İçeriğe Yönlendir

2015 Lideri -Xiaomi- Aksiyon Kamerası Incelemesi - Gearbest -

Olgu Erhan

Recommended Posts

Fatih Güçlü

İnceleyen olursa çin yerine türkiyeden almayı yeğlerim dedim. Neredeyse aynı fiyat hem de bekleme sıkıntısı yok.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Blacksys Cf100 nasıl abiler arkadaşlar

Ben çok yakından tanıyorum hatta forumda konu bile açtım burada ama sonra sildirdim....

Netlik 300 - 350 tl edecek kadar iyi değil :(

Üstüne basarak yazayım 300 tl etmez ama Türkiye de alınabilecek tek alternatif...

Kayıpsız netlik örneğinide vereyim bir arşivi karıştırayım. Ön kameranın pixel dağılmalarını hiç sevmedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Güçlü

Ama ucuz olanlar da sıcakta eriyormuş hocam ne yapabiliriz. Mecburen o parayı gözden çıkaracağım.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Ön arka kamera mı hocam bu. Sanırım videosunu attınız değil mi. Çift kamera tercih edeceğim de çünkü [emoji53]

EVet bu ön kameranın çekimi download edip izleyin yoksa daha bozar çekimi. Arka kamera daha kötü onu hiç sormayın :p

Yorum bağlantısı
Fatih Güçlü

EVet bu ön kameranın çekimi download edip izleyin yoksa daha bozar çekimi. Arka kamera daha kötü onu hiç sormayın [emoji14]

:) tamamdır hocam. Evde izleyip yorum yaparım. Teşekkür ederim. Bu xiaomi aksiyon kamerasını nasıl bilirsiniz :)[emoji12]
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

:) tamamdır hocam. Evde izleyip yorum yaparım. Teşekkür ederim. Bu xiaomi aksiyon kamerasını nasıl bilirsiniz :)[emoji12]

Süpper biliriz  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Fatih Güçlü

ooo çok büyükmüş boyut :D bende vınn var da :D neyse indirecez artık bi görelim

Yorum bağlantısı
Fatih Güçlü

137 mb'lik ses dosyası indi. format avi ama media player açmıyor nedendir ki

Yorum bağlantısı
Fatih Güçlü
(düzenlendi)

Süpper biliriz  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

olgu abi 1 dakikalık video mu 160 küsür mb olan. ben videoyu izleyemedim ama blacksys CF-100 incelemelerini izledim biraz youtube'dan. o çok daha tatlı geldi.

bir de sonuçta buradan alırsak bozulma vs. anında bi muhattap buluruz. Çinden gelen alet bozulsa kimse dönüp bakmaz :/

GOM Player açtı izledim görüntüleri abi. Ancak açısı dar bu aletin action cam olması sebebiyle. Ben bi maceraya atılıp Blacksys siparişi vereceğim gibi gözüküyor. Denerim 1 kez olmazsa geri gönderirim artık. detaylı incelemelerini okudum falan. güzel gibi geldi.

tarihinde Fatih Güçlü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Kapdan

İncelemeleriniz için teşekkürler.Cihazı bende de elim değmeden değenlerin yorumlarıyla takip ediyorum ancak ekranının olmaması bence çok büyük dezavantaj olmuş onun yerine SJ 5000 Plus fiyatı biraz daha düşerse sizce 1,5" lik ekranı ve full aksesuarlarıyla daha mantıklı olmaz mı?

Chipset Ambarella A7LS75 ve sensör olarak Panasonic 16 Megapixel 1/2.33" CMOS 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İncelemeleriniz için teşekkürler.Cihazı bende de elim değmeden değenlerin yorumlarıyla takip ediyorum ancak ekranının olmaması bence çok büyük dezavantaj olmuş onun yerine SJ 5000 Plus fiyatı biraz daha düşerse sizce 1,5" lik ekranı ve full aksesuarlarıyla daha mantıklı olmaz mı?

Chipset Ambarella A7LS75 ve sensör olarak Panasonic 16 Megapixel 1/2.33" CMOS

Açı çok geniş ve fransa gezimde aktif kullandım. 3 gün boyunca hiç elimden düşmedi inanılmaz çekimler ve resimler çektim yakında hepsini paylaşacağım bu aralar mini 0806 kamerasını almıştım geldi ona yoğunlaşmam gerekli.

