İçeriğe Yönlendir

Ka - Bagajdaki Metal Şasi Ne Işe Yarıyor

Rıdvan Cebeci

Recommended Posts

Rıdvan Cebeci

Bugün aracımın bagaj kapağında 3-4 tane metal uç farkettim. Kapandığı yerde bagaja sahip 3-4 tanede metal plaka var bunlar ne işe yarar neden vardır. Otomatik bagaj açma düğmesi de mevcut değil aracımda 97 model. Merak ettim açıkcası eğer otomatik yapabiliyorsam neden olmasın

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bir fotoğraf ekleme şansınız olsa daha kolay yorum yapılabilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arka cam rezistansı ve sileceğe elektriği veren metal plakalardan bahsediyorsunuz sanırım. Aynı plakadan otomatik bagaj açılmasını da sağlayabilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Rıdvan Cebeci

Çok teşekkür ederim. benim arka silecekler çalışıyordu en son bir park sensörü işleminden sonra çalışmaz oldu o metal plaklara baktırayım en iyisi. üzeride oksitli gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Şerafettin KISAER

İçeriden açılan bagaj yapabilirsiniz. Gayet masrafsız ve kolaydır bunu yapmak. Ka varken yapmıştım ben de bunu. Yapmayı düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Benden önceki arkadaş yapmış bagaj açma düğmesini sonradan farkettim de maden bulmuş gibi sevindim aracım 98 model,oluyor yani :)

Yorum bağlantısı
Halil Dündar2

İçeriden açılan bagaj yapabilirsiniz. Gayet masrafsız ve kolaydır bunu yapmak. Ka varken yapmıştım ben de bunu. Yapmayı düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım.

sen anlat hocam belki benim gibi birisi yapmak istiyo olabilir :)..

Yorum bağlantısı
Şerafettin KISAER

Tofaşın merkezi kilit motorlarından bir tane ediniyorsunuz. Bagajı açıp kapak üzerindeki plastiği çıkartıyorsunuz. Orada bagaj kilidini tutan saplama ve somun var. O somunu söküp aldığınız motorun montaj deliğinden buraya bağlayıp, aynı somunu üzerine sıkıyorsunuz. Tabi burada motoru hangi yönde monte edeceğinizi kestirmeniz lazım. Ben yaparken anahtarı kilide sokup açma hareketi yaptığımda, kilidin nasıl bir aksiyon aldığına bakıp motoru o yönde bağlamıştım. Motor üzerinde bulunan mili de anahtarın çektiği ayağa bağlayacaksınız.

Elektrik bağlantısını da arka silecek motoruna giden (+) uçtan alıp bağladığımızda artık içeriden açılan bagajınız olmuş olacak.

Dikkat edelim; sürüş esnasında arka sileceği çalıştırırsanız bagajınız açılacaktır. Buna bir önlem alamamıştım ben de. Takıldığınız yerde resim yollayarak sorarsanız yardımcı olurum.

Kolay gelsin şimdiden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...