İçeriğe Yönlendir

Fusion Için Bi-Xenon Tavsiyesi.

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Belli bir yaştan sonra önümüzü görememeye başladık bende bir çift far alıp mercekli xenon içine girişeyim dedim, hangi parçaları kullanacağım ve nasıl bir şey olsun gibi kafamda deli sorular var tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ahan da farlar.

3RoX285.jpg

VrhrGoH.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Avize ne güzelmiş.

2- Led'li sinyal

3- İç mat siyah

Geri kalanı bilmem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

1- Avize ne güzelmiş.

2- Led'li sinyal

3- İç mat siyah

Geri kalanı bilmem :)

İçi parlak siyah olsa kötü mü olur?

Yorum bağlantısı
Misafir

abi neden makyajlı kasa almadın? Sinyal şeffaf olsa daha güzel olurdu.

İçi parlak siyah olmalı bence, ya da sen orayı da carbon kaplarsın abi  :D

mercek yeni nesil hella, kapak konusunda İlker abi yardımcı olur,tas geniş kapatacak güzel bir kapak şart, balast zaten koito olmalı ondan şaşma abi  :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet.

Parlak gri belki olabilir. Kendi aracımda öyle ki, başka araçta görmedim açıkçası. Benim çok hoşuma gidiyor.

xenon-05.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Evet.

Parlak gri belki olabilir. Kendi aracımda öyle ki, başka araçta görmedim açıkçası. Benim çok hoşuma gidiyor.

Dünyanın en tipsiz farı benim arabada bir bak hele şu resimlere. :)

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

abi neden makyajlı kasa almadın? Sinyal şeffaf olsa daha güzel olurdu.

İçi parlak siyah olmalı bence, ya da sen orayı da carbon kaplarsın abi  :D

mercek yeni nesil hella, kapak konusunda İlker abi yardımcı olur,tas geniş kapatacak güzel bir kapak şart, balast zaten koito olmalı ondan şaşma abi  :good1:

Farlar makyajlı kasa farı kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Farlar makyajlı kasa farı kardeşim :)

Makyajli olanlar sinyal kısmı şeffaf olanlar değil miydi ? Yanlış biliyor olabilirim. Onlardan olsaydı o zaman diyelim :)
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Evet.

Dünyanın en tipsiz farı benim arabada bir bak hele şu resimlere. :)

Olabiliyormu bilmiyorum hüseyin bey ama ben olsa çift mercek yerleştiririm içine uzun kısa farlar ayrı olur. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Olabiliyormu bilmiyorum hüseyin bey ama ben olsa çift mercek yerleştiririm içine uzun kısa farlar ayrı olur. 

Çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Makyajli olanlar sinyal kısmı şeffaf olanlar değil miydi ? Yanlış biliyor olabilirim. Onlardan olsaydı o zaman diyelim :)

yok kardeşim onlar eski kasa farları turuncular makyajlı kasa o farlardan bulmakta zor diye biliyorum makyajlı kasa heryerde var.

Çok zor.

Siz farları yapın satmayı düşünürseniz sonra ben sizden alıyım yapmaya cesaret edemediğim için kalkışmıyorum far olayından pek anlamıyorum. Sizin işçiliğinizle güzel bişey çıkar ortaya eminim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

muayeneden nasıl geçecek? Bu arada farları kaça aldın? Solgunluğu pek geçiremedik biz.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

muayeneden nasıl geçecek? Bu arada farları kaça aldın? Solgunluğu pek geçiremedik biz.

bi-xenon muayeneden geçmiyormu mehmet bey?

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Rabbim niyetini sonuçlandırmanı nasip etsin.

Mercek olarak imkanın mevcut ise kesinlikle Hella intemo tavsiye ederim.Boyutu ve montajı seni üzmez.Kalitesi zaten malum.İmkan yok ise Bosch bi-xenon seni kesinlikle tatmin edecek mercektir.

Xenon takım olarak tabiki Oem tavsiye ederim.H4 tabanlı olduğu için Gen5 ten başka tavsiye olunmaz ama biraz daha hesaplı olarak Gen4 yine sana yeter.

