İçeriğe Yönlendir

Muayane Sorunu

celal eroğlu

Recommended Posts

celal eroğlu

Öncelikle Herkese merhabalar şöyle bir sorum olucak.

2010 Titnium X  paket  Cmax aracımın önümüzdeki ay genel muaynesi var ancak aracımda EGR Valfinin arızalı olmasından dolayı motor arıza lambası yanıyor.Bu lamba muaynede sıkıntı çıkarırmı hafif kusurlu diye geçermi?

Bilgisi veya başına daha önce bu tarz bir durum gelen arkadaslar varsa yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Muhtemelen yaptırıp gelin diyeceklerdir. Ayrıca egr arızası nedeniyle egzost muayenesi değerleriniz de yüksek çıkabilir bu durumda muayeneye de almayabilirler. Çok masraflı bişey değilse bence yaptırın öyle girim muayeneye.

Yorum bağlantısı
celal eroğlu

egsoz muaynesini farklı yerde yaptırıyorum , ayrıca EGR valfi 400 TL işçilik ile 500 TL servis dışında daha bu :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

arıza ışığı yanıyorsa geçebileceğini sanmıyorum.örneklerini okuduk daha önce.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Ben onceki focusumla ariza isigi yanarak muayeneden gectim. Farketmediler diycem ama daha once burada konusu da vardi 1 haftada 3 kez muayeneye girdi ve hicbirinde bisey yazmadilar. Tabi benim ariza isigi oksijen sensorunden yaniyordu. Yani ariza isigina bisey demediler bende. Ama sorunun nedenini anlarlarsa ona bisey diyemem

Yorum bağlantısı
celal eroğlu

EGR valfi arızalı bundan dolayı motor arıza lambası yanıyor.Servis söyledi bunuda sensörlerden biri bu tarz arıza verince direkt motor arıza lambası yakıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...