İçeriğe Yönlendir

Focus Iii Lastik Seçimi (205-215)

Hasan Kalender

Recommended Posts

Hasan Kalender

Üstadlarım saygılar. Öncelikle konuyu açmadan önce konuyla ilgili yazılmış yazıları okuduğumu belirtmek isterim. Fakat ikna olamadım. Focus 3 style 2012 aracıma 4 mevsim lastik almak istiyorum. Küçük bir şehirdeyim ve aracımı şehir içi kullanıyorum. Pek şehirler arası yol yapmıyorum. Fiyatları araştırdım arkadaşların da dediği gibi 205 ile 215 arasında 600 TL gibi bir fark oluyor. Güvenlik tabiki önemli ama benim en büyük kaygım görüntü. Acaba bu iki lastik arasında çok görüntü farkı olur mu?  Şuan üstünde 215 takılı. yani 205 taktığımda bariz görüntü kaybı yaşarmıyım onu bilemiyorum. Yani bu görüntü aradaki 600 tl ye değer mi ? Marka olarak da goodyear üretimi sava yı da tavsiye ettiler bugün. sizin düşünceleriniz neler acaba. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gerçek 4 mevsim mi? yaz lastiği mi?

vesil eilile sava ayrı markadır, goodyear bayilerinde satılır sadece . 4 mevsim (gerçek) olark da iyidir yalnız seslidir her 4 mevsim lklastiği gibi

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Ben size iki lastiğinde araç üzerindeki duruşunu gösteren bir kaç fotoğraf koyayım siz karar verin. Ayrıca bu işin görüntüden önce güvenlik öncelikli olduğunu unutmayın ve imkanlar dahilinde olabildiğince bilindik ve lastik testlerine girmiş marka/model lastiklerden temin etmeye çalışın.

Bu 215/55/16;

2wmdix3.jpg

Buda 205/55/16;

1zgyjd4.jpg

İnanın başınızı duvarlara vuracak görüntü kirliliği oluşturmuyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

4 mevsim diye lanse edilen birçok lastik bilgisi yanlıştır. Aslında yaz lastiğidir. Çok uzun yolda yapmıyorsanız fiyat avantajından dolayı 205/55/16 size hiçbir sıkıntı oluşturmaz. Birçok üyemizde bu şekilde bir değişikliğe gitti

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

205 ile 215 arasındaki fark taban genişliğidir oda hızlı araç kullanıyorsanız virajlarda birazcık farkedilir ama şehir içinde direksiyon biraz daha yumşayacaktır ve arabanın kalkışlarıda çok fark edecek rahatlayacaktır benim görüşüm.

Yorum bağlantısı
Hasan Kalender

Değerli üstadlarım teşekkür ederim. Yaz lastiği demek daha doğru sizin dediğiniz gibi. Resim koyan arkadaşıma özel olarak teşekkür etmek istiyorum. gÜNlerdir bunu internette arıyordum bulamadım. Çok fazla göze kötü gelmiyor aslında. Yani 205 de alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Kalender

215/55/16 goodyear efficent gript aldım..  Kullanıyorum şimdilik memnunum. Tanesine 175 tl verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...