D2s kullanayım dersen Koito yada Hella Gen3 alman gerekiyor.Hella Gen3 Selçuk ustamda satışında mevcut.Konuşabilirsin.

http://www.geceucusu.com/topic/6437-satilik-2x-hella-g3-d2s-balast-1x-osram-d2s-4300k-ampul/

Gündüz farı niyetin var ise bence  basit o beyaz tiptekilerle uğraşma.Emegine yazık derim.Karar senin tabiki.Uygulama basit ve hesaplı olunca tercih sebebi oluyor.

Uğraşayım diyorsan Passat gündüz farı temin edip montajını yapman.Uğraştırır ama ortaya far çıkar.

Ön çerçeveyi alt kısımdan keserek iptal edersin.Mercek şapkası sorunun kalmaz.Gündüz farıda bonus olur.

Sinyal kısmınada ledli bir çalışma yapabilirsin.Tavsiye ederim.

İncelemelisin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/260821-bi-xenon-mercekli-far/page-6

Bi-xenon muayene için sorun teşkil etmiyor.Xenon ampul sorun ve bu xenon sökülüp yerine H7 yada H11 halojen ampul takılır sıkıntısız geçilir.Uğraşmayayım denirse orijinal far takılır ve gidilir.

Daha önce çalışmasını yapoma imkanı bulduğum Fusion bi-xenon farı geceucusu.com da paylaştığım çalışma belki biraz daha fikirler verebilir.Ayrıca bu konu altındada bu farı yaptığım arkadaşımız forumdan ayrılınca konu silinmiş.Bende yeni konu ile çalışmayı onaylanır ise tekrar paylaştım.Fusion başlığı altında incelenebilr.

http://www.geceucusu.com/topic/4971-ford-fusion-mercek-etrafina-gunduz-fari/page__fromsearch__1

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Siz farları yapın satmayı düşünürseniz sonra ben sizden alıyım yapmaya cesaret edemediğim için kalkışmıyorum far olayından pek anlamıyorum. Sizin işçiliğinizle güzel bişey çıkar ortaya eminim :)

Anlaştık. :)

Orjinal olanlar duruyor muaynede malesef hile yapacağım, farları dost işi bir yerden aldım daha parasını konuşmadık.

bi-xenon muayeneden geçmiyormu mehmet bey?

Geçmez orjinal farları bulunmanız gerekiyor.

Rabbim niyetini sonuçlandırmanı nasip etsin.

Mercek olarak imkanın mevcut ise kesinlikle Hella intemo tavsiye ederim.Boyutu ve montajı seni üzmez.Kalitesi zaten malum.İmkan yok ise Bosch bi-xenon seni kesinlikle tatmin edecek mercektir.

Xenon takım olarak tabiki Oem tavsiye ederim.H4 tabanlı olduğu için Gen5 ten başka tavsiye olunmaz ama biraz daha hesaplı olarak Gen4 yine sana yeter.

D2s kullanayım dersen Koito yada Hella Gen3 alman gerekiyor.Hella Gen3 Selçuk ustamda satışında mevcut.Konuşabilirsin.

http://www.geceucusu.com/topic/6437-satilik-2x-hella-g3-d2s-balast-1x-osram-d2s-4300k-ampul/

Gündüz farı niyetin var ise bence  basit o beyaz tiptekilerle uğraşma.Emegine yazık derim.Karar senin tabiki.Uygulama basit ve hesaplı olunca tercih sebebi oluyor.

Uğraşayım diyorsan Passat gündüz farı temin edip montajını yapman.Uğraştırır ama ortaya far çıkar.

Ön çerçeveyi alt kısımdan keserek iptal edersin.Mercek şapkası sorunun kalmaz.Gündüz farıda bonus olur.

Sinyal kısmınada ledli bir çalışma yapabilirsin.Tavsiye ederim.

İncelemelisin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/260821-bi-xenon-mercekli-far/page-6

Bi-xenon muayene için sorun teşkil etmiyor.Xenon ampul sorun ve bu xenon sökülüp yerine H7 yada H11 halojen ampul takılır sıkıntısız geçilir.Uğraşmayayım denirse orijinal far takılır ve gidilir.

