İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Style Mı C-Max Trend X Mi?

Özcan Genç

Recommended Posts

Özcan Genç

Merhabalar,
Elimde 2011 Focus 3 Trend Araç var. Aracımı daha donanımlı ve dahe geniş bir araçla değiştirmek istiyorum.
2011 sonrası Focus 3 Sedan Style mı yoksa C-max Trend X mi? Hangisini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Bence dizel style focus. Hatta plus paket bulursanız tadından yenmez :D

Yorum bağlantısı
Levent Okutan

Bencede ikisinin içinden üst paketle olan hangisi ise o sizin seçiminiz olsun..bir model düşük olsun donanımlı araç olsun derim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bende aynı soruyu kendime çok sordum ama C-Max hastalığım hep ağır basmıştır.

Yorum bağlantısı
Özcan Genç

Açıkçası ben de focus hb hastasıyım ancak bagaj ve genişlik açısından sedan ya da c-max istiyorum ama asıl kafama takılan biraz hızlı kullanan biri olarak focustaki seri kullanımı sürüş keyfini c-max ta da elde edebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Levent Okutan
(düzenlendi)

C max konfor focus seri kullanım için denilenbilir..focus kullanmadım ama öyle diyorlar..ama dedigim gibi en üst paket olsun 1 model düşük olsun

tarihinde Levent Okutan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ford Otosan yüzünden Ford'dan soğudum resmen. Çevremden arkadaşları görüyorum Honda, Toyota vs araçları sıfır alıp geliyor, bakıyorum yok yok araçlarda Ford ise donanım sakınıyor müşteriden. Böyle giderse ikinci aracım Honda olacak muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Açıkçası ben de focus hb hastasıyım ancak bagaj ve genişlik açısından sedan ya da c-max istiyorum ama asıl kafama takılan biraz hızlı kullanan biri olarak focustaki seri kullanımı sürüş keyfini c-max ta da elde edebilir miyim?

Sedan Focus'a geçerseniz bagaj dışında bir artış söz konusu olmaz büyüklük olarak. Sedan ve hb'nin iç hacim ölçüleri birebir aynı. 

Eğer kriteriniz genişlikse Focus değil C-max sizin için biçilmiş kaftan olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Menemen

C-max'a binerseniz bir daha sedan araç almazsınız. Kendinizi aracın içine sıkıştırılmış gibi hissederseniz. Focus kullanıcısı olarak C-max'tan yana oyumu kullanıyorum ben de..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Merhabalar,

Elimde 2011 Focus 3 Trend Araç var. Aracımı daha donanımlı ve dahe geniş bir araçla değiştirmek istiyorum.

2011 sonrası Focus 3 Sedan Style mı yoksa C-max Trend X mi? Hangisini önerirsiniz?

Benzinli mi dizel mi düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben 1.6 benzinli Focus 1'imi satıp benzinli 1.6  Trend X C-max aldım. Daha geniş daha ferah daha sessiz. Donanım bence iyi. Esp, hız sabitleyici, alaşım jant, park sensörleri, otomatik park, bluetooth, vs bana yetiyor. Focus style da extra ne var bilmiyorum.

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yakut

Focus ve c-max  bildiğiniz gibi şase ve motor olarak aynı. Yanlız  c-max  biraz daha yüksekçe olduğu için. Focusa göre çok  az geride sayılabilir. Yanlız c-max tavsiye ederim.

Ford Otosan yüzünden Ford'dan soğudum resmen. Çevremden arkadaşları görüyorum Honda, Toyota vs araçları sıfır alıp geliyor, bakıyorum yok yok araçlarda Ford ise donanım sakınıyor müşteriden. Böyle giderse ikinci aracım Honda olacak muhtemelen.

