İçeriğe Yönlendir

Yeni Ehliyetler Ne Zaman Dağıtılmaya Başlanacak?

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Son Tarih ne değişim için. Değişmezsek cezası ne yada

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

01 ocak 2016 itibariyle 5 yıl içinde değişmesi gerekiyor yani 01 ocak 2021'e kadar. Cezası nedir bilmiyorum, 5 yıl içinde müsait bir ara değiştirilebilir, cezaya düşmeye gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

01 ocak 2016 itibariyle 5 yıl içinde değişmesi gerekiyor yani 01 ocak 2021'e kadar. Cezası nedir bilmiyorum, 5 yıl içinde müsait bir ara değiştirilebilir, cezaya düşmeye gerek yok bence.

O halde çoğumuz son gün değiştireceğiz ülke olarak çok severiz son günleri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

En az 4 sene beklerim bir zorunluluk olmadıkça. Sonuçta 10 sene kullanım hakkım olacak, 4 sene daha eklerim, 14 sene olur bari :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

25 Aralık 2020'de bir konu açarız, acil ehliyet değişimi diye. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

25 Aralık 2020'de bir konu açarız, acil ehliyet değişimi diye. :D

Kesinlikle ben de bekleyecegim :) Ama tarihini 25 Aralik 2021 olarak duzeltelim [emoji5]

Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

Ben var türk olmak [emoji23] [emoji23]

Son güne bırakmak [emoji12] [emoji12] [emoji106] [emoji13]

Yani kesinlikle son gün 1 gün bi gündür [emoji57]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

İşi şansa bırakmamak için 30.12.2015 tarihinde D sınıfı (çekici-kamyon) ehliyetimi mevcut kart şeklinde bastırttım(tanıdık vasıtasıyla). 2015 yılı içinde ilk defa başvurup B sınıfı ehliyet almaya hak kazananlar ehliyetini kart olarak emniyetten bastıramayanlar stajyerliğe kaldı. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kesinlikle ben de bekleyecegim :) Ama tarihini 25 Aralik 2021 olarak duzeltelim [emoji5]

1 Ocak 2021'de bitiyor ama. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Sağlık raporu nereden alınacakmış. Tek hekim yani aile hekimi verebiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sağlık raporu nereden alınacakmış. Tek hekim yani aile hekimi verebiliyor mu?

Aile hekimine gidiyorsun, "varmı birşeyin?" yoktur... belgeyi alıyorsun  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yeni ehliyette vatandaşlık numarası var sanırım. bu nedenle nüfus taşımak zorunda kalınmayabilir. ayrıca yurtdışında araç kiralarken önemli olur.

Bence değişmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Sağlık raporunu aile hekiminin alınanı kabul ediyorlarmı yoksa heyet raporlu olanı mı istiyorlar acaba.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

yeni ehliyette vatandaşlık numarası var sanırım. bu nedenle nüfus taşımak zorunda kalınmayabilir. ayrıca yurtdışında araç kiralarken önemli olur.

Bence değişmekte fayda var.

Mevcut ehliyetlerde de var, hatta bugün dönüşte Büyükçekmece'de bir uygulama vardı ehliyetimi verdim.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Benim ehliyetinde tcsi yok bugüne kadarda sorun olmadı ama yenilemek şart iyice deforme oldu hatta soğuk mühür bile gözükmüyor artık pvc yap sök nedeniyle. Yakın zamanda değiştirecek olan olursa sağlık raporu nasıl istiyorlarmış buradada paylaşır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ehliyet sistemini komple yenilediler ve şuan bir belirsizlik var herkes birbirine birşeyler soruyor net bilgisi olan çok az 1 haftadır araştırıyorum forumdan arkadaşlarımıza sıkıntı çekmemeleri için rehber niteliğinde olması temennisi ile açıyoruz konumuzu. 10 gün önce babam ehliyetini yenilemek istediğini söylediğinde eyvah dedim çünkü her yeni sistem geliştirilirken haliyle bir şeyler yerine oturmuyor adamda haklı ehliyeti paramparça olmuş mühür falan kalmamış ayrıca tc de yok hemen işlemlere başladım bulunduğunuz ilin emniyet web sayfasına giriyorsunuz ehliyet randevusu alıyorsunuz gaziantepde olanlar için www.gaziantep.pol.com.tr

1- randevu alınacak

2-sağlık raporu( sağlık raporunu aile hekiminden ücretsiz alabilirsiniz eski ehliyetinizde kan grubunuz olup olmadığına dikkat edin lütfen)

