İçeriğe Yönlendir

2006 - 2010 Arası Focus Hakkında Bilgi Alabilirmiyim ?

Süleyman Can Çapar

Recommended Posts

Süleyman Can Çapar

Merhabalar ,

Focus 2002 Ambiante araca sahibim çok şükür .Nasip olursa 2006 -2010 arası focuslara bakıyorum .28-30 Bin Tl 'ye kadar bütçe çıkartabilirim .Bu model yılları arasında 1.6 motorda alınabilecek model hangisidir acaba . Benim gönlümde HB var. İlerde tekrar model yükseltmeyi düşünüyorum Allah izin verirse . Yani alırkende satarkende sıkıntı yaşamayacagım bir model olursa sevinirim . Şuan Lpg ve manuel vites kullanıyorum . Bahsettiğim kasada dizel mi daha çok tutuyor Lpg mi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Dizel otomatik olmasında ne olursa olsun diyorum☺

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

28-30 bine 150.000 km altı temiz focus bulmak zor bence. 2007 collection dizel 110.000 km de temiz aracı 31750 tl ye aldım aralık ayında.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Çapar

28-30 bine 150.000 km altı temiz focus bulmak zor bence. 2007 collection dizel 110.000 km de temiz aracı 31750 tl ye aldım aralık ayında.

Teşekkür ederim cevaplar için . Bütçeyi zorlarsam 31 bin çıkarırım belki abi .Kafama takılan dizel mi lpg mi olmalı .Hangisi daha avantajlı olur ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Teşekkür ederim cevaplar için . Bütçeyi zorlarsam 31 bin çıkarırım belki abi .Kafama takılan dizel mi lpg mi olmalı .Hangisi daha avantajlı olur ?

150000 km altı dizel, üstü lpg avantajlı geliyor bana. Bir de kullanma şekliniz de önemli, sürekli kısa mesafe soğuk motor kullanıyorsanız turbo çabuk yıpranır ama çalıştırıp 10-15 km yol yapıp kontak kapatıyorsanız dizel de uygun olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Yakut

kesinlikle dizel manuel vites focusun en çok tutulan kombinasyonu sedan yada hb tercihi size kalmış benim sw ihtiyacım vardı tercihimi sw dan yana kullandım 315 bin km deyiz şuan en büyük sıkıntısı 313 binde kızdırma bujisi arızası oldu 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Çapar

Aracı çok kullanan birisi değilim işim dolayısıyla şehirdısında olabiliyorum. yani haftasonları kullanıyorum sadece . Şöyle söyleyim 1 ayda en fazla 400 km belki o kadar bile yapmıyorumdur . Şu durumda dizel daha kullanışlı ve tutulur diyorsunuz anladıgım kadarıyla .

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Aracı çok kullanan birisi değilim işim dolayısıyla şehirdısında olabiliyorum. yani haftasonları kullanıyorum sadece . Şöyle söyleyim 1 ayda en fazla 400 km belki o kadar bile yapmıyorumdur . Şu durumda dizel daha kullanışlı ve tutulur diyorsunuz anladıgım kadarıyla .

ayda 400 km yapan biri iseniz bence benzinli bir focus bakın. daha yüksek modelli bir araç almış olursunuz yılda 4800-5000 km gibi bir yol yapmış olacaksınız ayda 400 km ile, tüp bile takmadan aylık 200 tl gezersiniz. bakım masrafları, daha düşük km ve daha yeni bir model araca binmiş olursunuz. bu benim düşüncem katılıp katılmaya bilirsiniz. ama bence sizin dizel bir araca ihtiyacınız yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bertuğ Üzmez

Şu an 2006 Focus Ghia Benzin HB otomatik aracım var. Çok memnunum.

Daha önce aynı kasa Ghia Dizel düz vites şirket arabam vardı. O arabayı çok sevdiğim için bu arabayı aldım.

Eşim de araba kullanacağı için otomatik vites istedik. Bu forum başta olmak üzere bir çok yerde araştırma yaptım ve otomatik dizel'e ait (yani CVT şanzıman) bir çok sıkıntılı yazı okudum. Otomatik zorunluluğundan dolayı benzinli modeli aldım. 

Gerçi iyi ki de otomatik almışım, çok memnunum. Dediğim gibi zaten çok sevdiğim bir araçtı.

Hangisi olursa olsun Eğer durumunuz elveriyorsa her iki seçenekte de Ghia tercih sebebi olabilir. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

ayda 400 km yapan biri iseniz bence benzinli bir focus bakın. daha yüksek modelli bir araç almış olursunuz yılda 4800-5000 km gibi bir yol yapmış olacaksınız ayda 400 km ile, tüp bile takmadan aylık 200 tl gezersiniz. bakım masrafları, daha düşük km ve daha yeni bir model araca binmiş olursunuz. bu benim düşüncem katılıp katılmaya bilirsiniz. ama bence sizin dizel bir araca ihtiyacınız yok.

+1

Ayrıca benzinli ve düşük km bulabilirsiniz. Mümkünse Ghia olsun. Ghia değilse de çok temiz olsun ki satarken kaybetmeyesiniz. Benzinlilerde otomatik de düşünebilirsiniz. 2010 benzinli collection manuel 36000'e satıldı ben almadım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

2008 TDCİ collection aracım var 100-110 km ortalama yol yaptığımda 4.6 gibi bir yakıt ortalaması oluyor 100 km de. Eğer dizel alacaksanız. 

1.turbo

2. baskı balata

3. volant

4. enjektör

5. ön takımlar aks

gibi malzemelere özellikle dikkat edin. Bu parçalar aracın yüksek torkundan dolayı hırpalanıyor. Bu parçalar ciddi maliyetler çıkartıyor.

Bunun haricinde 110 luk TDCİ motor inanılmaz. Hele benim yaptığım gibi aracı 10 yıl kullanacağım deyip yukarıdaki parçaları sıfırlamışsanız. Tadından yenmez.

Araç oldukça geniş. Sollamalar dahil virajlarda yokuşlarda ve kendini bilmezleri tokatlamada bir numara. 

ÖNEMLİ: Araç kesinlikle konfor yoksunu. İçeriye ses alıyor, motor esi insanı delirtiyor. Bu aracı değiştirirsem kesinlikle bu motor sesinden dolayı değiştireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Çapar

Evet Düşük km yaptıgım için benzinli araç almak mantıklı ama anlık yakıt masrafını da düşünüyorum  :) .Yani şöyle ;örneğin ben istanbul'a da gidip geliyorum 460 km de 70 lira lpg yakıyor suan ki aracım . Benzinli bir araç aldıgım da yakıt masrafı bu şekilde iki katına çıkar mı ?  (İstanbul bir örnekti uzun yol olarak ele alabiliriz . Benzinli yada dizel araç kullanmadıgım için soruyorum . )

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

6 lt /100 km lpg tüketim hesabınızda bir yanlışlık yok ise o aracı elden çıkarmayın binmeye devam edin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...