Osman bey, Aynı donanım grubunda olupta Honda veya Toyota da olup,  Ford da olmayan nedir? Aksine Ford donanım konusunda geride değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

focus dan inip tekrar focus a binecekseniz kararınızı bir daha düşünün. tarz değiştirmekte fayda var. değişiklik iyidir.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız bence, eğer Focus hastası iseniz focus alın bence, sedan alarakta bagaj işinide bir nebze halletmiş olursunuz. Sırf bagajı var diye C-Max alınmaz bence, eğer C-Max aldıktan sonra yolda Focus görüpte keşke Focus alsaydım demeyin.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Focus ve c-max bildiğiniz gibi şase ve motor olarak aynı. Yanlız c-max biraz daha yüksekçe olduğu için. Focusa göre çok az geride sayılabilir. Yanlız c-max tavsiye ederim.

Osman bey, Aynı donanım grubunda olupta Honda veya Toyota da olup, Ford da olmayan nedir? Aksine Ford donanım konusunda geride değil

Dün arkadaş sıfır titanium Focus aldı mesela far yıkama ve mercekli far neden yok? Bir sunroof istiyorsun bir sürü para Honda full pakette standart bunlar.
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Daha geniş bir araç demekle cevap ortaya çıkmış diye düşünüyorum.

C-Max...

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Dün arkadaş sıfır titanium Focus aldı mesela far yıkama ve mercekli far neden yok? Bir sunroof istiyorsun bir sürü para Honda full pakette standart bunlar.

Titanium Focus'da Xenon seçeneği mevcut Xenon seçtiğnizde far yıkama zorunluluk..Sunroof seçeneğide var .. Sitede konfigiratör var zaten girip kendi fordunuzu oluşturabilirsiniz..

Tercihdir tabiki Honda tercih edebilirsinizde yıllık Honda'nın satış rakamlarına bakarsanız Türk tüketicisi pek sizin gibi düşünmüyor sanırım..

Merhabalar,

Merhaba doğum yılınız 1987 ise bence C-Max biraz ağır kaçar gibi..C-Max benim gözümde çocuklu aile otomobili..

Daha sportif bişeyler baksanız bence daha uygun olur..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Titanium Focus'da Xenon seçeneği mevcut Xenon seçtiğnizde far yıkama zorunluluk..Sunroof seçeneğide var .. Sitede konfigiratör var zaten girip kendi fordunuzu oluşturabilirsiniz..

Tercihdir tabiki Honda tercih edebilirsinizde yıllık Honda'nın satış rakamlarına bakarsanız Türk tüketicisi pek sizin gibi düşünmüyor sanırım..

Merhaba doğum yılınız 1987 ise bence C-Max biraz ağır kaçar gibi..C-Max benim gözümde çocuklu aile otomobili..

Daha sportif bişeyler baksanız bence daha uygun olur..

Bunu demek istiyorum zaten titanium benim full paketim diyorlar yanına bir x koyuyorlar ekstra para, Sony teyp için ayrı bir paket diyorlar ekstra para, sunroof diyorsun ekstra para, full dedikten sonra başka markaların full pakette standart donanımını sakınma müşterilerinden. Sıkıntı Ford markası olarak araçlarda değil pazarlamada güya strateji izleyen Otosan'da. 2005 model Focus 1 Ghia hb aracımı değişmem piyasadaki araçların bir çoğuna yanlış anlamayın beni. tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yakut

x paket, navigasyon paketi ve tekno paket diye 3 paket var.  Bu üç paketi de eklediğimizde fiyat baya artıyor  ama. Donanım olarak çoğu araçtan daha öne çıkıyor. 

X paket ve tekno pakette baya ek özellikler var. Bunlar için ek ücret talep etmeleri normal. Fakat navigasyon paketinde size katılıyorum. Titanium alınca navigasyon standart olmalı.

Titanium da sony  standarttır. Titanum gayette yeterli.

Ford teknolojiyi müşteriye sunan bir marka. Normal araçlarda otomatik parkı ve sesli komutu, araçlarına  ilk uygulayan markalardan sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Sıkıntı Ford'da değil zaten benim anlatmak istediğim Otosan'ın pazarlama stratejisi. Focus Titaniumda Sony teyp yok bildiğim kadarıyla.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

c-max güncel kasada trend-x diye bir paket yok. trend + otomatik park mı bahsettiğiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...