İnanın 1 kere bile ekran ihtiyacı hissetmedim. Arada wifi açıp çektiği resimleri telefona basitçe aktardım o kadar.

Bu linkte aşağıda 2 adet resim paylaştım şimdi cepten yüklemesi zor link vereyim : http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=105645261

Sadece zorlandığım fransa turunda rehber sabahtan alıp 5-6 saat boyunca gezdirince yedek pillerim de kargoda yetişmeyince şarj akşama doğru dayanmadı. Gopro bile olsa aynı mantık keşke bir powerbankım olsa dedim 10 binlik powerbank 15 $ dan yeni sipariş geçtim.

Uçağın inişinden kalkışına, manzara çekimleri olsun kamera inanılmaz pratik ve rahat. 3 tane sj5000 verseler değişmem çok ciddiyim.

Aktif olarak kullanmadan bu kadar net yazamazdım asla. Ama dün akşam türkiye ye döndük, akşam tv den çektiği resimleri açınca yok artık bu kadar güzel olamaz dedim. Resimler için link paylaşacağım çok yakında.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Hocam fotoğrafları bekliyoruz... :bravo:

Açı çok geniş ve fransa gezimde aktif kullandım. 3 gün boyunca hiç elimden düşmedi inanılmaz çekimler ve resimler çektim yakında hepsini paylaşacağım bu aralar mini 0806 kamerasını almıştım geldi ona yoğunlaşmam gerekli.

İnanın 1 kere bile ekran ihtiyacı hissetmedim. Arada wifi açıp çektiği resimleri telefona basitçe aktardım o kadar.

Bu linkte aşağıda 2 adet resim paylaştım şimdi cepten yüklemesi zor link vereyim : http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=105645261

Sadece zorlandığım fransa turunda rehber sabahtan alıp 5-6 saat boyunca gezdirince yedek pillerim de kargoda yetişmeyince şarj akşama doğru dayanmadı. Gopro bile olsa aynı mantık keşke bir powerbankım olsa dedim 10 binlik powerbank 15 $ dan yeni sipariş geçtim.

Uçağın inişinden kalkışına, manzara çekimleri olsun kamera inanılmaz pratik ve rahat. 3 tane sj5000 verseler değişmem çok ciddiyim.

Aktif olarak kullanmadan bu kadar net yazamazdım asla. Ama dün akşam türkiye ye döndük, akşam tv den çektiği resimleri açınca yok artık bu kadar güzel olamaz dedim. Resimler için link paylaşacağım çok yakında.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Chipset Ambarella A7LS75 ve sensör olarak Panasonic 16 Megapixel 1/2.33" CMOS 

Hocam fotoğrafları bekliyoruz... :bravo:

Kayıpsız Netlik : 

Not : Yakında yeni videolar gelecek bol bol video çektim.

124 Adet Fransa içinden Xiaomi Yi kamerası ile çektiğim fotoğraflar. ( USB Belleğe Kopyalayıp, LED Tv ile açmanız tavsiye olunur )----TIKLAYIP İNDİREBİLİRSİNİZ----

STt4hw8.jpg?1

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)
Orijinalden alıntı:  the_iceberg

Yeni versiyon firmware için yapılması gerekenler;

Not : ÇOK Gerekli değilse cihazı asla Güncellemeyin 

1-siteye gidiyorsunuz.
2-Seri numarayı yazıp mavi butona basıyorsunuz
3-sonra karşınıza kırmızı buton çıkap indire bilirsiniz.

#Not:Aldığımız cihazlar belki bir GoPro değiller ama siz siz olun üzerinde çok fazla kurcalamayın.
Özel firmware ile 30mb/s çekim kalitesi edinmek çok basit ama fiziksel bir sorun çıkarsa makinada sorun oluşa bilir maceraya gerek yok 

The best vay to download the proper firmware for your camera is to:

Go the Xiaomi Chinese Upgrade Site: http://www.xiaoyi.com/home/upgrade.html
    Type in your serial number into the the white box
    Press the blue buttom
    You should now see a red button to download

The latest firmware as of May 11, 2015 is v1.0.12

Many people may not be aware that there are 6 different hardware versions of the Xiaomi Yi Camera available. They are code named as follows:
*Xiaomi Yi Camera 6 çeşit farklı versiyon camera mevcut aşağıda kodları mevcut.

