İçeriğe Yönlendir

Contipc5 - Goodyear Eg Performance?

Canberk Eken

Recommended Posts

Canberk Eken

Merhabalar, çokça lastik tavsiye konusu olmasına rağmen bu iki lastik arasında doğrudan karşılaştırma mesajları bulamadığım için modlardan özür dileyerek yeni konu açıyorum :)

4 yıldır kullandığım primacy hp lerden fazlaca şikayetçi olmam ve zaten lastiğin de yıl bazında ömrünü tamamlamasıyla yeni lastik alma kararı verdim. Aklımda uzunca süredir cpc5 olmasına rağmen GoodYear EG perf.dan da iyi bahsediliyor. Primacy hplerdeki şikayetim 2.yılından itibaren sık sık 2. hatta 3.vites de dahi patinaja düşmesi ve hiç ummadığım zemin ve fren dozunda abs devreye sokmasıydı. Sessizlik elbet önemli hele de focus2 gibi bir araçta ama önceliğim bunlardan ziyade tutunma ve güvenlik.

Kullanan ya da bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

GoodYear Eff. grip performance  Continental cpc5 e göre testlerde biraz daha önde özellikle kullanım ömrü ve yakıt tasarrufunda ..  Ben conticiyim mesela kullandığım lastik  şuanda 175 65 r14 conti cec5  daha önce 195 55 r16 sını kullandığım ve son derece memnun olduğum bir lastik olduğundan tekrar fiestamdada tercih ettim .. Goodyear eff performance benim ebatta olsaydı denemek isterdim gerçi o ayrı çünkü çok fazla övgü alıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bana hep her sene şişirilen bir model oluyor gibi geliyor ve bu model şimdi de eg performance. Bence gy iyi bir lastik ancak bu iki model arasında cpc5 alırdım. Ebat nedir bilmiyorum, uyarsa gy eagle f1 asymmetric 2 de bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

köklü firmalar aynı model ismine bir takı bile taksa mutlaka hisseidlir fark olur. pirellide gt takısı gelen modeli vardı pistte farkı bariz yaşamıştık

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Merhabalar, çokça lastik tavsiye konusu olmasına rağmen bu iki lastik arasında doğrudan karşılaştırma mesajları bulamadığım için modlardan özür dileyerek yeni konu açıyorum :)

4 yıldır kullandığım primacy hp lerden fazlaca şikayetçi olmam ve zaten lastiğin de yıl bazında ömrünü tamamlamasıyla yeni lastik alma kararı verdim. Aklımda uzunca süredir cpc5 olmasına rağmen GoodYear EG perf.dan da iyi bahsediliyor. Primacy hplerdeki şikayetim 2.yılından itibaren sık sık 2. hatta 3.vites de dahi patinaja düşmesi ve hiç ummadığım zemin ve fren dozunda abs devreye sokmasıydı. Sessizlik elbet önemli hele de focus2 gibi bir araçta ama önceliğim bunlardan ziyade tutunma ve güvenlik.

Kullanan ya da bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum.

Canberk bey efficientgrip performance lastiklerini kullancağınız ebatlar çok önemli.çünkü zor bulunuyor. 195/60 r15 ebatlarında kullanıyorum ıslak zeminde fren mesafesi çok iyi ve yol sesi konusunda çok iyi lastik uzun vadede tavsiye ederim. Daha üst ebatlarda bulunması zor bir lastik diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

adac testinde conti kuruda bir tık daha önde görünüyor ama eff grip performance sanırım cp5 e göre daha yeni tasarım?

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

adac testinde conti kuruda bir tık daha önde görünüyor ama eff grip performance sanırım cp5 e göre daha yeni tasarım?

conti hakkında pek bir bilgim yok kullanarak tecrübe edindiğim lastik hakkında bilgilendirme yapmak istedim canberk bey.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

efficeint grip performance için karar verirseniz fiyat araştırmasını iyi yapın hatta aldığım yerin adresini verebilirim. her sorduğum yer bana farklı fiyat vermişti. Adet başına 200tl verende oldu 180 tl verende fiyat olarak.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Lastik testleri derlenmiş hâl için

http://www.otopark.com/2014/08/19/yaz-lastigi-testleri/

Benim ölçülerdeki her test cp5i zirveye oturtmuş, EGP de 195/65/15 de zirvedeyken cp5 13.sırada. Ölçü büyük etken demek ki.

Aralarında biz normal kullanıcılar için çok ciddi hissedilir fark yoktur sanıyorum ama bu durumda cp5 ağırlıklı araştırma yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Goodyear yazlık kullanmadım. energy (fabrika çıkış),energy saver +, turanza er 300, petlas pt 515, conti cpc 5 arasından conti ler en memnun kaldığım lastik oldu en iyi yol tutuş frenleme ve performansı contilerle elde ettim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Benim ölçülerdeki her test cp5i zirveye oturtmuş, EGP de 195/65/15 de zirvedeyken cp5 13.sırada. Ölçü büyük etken demek ki.

