İçeriğe Yönlendir

Yeni Ka Tüketim

MehmetKurt

Recommended Posts

MehmetKurt

Herkese merhaba. Ford aldigima gore foruma katilabilirim. :)

1 hafta once 2009 model ford ka 1.2 titanium aldim. Arac 83000 km de Benzinli. Aracimdan simdiye kadar memnunum. Yol tutusu tahmin ettigimden daha iyi. Ancak yakit ile ilgili bir sorunum var. Aracim km de 40 kurus yakti (sehirici). Fabrika degerlerine baktigimda 25 kurus yakmasi gerekiyor (sehirici). Daha onceden 1.6 benzinli fluence kullaniyordum. Sizce alisma surecinden mi bu kadar cok yakti( Yoksa araci bir ustaya mi gostermeliyim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hoş geldiniz ve hayırlı olsun aracınız.

Debriyajınız ne durumda? İstanbul'da fabrika değerlerine en az 1LT eklemeniz gerekir. TL hesabı maalesef bilemiyorum :(

Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Hosbuldum.tesekkur ederim. alirken gosterdigim usta gayet iyi durumda demisti. Yukarida da kavramiyor. Aracin yol bilgisayarinda ortalama yakit 9lt gorunuyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

40 kuruş, o kasa ve motordaki benzinli bir araç için şehir içinde normal gibi. Daha hacimli bir araç olsa zaten 60-70 kuruştan aşağı yakmazdı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence normal bir değer, ayrıca fabrika verilerini pek dikkate almayın onlar çok başka şartlar altında elde edilmiş değerler.

Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. O halde araci ustaya goturmem gerekmiyor. Belki ilerleyen zamanlarda lpg yi dusunebilirim. Getz alacaktim aslinda ama forumda bi kac yorum okuduktan sonra vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hosbuldum.tesekkur ederim. alirken gosterdigim usta gayet iyi durumda demisti. Yukarida da kavramiyor. Aracin yol bilgisayarinda ortalama yakit 9lt gorunuyor.

9LT standart, olması gereken. Peki bir soru daha. Son bakımı ne zaman yapılmıştı? Bujiler değişmiş miydi?

Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Evet 80bin de değişmiş ben almadan once.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Mehmet Bey aracınız hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.Fotoları bekleriz :)

Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Mehmet Bey aracınız hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.Fotoları bekleriz :)

tesekkur ederim. Yakin zamanda foto ekleyecegim malum havalar kotu ve is guc :))
Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

Hayırlı olsun. Güzel günler de kullanın.

Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Hayırlı olsun. Güzel günler de kullanın.

tesekkur ederim
Yorum bağlantısı
MehmetKurt

Merhaba arkadaşlar. Bugün KA 1.2 Titanium kullanıcısına yakıtını sordum. 25-30 kuruş yaktığını söylüyor. Acaba benim aracın bir derdi mi var? :unsure2:İlk aracım olduğu için pek yorum katamıyorum  :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...