22
    22L
    23
    23L
    23A
    23S

Each hardware version has a DIFFERENT firmware. You can tell the hardware revision of your camera based on the first 3-4 digits of the serial number. For example the serial number should look something like this:

Z221xxxxxxxxxxx = Revision 22
Z22Lxxxxxxxxxxx = Revision 22L
Z231xxxxxxxxxxx = Revision 23
Z23Lxxxxxxxxxxx = Revision 23L
Z23Axxxxxxxxxxx = Revision 23A
Z23Sxxxxxxxxxxx = Revision 23S

Farklı donanıma sahip cihazlara yanlış Firmware yüklemeye çalışmak cihazi brick ediyor. 

6 farklı sürümü var ve doğru güncelleme dosyası için seri numaraları ile indirip yüklüyoruz

LvofaOX.jpg
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Orijinalden alıntı:  the_iceberg

Yeni versiyon firmware için yapılması gerekenler;

Not : ÇOK Gerekli değilse cihazı asla Güncellemeyin 

1-siteye gidiyorsunuz.
2-Seri numarayı yazıp mavi butona basıyorsunuz
3-sonra karşınıza kırmızı buton çıkap indire bilirsiniz.

#Not:Aldığımız cihazlar belki bir GoPro değiller ama siz siz olun üzerinde çok fazla kurcalamayın.
Özel firmware ile 30mb/s çekim kalitesi edinmek çok basit ama fiziksel bir sorun çıkarsa makinada sorun oluşa bilir maceraya gerek yok 

The best vay to download the proper firmware for your camera is to:

Go the Xiaomi Chinese Upgrade Site: http://www.xiaoyi.com/home/upgrade.html
    Type in your serial number into the the white box
    Press the blue buttom
    You should now see a red button to download

The latest firmware as of May 11, 2015 is v1.0.12

Many people may not be aware that there are 6 different hardware versions of the Xiaomi Yi Camera available. They are code named as follows:
*Xiaomi Yi Camera 6 çeşit farklı versiyon camera mevcut aşağıda kodları mevcut.

22
    22L
    23
    23L
    23A
    23S

Each hardware version has a DIFFERENT firmware. You can tell the hardware revision of your camera based on the first 3-4 digits of the serial number. For example the serial number should look something like this:

Z221xxxxxxxxxxx = Revision 22
Z22Lxxxxxxxxxxx = Revision 22L
Z231xxxxxxxxxxx = Revision 23
Z23Lxxxxxxxxxxx = Revision 23L
Z23Axxxxxxxxxxx = Revision 23A
Z23Sxxxxxxxxxxx = Revision 23S

Farklı donanıma sahip cihazlara yanlış Firmware yüklemeye çalışmak cihazi brick ediyor. 

6 farklı sürümü var ve doğru güncelleme dosyası için seri numaraları ile indirip yüklüyoruz

LvofaOX.jpg

Çok değerli bilgi, teşekkürler. Bende aşağıdaki konuyu bulmuştum. Bu daha iyi oldu gibi. Güncelleme yapınca ne oluyor diye sorsam, çok mu gerekli ???

https://forum.dashcamtalk.com/threads/xiaomi-yi-sport-camera-died-after-firmware-update.10442/page-3

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Çok değerli bilgi, teşekkürler. Bende aşağıdaki konuyu bulmuştum. Bu daha iyi oldu gibi. Güncelleme yapınca ne oluyor diye sorsam, çok mu gerekli ???

https://forum.dashcamtalk.com/threads/xiaomi-yi-sport-camera-died-after-firmware-update.10442/page-3

Güncelleme gerekli değil ve kameranın bozulma ihtimali yüksek. Hiç riske girmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Arkadaşlar Video Kesmek için program paylaşıyorum. Özellikle kayıpsız netlik için ( bir çok program netliği bozarak kesiyor ) bu program çok çok iyi ve HIZLI. 

İçinde nasıl kurulacağına dair video bile çektim  :good1: 

XJdXF4X.gif1av7MQI.jpg

Not : Bilgisayarınızda Winrar programının kurulu olması gereklidir. Eğer winrar yok ise google yardımı ile aratarak çok basit bir şekilde kurabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...