Aralarında biz normal kullanıcılar için çok ciddi hissedilir fark yoktur sanıyorum ama bu durumda cp5 ağırlıklı araştırma yapacağım.

Cpc 5 veya primacy 3 başka lastik aramayın. [emoji106]
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)

Hocam seninle tamamen aynı durumdayız :)

Aracım Mk2 Focus

Eski lastiğim Primacy HP

Yeni lastiğim Goodyear EFGP

Lastik ölçüleri 205 55 16

Sonuç. EFG'yi 4 gündür kullanıyorum. Bugun alel acele yetiştirmem gereken işler nedeniyle yağmurlu havada şehirici 100-120 civarında gittik. Özellikle ıslak zeminlerde araç yola yapıştı desem yalan olmaz. Yakıt ortalaması da 0.2 kadar azaldı. Şu anda EFGP N11 kampanyasi ile tane 165 civarı geliyor ki bence muazzam bir fiyat. Bence çok düşünmeyin. testler ortada. Hele Primacy HP'den sonra o kadar sessiz oldu ki araç sanki başka araba kullanıyor gibiyim :)

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

4 gün çok az bir süre. 

Uzun süredir kullanan kullanıcı yorumları mevcut Hocam. Oradan bakılınca zaten genel memnuniyet görülebiliyor. Ay sonunda lastiğin fiyatının artacağını duydum bir yerden. Bence bu fiyata varken almak lazım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Uzun süredir kullanan kullanıcı yorumları mevcut Hocam. Oradan bakılınca zaten genel memnuniyet görülebiliyor. Ay sonunda lastiğin fiyatının artacağını duydum bir yerden. Bence bu fiyata varken almak lazım.

Doğrudur, nisan başında zam gelir.  

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Good Year F1 asymmetric 2 kullanıyorum.Sanırım SporContact 5 alacağım.Bakınıyorum...

Ebat: 225/45/17

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Aracım Mk2 Focus

Eski lastiğim Primacy HP

Sonuç. EFG'yi 4 gündür kullanıyorum. Bugun alel acele yetiştirmem gereken işler nedeniyle yağmurlu havada şehirici 100-120 civarında gittik. Özellikle ıslak zeminlerde araç yola yapıştı desem yalan olmaz. Yakıt ortalaması da 0.2 kadar azaldı. Şu anda EFGP N11 kampanyasi ile tane 165 civarı geliyor ki bence muazzam bir fiyat. Bence çok düşünmeyin. testler ortada. Hele Primacy HP'den sonra o kadar sessiz oldu ki araç sanki başka araba kullanıyor gibiyim :)

Bir kaç saattir kurcaladığım kadarıyla cp5 kuruda bir tık daha önde, ıslakta da çok az farkla eg perf. Biraz önde. Şu an cp5 ağırlıklı düşünsem de eg perf.ın daha yeni tasarım olması ve kışın kullandığım ultragrip8 lerin memnuniyeti de goodyeara karşı hafif bir marka sempatisi yaratmadı değil.

Yarın biraz lastikçi gezerim, lastiği bayide Alıp bayide taktırma yanlısıyım. bakalım artık duruma göre bariz fark olursa n11 hepsiburada vs değerlendirebilirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aracım Mk2 Focus

Eski lastiğim Primacy HP

Al sana uzun süre kullanıcı yorumu :)  bu lastik süper, yol tutuş özellikle ıslakta süper, kaymıyor alet, yol tutuştan sese her açıdan memnunum, ayrıca sağlamda, GY lastikleri bence bizim ülkeye en uygun lastikler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Al sana uzun süre kullanıcı yorumu :) bu lastik süper, yol tutuş özellikle ıslakta süper, kaymıyor alet, yol tutuştan sese her açıdan memnunum, ayrıca sağlamda, GY lastikleri bence bizim ülkeye en uygun lastikler. :)

Ali abi senin lastikler 195/65/15 ise eğer zaten bu ölçüde eg perf. test birincisi. Benim ölçünün testlerinin çoğunda da cp5 birinci, bir kaçında da primacy 3. Michelin'e tövbeliyim o ayrı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ben eg perf ı 1 yıldır kullanıyorum eski lastiğim primacy hp idi iyiki değişmişim bence goodyear candır gerisi de heyecandır heyecan kısmı ıslakta durmayan araçta direk yaşanıyor

lastik ölçüm 205/55/16

tarihinde Aydın Aladağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...