3- 13 tl ehliyet yenileme harcı halkbankasından yatıyor+2 tl vakıf bankasından başka hiçbiryere yatmıyor ama vakıf bankasıda 13 tl yi almıyor buraya dikkat edilmesi gerek toparlayacak olursak

13 tl halkbankasına+2 tl vakıfbankasına yatırılıyor

Yeni ehliyet alırkende muhtemelen aynıdır insanların kafası genelde harçlar yüzünden karışık diğerleri çok zor değil şuan bunu vakıf bankasında sıra beklerken yazıyorum yeni ehliyeti yarın öğlene doğru alıcaz bir pürüz çıkmassa işallah size yol gösterir

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Biometrik fotoğrafı ilçe emniyete giderken mi götüreceksiniz? Yani hemen ehliyet basılıp verilecek mi alınan randevu tarihinde?

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ehliyet sistemini komple yenilediler ve şuan bir belirsizlik var herkes birbirine birşeyler soruyor net bilgisi olan çok az 1 haftadır araştırıyorum forumdan arkadaşlarımıza sıkıntı çekmemeleri için rehber niteliğinde olması temennisi ile açıyoruz konumuzu. 10 gün önce babam ehliyetini yenilemek istediğini söylediğinde eyvah dedim çünkü her yeni sistem geliştirilirken haliyle bir şeyler yerine oturmuyor adamda haklı ehliyeti paramparça olmuş mühür falan kalmamış ayrıca tc de yok hemen işlemlere başladım bulunduğunuz ilin emniyet web sayfasına giriyorsunuz ehliyet randevusu alıyorsunuz gaziantepde olanlar için www.gaziantep.pol.com.tr

1- randevu alınacak

2-sağlık raporu( sağlık raporunu aile hekiminden ücretsiz alabilirsiniz eski ehliyetinizde kan grubunuz olup olmadığına dikkat edin lütfen)

3- 13 tl ehliyet yenileme harcı halkbankasından yatıyor+2 tl vakıf bankasından başka hiçbiryere yatmıyor ama vakıf bankasıda 13 tl yi almıyor buraya dikkat edilmesi gerek toparlayacak olursak

13 tl halkbankasına+2 tl vakıfbankasına yatırılıyor

Yeni ehliyet alırkende muhtemelen aynıdır insanların kafası genelde harçlar yüzünden karışık diğerleri çok zor değil şuan bunu vakıf bankasında sıra beklerken yazıyorum yeni ehliyeti yarın öğlene doğru alıcaz bir pürüz çıkmassa işallah size yol gösterir

Konunuz birlestirilmistir. 

Saygilarimla,

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İstanbul Emniyet müdürlüklerinin hiçbirinde şuan boş randevu yok yoğun talep var, yurdışına aracı ile çıkacaklar ehliyetlerini bir an önce değiştirmek istiyorlarmış

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İstanbul Emniyet müdürlüklerinin hiçbirinde şuan boş randevu yok yoğun talep var, yurdışına aracı ile çıkacaklar ehliyetlerini bir an önce değiştirmek istiyorlarmış

Gaziantepde bile 10 gün ileriye attı ama diğer kırsal ilçelerde boşluklar vardı gitmek istemedik. hazırlanması gereken evraklarla birlikte randevu saatinde gidiliyor evraklar teslim ediliyor dosyanız açılıyor muhtemelen ehliyet bir kaç gün sonra verilecektir yarin son durumu bildiririm randevumuz yarın 11 gibi tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Eğer öyleyse; niye iki ayrı bankaya para yatıyor? Bu ne aptalca bir uygulamadır? Vatandaşı nasıl sıkıntıya sokarız diye özellikle düşünülmüş sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer öyleyse; niye iki ayrı bankaya para yatıyor? Bu ne aptalca bir uygulamadır? Vatandaşı nasıl sıkıntıya sokarız diye özellikle düşünülmüş sanki.

Aynen öyle 2 tl için vakıf bankasına gidip 20 kişiyi bekledim yol falan hariç 45 dakika sürdü sadece sıranın bana gelmesi kapıda yazık 15 lira yatıralım bitsin veya illa o 2 lira başka hesaba geçecekse bir banka kullanalım vakıf bankadıda 13 lirayı almıyor değişik bir uygulama hangi akla hizmet diyorumya hangi sistem yenilense başımıza gelmeyen iş kalmıyor yatıracağımız toplam 15 lira para 50 tane adamla muhatap oluyoruz 2 tane banka geziyoruz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...