Daha önce çalışmasını yapoma imkanı bulduğum Fusion bi-xenon farı geceucusu.com da paylaştığım çalışma belki biraz daha fikirler verebilir.Ayrıca bu konu altındada bu farı yaptığım arkadaşımız forumdan ayrılınca konu silinmiş.Bende yeni konu ile çalışmayı onaylanır ise tekrar paylaştım.Fusion başlığı altında incelenebilr.

http://www.geceucusu.com/topic/4971-ford-fusion-mercek-etrafina-gunduz-fari/page__fromsearch__1

Mercek şudur galiba.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hella-intemo-mercek-20-10-2013-uretim-tarihli-194100432/detay

Gündüz farı bende mevcut sadece H4 taban biraz tuhaf duruyor, şekil öemal olsun diye birşeyler yapmak istiyorum, Berktaş'ın farı gibi mesela.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu bütün kalıp tipte.Fakat ayakları keserek monte edebilirsin.Bunun normal versiyonunu al derim.Uğraştırmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu bütün kalıp tipte.Fakat ayakları keserek monte edebilirsin.Bunun normal versiyonunu al derim.Uğraştırmaz. 

Abi sayenizde kafamda oluşmaya başlıyor biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abim, şu sinyal ile far arasındaki 7 ufak kare içerisine gündüz ledi çok hoş olur. yeri tam yeri bence.. Olabiliyorsa elin değmişken onu da yap derim..  :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abim, şu sinyal ile far arasındaki 7 ufak kare içerisine gündüz ledi çok hoş olur. yeri tam yeri bence.. Olabiliyorsa elin değmişken onu da yap derim.. :)

Orası cama çok yakın ısınma ve camı yakma sıkıntısı olabilir, hiç birisi olmasa da biraz çirkin duruyor.
Yorum bağlantısı
Misafir

Abim, şu sinyal ile far arasındaki 7 ufak kare içerisine gündüz ledi çok hoş olur. yeri tam yeri bence.. Olabiliyorsa elin değmişken onu da yap derim..  :)

Yanlışhatılamıyorsam bu kısmın arkası müsait değil.Önden geniş duruyor ama arka ksım son derece ince .KAre lensli çalışma güzel olurdu ama olamıyor.Yinede sen açınca resimlersen sevinrim.Benim hatırımda böyle kalmıştı belki yanılıyor olabilirim.

Hüseyin 10wattlık ledler eklemeyecaksin ki?Eklesende ampul gibi teması olmasada zaten eritemez.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Daha önce mercek montajı yapmadıysan bence İlker Kemal'e yaptır. Mercek'leri de ya ondan ya da netten al. Yeni Hella, Gen5 Balast ve D2S Osram 5K CBI ampül kullan. Sinyal için Ledli Turuncu ampül tal, amerikan park modülü ile gündüz farı görevi yapar  :good1:

Erdem gündüz farı zaten bende sis farları üzerinde var, bir de amerikan park olursa uçan daire gibi olur diye düşünüyorum ama yine de bir bakacağım, bir de İlker Kemal'i tanımıyorum.

Yanlışhatılamıyorsam bu kısmın arkası müsait değil.Önden geniş duruyor ama arka ksım son derece ince .KAre lensli çalışma güzel olurdu ama olamıyor.Yinede sen açınca resimlersen sevinrim.Benim hatırımda böyle kalmıştı belki yanılıyor olabilirim.

Hüseyin 10wattlık ledler eklemeyecaksin ki?Eklesende ampul gibi teması olmasada zaten eritemez.

Evet abi dediğin gibi yer yok hatırladım, arka kısmı sinyal ile far odasının birbirinden ayrıldığı duvarına denk geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Erdem gündüz farı zaten bende sis farları üzerinde var, bir de amerikan park olursa uçan daire gibi olur diye düşünüyorum ama yine de bir bakacağım, bir de İlker Kemal'i tanımıyorum.

Evet abi dediğin gibi yer yok hatırladım, arka kısmı sinyal ile far odasının birbirinden ayrıldığı duvarına denk geliyor.

Geceucusunda makaleler başlığı alında her türlü cevabı bulursun.İyice incele yıllardır yapıyorcasına işlemi yaparsın.İncelemden kesinlikle adım atma zaten kısa sürede kavrarsın bu durumu.Bir sürü arkadaş geceucusu bizlerinde yardımı ile bu şekilde bu işi yapanlara bende dahil taş çıkarırcasına işçilik ile kendileri yaptı.Sende yaparsın.

Hadi kolay gelsin. :good1:  

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Abim ben anlamam tabiki bu işlerden. Sadece görsel olarak hoş durabileceği için belirttim. Sanki uzaktan bakınca orada sönük gündüz ledi var gibi duruyor. Hoş duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...