İçeriğe Yönlendir

Gebze Nazer Altın Bakım Tavsiye Eder Misiniz?

Erhan Güler

Recommended Posts

Erhan Güler

Herkese selamlar, 

Aracım bagajından su aldığı için Gebze Nazer'e götürdüm,sorunu hallettiler , komple alt döşeme de garantiden değişti.

Hazır araç oradayken altın bakım var yaptırsam mı diye düşünüyorum.

Boya koruma işlerime 250+kdv

Altın bakım 700 tl ( boya koruma + detaylı iç dış temizlik + motor koruma ) 

Müşteri temsilcisi fiyatlarda biraz daha indirim yaparız dediler.

Tuzla Auto wax pasta + cila 2 aşamalı işlem 200 5 aşamalı pasta cila hare giderme vs. 250 tl , detaylı iç temizlikle beraber hepsi 450 tl gibi bir fiyat verdi.

Tuzla Auto wax kafama yatıyor fiyat açısından.. Aracımın aslında detaylı iç temizliğe pek ihtiyacı yok , pasta cila daha önemli..

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve fikir talep ediyorum  :good1:

Yorum bağlantısı

servislere pek güvenemiyorum nedense pasta cila konusunda

içini kendiniz temizleyin,pasta cilayıda auto wax da yaptırın bence,fiyat uygun :

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Erhan Hocam yeriniz varsa hepsini kendiniz yapabilirsiniz. Çok zor değil. Kaliteli bir Wax alın her yıkamada da waxlı şampuan kullanın. Paranız cebinizde kalsın.  :)

Ben bu ikiliyi kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-nxt-generation-boya-koruyucu-cila-8512718/productDetails.aspx?productId=othrzg-12718&categoryId=20035736&site=old

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-wash-wax-carnauba-mumlu-cilali-kaydirici-sampuan-8517748/productDetails.aspx?productId=otm8517748&categoryId=20035761&site=old

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Motor koruma dedikleri 2 fısfıs sıkıp silme olmasın? Hep kendim yaptım bu işleri. Sadece önceki aracım siyah olduğu için profosyonel bir bakım yaptırayım dedim. Başında durdum ama içim içimi yedi.

Ben olsam eliniz yatkınsa 1000 tl lik malzeme alır. Makinesi falan herşey dahil. 10 kere arabama işlem yaparım. Yok değilse dışarıda yaptırmak daha mantıklı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Aracınızda boya çizi yoksa ki varsada sadece bir pasta atın yada attırın arkasından kil ile temizleyin sonra ipa ile son temizli yapın ve ve bomba nasionel nano ZR53 uygulayın 1 hafta sonra hydırax uygulayın 3 ayda bir haydırax uygula en az 3 sene boya korumalı araç. içini kendin zevkine göre temizle bence motor koruma ürün 40 TL fıs fıs mikro fiber bezle yay bırak temiz motora ohh on numara kışın ayda bir yazın 3 ayda bir on numara derim o paraya bu malzemeleri alırsın o malzemeleri Zr53 hariç yıllarca kullanırsın .

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunlar büyük paralar. bence çizik çizik gezin. 

Aracınızda boya çizi yoksa ki varsada sdece bir pasta atın yada atırın arkasından kil ile temizleyin sonra ipa ile son temizli yapın ve ve bomba nasionel nano ZR53 uygulayın 1 hafta sonra hydırax uyfulayın 3 ayda bir haydırax uygula enaz 3 sene boya korumalı araç içini kendin zevkine göre temizle bence motor koruma ürün 40 TL fıs fıs mikro fiber bezle yay bırak temiz motora ohh on numara kışn ayda bir yazın 3 ayda bir on numara derim o paraya bu malzemeleri alırsın o malzemeleri Zr53 hariç yıllarca kullanırsın 

abooo :)  çok kompleks.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi okadar karışıkmı olmuş :unsure2:  :D

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

servislere pek güvenemiyorum nedense pasta cila konusunda

içini kendiniz temizleyin,pasta cilayıda auto wax da yaptırın bence,fiyat uygun :

Auto wax'ın tuzla bayine baktım da pek iç açıcı görünmedi,normal bir yıkamacı gibi hocam.

Erhan Hocam yeriniz varsa hepsini kendiniz yapabilirsiniz. Çok zor değil. Kaliteli bir Wax alın her yıkamada da waxlı şampuan kullanın. Paranız cebinizde kalsın.  :)

Ben bu ikiliyi kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-nxt-generation-boya-koruyucu-cila-8512718/productDetails.aspx?productId=othrzg-12718&categoryId=20035736&site=old

http://www.hepsiburada.com/liste/meguiars-wash-wax-carnauba-mumlu-cilali-kaydirici-sampuan-8517748/productDetails.aspx?productId=otm8517748&categoryId=20035761&site=old

Valla hiç yaptığım bir iş değil,el becerilerim de pek iyi olduğunu söyleyemem..Ayrıca site olduğu için müsait yerim de yok hocam.

Motor koruma dedikleri 2 fısfıs sıkıp silme olmasın? Hep kendim yaptım bu işleri. Sadece önceki aracım siyah olduğu için profosyonel bir bakım yaptırayım dedim. Başında durdum ama içim içimi yedi.

Ben olsam eliniz yatkınsa 1000 tl lik malzeme alır. Makinesi falan herşey dahil. 10 kere arabama işlem yaparım. Yok değilse dışarıda yaptırmak daha mantıklı.

