İçeriğe Yönlendir

Connect'te Tcs Var Mı?

Burak ANAVATAN

Recommended Posts

Burak ANAVATAN

Abilerim kardeşlerim merhaba aranıza yeni katıldım ama üye olmadan oncede yazdıklarınızı cok okudum yeri geldi faydalandım ama sorumun cevabını bulamadım yeni bi araç aldım 2011 model connect lx fakat arabada Tcs var diye aldım ama bu günü kadar ki bu zaman 2 3 hafta ne ışığı yandı nede aracım patinaj çekmeyi bıraktı sirf bunun icin 30 35 km hıza kadar toprak zeminde Patinaj çektirdim yine hic bir sey fikriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim ve şimdiden teşekkürler kazasız belasız sürüşler :)

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Abilerim kardeşlerim merhaba aranıza yeni katıldım ama üye olmadan oncede yazdıklarınızı cok okudum yeri geldi faydalandım ama sorumun cevabını bulamadım yeni bi araç aldım 2011 model connect lx fakat arabada Tcs var diye aldım ama bu günü kadar ki bu zaman 2 3 hafta ne ışığı yandı nede aracım patinaj çekmeyi bıraktı sirf bunun icin 30 35 km hıza kadar toprak zeminde Patinaj çektirdim yine hic bir sey fikriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim ve şimdiden teşekkürler kazasız belasız sürüşler :)

Öncelikle hoş geldiniz keyifli forumlar dilerim bildiğim kadarı ile tcs sadece glx modellerde var lx olanlarda yok diye biliyorum 

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Hoşbulduk hocam bu kadar çabuk cevap ve ilginize çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

2009'o kadar olan modellerde sadece baz donanım olan en boş model Connect'lerde yoktu delüx ve glx modellerinde standarttı.
2009 ve sonrasında bütün modellerde standarttı diye hatırlıyorum(yanılıyorda olabilirim) Devreye girince siz gaza yüklenmeye devam ederseniz kısa bir süre içinde devre dışı kalır zaten(zarar görmemesi için). Araç patinaj çekmeye başlayınca hafif gazdan ayağınızı çekersniz sağlıklı bir şekilde çalışır ve patinajı önler.
Şöyle örnekliyim. 1. viteste seri kalktığımda araç full pati çekiyor ama karda çamurda vs gaza ağırı yüklenmediğim süre patinaj çekmesini 1-2 sn içinde hemen önlüyor sistem ;)

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Malesef yokmuş hocam yani arkadasin verdigi linkte şase numarasıyla baktım oradada yoktu aracı ilk çalıştırdığımda ışıklar yandığında çıkmıyor ilk mesajdada belirtigim gibi

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

link

şase numaranızı girerek ile tcs olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

abi bu linkten nasıl bakacaz?

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

abi bu linkten nasıl bakacaz?

VIN yazan yere şase numaranı yaz. "ara" tıkla. araç özellikleri karşına gelir.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

VIN yazan yere şase numaranı yaz. "ara" tıkla. araç özellikleri karşına gelir.

teşekkürler abi sağol..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bozguç

bende 2006 delüx var benim araçta var zaten kontağı açtığında ışık yanar olup olmadığını oradan öğrenirsin.esp olan yani glx lerde tcs gaz kesme olarak devreye girer esp olmayan delüx modellerinde sadece asr vardır tcs de denir bunlarda patinaj çeken tekere abs yardımıyla fren uygulanır.bu arada ilk çıkan 110 hp glxlerde esp yoktur sadece asr yani tcs var.connectin neredeyse her yerini öğrendiğimi söyleyebilirim arızalar ve merak yüzünden :D

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Valla herkesin connectinde tcs var bi benimkinde yok öyle fabrikadan saf saf çıkmış herhalde çünkü ilk çalıştırmadada Işık yanmıyor patinajada kalıyor bi ABS iki airbag var Allah Razı olsun gerisi 0 Donanım

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bozguç

Valla herkesin connectinde tcs var bi benimkinde yok öyle fabrikadan saf saf çıkmış herhalde çünkü ilk çalıştırmadada Işık yanmıyor patinajada kalıyor bi ABS iki airbag var Allah Razı olsun gerisi 0 Donanım

bence senin arabanda tcs olması lazım yeni kasa modelini pek bilmiyorum ama abs ve çift hava yastığı varsa mutlaka olması lazım hem tcs nin simgesi esp gibi kaygan yol araba işarti değil tekerlek ve ardından kum atar gibi bir işaret olması gerekir

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

bence senin arabanda tcs olması lazım yeni kasa modelini pek bilmiyorum ama abs ve çift hava yastığı varsa mutlaka olması lazım hem tcs nin simgesi esp gibi kaygan yol araba işarti değil tekerlek ve ardından kum atar gibi bir işaret olması gerekir

Hocam arabayı çalıştırırken videoya çektim buyrun bakın isterseniz test modundada çekeyim ama burada anlaşılıyor

https://youtu.be/8WpJOs6WTMw

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bozguç

Hocam arabayı çalıştırırken videoya çektim buyrun bakın isterseniz test modundada çekeyim ama burada anlaşılıyor

https://youtu.be/8WpJOs6WTMw

evet dediğin gibi senin araçta malesef tcs yokmuş.araç 90 ps lx yada delüx değil mi

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Araç 90ps lx

evet dediğin gibi senin araçta malesef tcs yokmuş.araç 90 ps lx yada delüx değil mi

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Belki arızalıdır. Etisforddan bakamadınız mı ?

Etisforda baktım fakat göremedim ve Yokuş Kalkış desteğide hiç devreye girmedi aracı yeni aldım 1 ay falan oldu eski sahibinin bi sey yapmiş olabilir mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski modellerde sadece güvenlik paketlilerde vardı. Yeni modelleri bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Eski modellerde sadece güvenlik paketlilerde vardı. Yeni modelleri bilmiyorum.

2011 model hocam ama o dönemdede öylemiydi acaba bilginiz var mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Etisfordta patinaj önleme sistemi ile birlikte veya patinaj önleme sistemi olmadan şeklinde bir ifade yok mu. Tüm donanımı gördünüz mü. ?

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Etisfordta patinaj önleme sistemi ile birlikte veya patinaj önleme sistemi olmadan şeklinde bir ifade yok mu. Tüm donanımı gördünüz mü. ?

Küçük özelliklere bakabildim sadece başka yer varsa göremedim fakat orada ikiside bulunmuyor yani ne var nede olmadıgından bahseden bir ifade yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aşağı doğru açılacak bir menü olacak orada.

Uzunca bir liste görmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Burak ANAVATAN

Aşağı doğru açılacak bir menü olacak orada.

Uzunca bir liste görmelisiniz.

Mehmet abi şase numarasını sana versem zahmet olmazsa uygun olduğunda bakabilimisin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...