zarar vermişmiyimdir?birde suyu fullesem 20 km kadar sanayiye götürsem sorun olurmu?yüksek vites düşük devirde?teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal
(düzenlendi)

Merhabalar,dün yolculuk sırasında içeriye pis bir koku geldi bide farkettimki kaputtan duman çıkmaya başlamış,

hemen durup kaputu açtım,adını bilmediğim birşeyin altından geliyordu duman,velasım ben yukardan su koyuyorum o ön sağ tekerin ordan yere boşaltıyor suyu,bi kaç sebebi olabilir hortum,conta v.b muhtemelen,motora zarar vermişmiyimdir?birde suyu fullesem 20 km kadar sanayiye götürsem sorun olurmu?yüksek vites düşük devirde?teşekkürler.

Aynı şey benimde başıma gelmişti içeriye gelen o pis kokuyu hala hatırlıyorum.Benim conta gitmişti.

Bende su doldurunca direk suyun aktığı yer yoktu sizin anlattığınıza göre hortumlarda bir sıkıntı var galiba.

20 km uzun bir mesafe susuz/takviye ile gitmenizi tavsiye etmem bence imkan varsa kesinlikle çekici ile gidin.

Bu arada içeriye pis koku geldiğinde hararet ışığı yandı mı?

tarihinde Sadık Aksakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

sağ tarafta devirdaimden çıkan çatal bir hortum var ordan patlamıştır, su buharını gördüğünüz anda durduysanız sorun olmaz ben o şekil bir kaç km gittim sorun çıkarmadı.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal

sağ tarafta devirdaimden çıkan çatal bir hortum var ordan patlamıştır, su buharını gördüğünüz anda durduysanız sorun olmaz ben o şekil bir kaç km gittim sorun çıkarmadı.

Barış Hocam sizinki yakın mesafeydi ondan bile yüreğiniz çıktı 20km bence riske atılmamalı.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

o vakit korkmuştum bende ama conta sağlam KA'da aşırı yüklenmez iseniz ışık yandığı yerde bırakırsanız conta kavrulmuyor.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Daha dun bu işlemi yaptırdım , bayağıdır araba ufak ufak su eksiltiyodu. Dun baktım ki baya baya akmaya başlamış durduğu yerde suyu boşaltmış , hemen üstüne tamamlayan tamamlaya sanayiye gittim , barış hocamin dediği gibi devirdaimden çıkan catalda zamanla aşınmadan dolayi yırtık oluşmuş , değiştirdik . Sanırım buda kronik problemlerden biri ..
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Su isi sakaya gelmez. Iyice baktirmak lazim...

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

hararet ışığım yanmadı,farkettiğim yerde motorun soğumasını izin verdim ardından suyu ağzına kadar doldurup 17 km kadar eve gittim,parkettiğimde hala su akmaya devam ediyordu,artık nasıl bir boyutta yırtık varsa o beni eve kadar idare etti,nurullah kardeşim ne kadar tuttu masrafın?pztesi bende götürücem kıyas yapmak adına soruyorum?

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Merhabalar,arabayı bıraktım sabah,az önce telefon açtı usta musluğun kırıldığını söyledi,parça istemiş yarın gelicekmiş takacakmış akşama alırsın dedi,fiyat nedir bu muslukta daha önce taktıran oldumu?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

KA da kronik musluk sorunu vardır fakat kırılma değil açıp kapanmama yada hiç açılmama gibi

muluk yan sanayi 50 orjinalde 90-100 diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhabalar,arabayı bıraktım sabah,az önce telefon açtı usta musluğun kırıldığını söyledi,parça istemiş yarın gelicekmiş takacakmış akşama alırsın dedi,fiyat nedir bu muslukta daha önce taktıran oldumu?

Muslukta orjinalden şaşmayın.

KA da kronik musluk sorunu vardır fakat kırılma değil açıp kapanmama yada hiç açılmama gibi

muluk yan sanayi 50 orjinalde 90-100 diye hatırlıyorum.

Sürekli ısı değişimine maruz kalıyor. Plastik dayanmıyor. Kırılır, normaldir ;)

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Tanıdık yoluyla oraya götürdüm,oyüzden fiyat almadım hiç yapın dedim,yağını değiştirin  5-30 değilmi dedim yok hayır 10-40 koycaz anadol motoru var bunlarda dedi,iyi tamam dedim,bide tamponda bir kaç tırnak çıkık ve kırıktı onlarada bir el atıverin dedim tamam dediler,hayırlısı olsun bakalım yarın öğrencez ne kadar

Valla sani bey yan sanayimi orjinalmi sormadım hiç,inşallah orjinal bulup takarlarda bir daha sıkıntı yaşamayalım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yag 5 30 dur. Anadol motoru diyen ustadan kaçın. Anadol asil ka nin motorunu kullanır...

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Merhabalar

Arkadaşlar su hortumunun biri patlamış o değişmiş,musluk,yağ,hava filtresi değişmiş birde ön arka tampon bazı tırnaklar kırık bazılarıda çıkıktı onlar yapılmış,velasım 470 tl dedi,akşama almaya gidicem bakalım

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Tekrar merhaba aracı aldım liste şöyle

Motor yağı=85

Yağ filtresi=20

Hava filtresi=30

Polen filtresi=30

Antifiriz        =25

Kalerüfer musluk=90(orjinalı imiş)

Hortum        =40

İşçilik           =150

Toplam        =470

Nasıl acaba fiyatlar bilgili arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın. Aracı bi süre mutlaka takip edin, hararet durumu oluşmasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...