1000 tl'lik malzeme alsam bizim hanım beni eve almaz :D

Aracınızda boya çizi yoksa ki varsada sadece bir pasta atın yada attırın arkasından kil ile temizleyin sonra ipa ile son temizli yapın ve ve bomba nasionel nano ZR53 uygulayın 1 hafta sonra hydırax uygulayın 3 ayda bir haydırax uygula en az 3 sene boya korumalı araç. içini kendin zevkine göre temizle bence motor koruma ürün 40 TL fıs fıs mikro fiber bezle yay bırak temiz motora ohh on numara kışın ayda bir yazın 3 ayda bir on numara derim o paraya bu malzemeleri alırsın o malzemeleri Zr53 hariç yıllarca kullanırsın .

Ahhh ahhhhhhhhhhh Okan bey, bu kadar uğraşacak vaktim olsa keşke :) El becerim yok o da cabası :) ama yine de uzun uzun yazmışsınız çok teşekkürler.

bunlar büyük paralar. bence çizik çizik gezin. 

abooo :)  çok kompleks.   :)

Çizik gezmek de bir opsiyon hocam teşekkürler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

gebze center ın içinde arabaya cila, motor koruma, detaylı iç temizlik ozonlama cam filmine vs işlemlere 550 vermiştim. 16.000km de ki araç ilk günkü gibi tertemiz olmuştu. oradan da fiyat alın bence. adamları tanımam bilmem fakat temizliklerine hayran kalmıştım. tuzlada da temiz yıkayan yer yok malesef.e5 in altındaki tüm yıkamacıları denedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Konunun ustune konmus gibi olmayayim ama birkac gundur ben de boya koruma fiyati arastiriyorum. Arabamin ciddi bir pastaya ihtiyaci var. Bekbars urunleri kullanan bir arac koruma bayii pasta, hare giderici ve 2K nano boya korumaya 500 lira fiyat verdi paarlikla. 2K denilen urun 100 TL internette. Adam garanti de veriyor. Benim elim yatkin degildir hic. Fakat malzemeler (pasta +2K) en fazla 200 tutarken elemanin 500 lira istemesi de zoruma gidiyor. Siz ne tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Konunun ustune konmus gibi olmayayim ama birkac gundur ben de boya koruma fiyati arastiriyorum. Arabamin ciddi bir pastaya ihtiyaci var. Bekbars urunleri kullanan bir arac koruma bayii pasta, hare giderici ve 2K nano boya korumaya 500 lira fiyat verdi paarlikla. 2K denilen urun 100 TL internette. Adam garanti de veriyor. Benim elim yatkin degildir hic. Fakat malzemeler (pasta +2K) en fazla 200 tutarken elemanin 500 lira istemesi de zoruma gidiyor. Siz ne tavsiye edersiniz?

200 liralık malzemeyi alıp kendiniz yapın. Ya da yaptırmayın. Ya da arkadaşın istediği parayı çok görmeyin sonuçta o da iş yapacak para kazanacak.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

200 liralık malzemeyi alıp kendiniz yapın. Ya da yaptırmayın. Ya da arkadaşın istediği parayı çok görmeyin sonuçta o da iş yapacak para kazanacak.

Tesekkur ederim hocam. Zaten 4. alternatif yok :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

gebze center ın içinde arabaya cila, motor koruma, detaylı iç temizlik ozonlama cam filmine vs işlemlere 550 vermiştim. 16.000km de ki araç ilk günkü gibi tertemiz olmuştu. oradan da fiyat alın bence. adamları tanımam bilmem fakat temizliklerine hayran kalmıştım. tuzlada da temiz yıkayan yer yok malesef.e5 in altındaki tüm yıkamacıları denedim.

16.000 km deki araç zaten temiz olmaz mı?  :)

Tesekkur ederim hocam. Zaten 4. alternatif yok :)

rica ederim efendim. ama şaka bir yana elbette el emeği bu işin asıl maliyeti ve kalitesi.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

16.000 km deki araç zaten temiz olmaz mı?   :)

araç küllük gibiydi. arkadaş sigaranın hakkını vermiş ve aşırı ama hakkaten aşırı kirliydi. sanırsınızki o km ye kadar hiç yıkanmamış. 1 kuaför ve 2 yıkanmadan sonra kendine gelebildi garibim.

Yorum bağlantısı

Ben olsam servise yaptırmam,zaten onlar da genelde başka yerin adamına yaptırır,arada servis de kazanır yani olduğundan fazla para vermiş olursunuz. Autowax'ın hiç bir bayiisine ben araba bile yıkattırma taraftarı değilim. Temiz olan camı bir siliyorlar gece önümü göremiyorum içerideki lekeler yüzünden. İstanbul içine yolunuz düşerse Merter Meguiars'a Göksel Yaman ismi ile gidin uygun fiyata uygulama yaparlar, ya da hiç gerek yok Kartal'da Köksal abi var KXL garage forumda konuları mevcut, iletişime geçin en kaliteli ürünlerle gereken uygulamayı layığı ile yapsın, kxl garage dediysem de dükkan değil evin bahçesi :) Kendisi hobi olarak yaptığından çok daha özenli  :good1:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ben olsam servise yaptırmam,zaten onlar da genelde başka yerin adamına yaptırır,arada servis de kazanır yani olduğundan fazla para vermiş olursunuz. Autowax'ın hiç bir bayiisine ben araba bile yıkattırma taraftarı değilim. Temiz olan camı bir siliyorlar gece önümü göremiyorum içerideki lekeler yüzünden. İstanbul içine yolunuz düşerse Merter Meguiars'a Göksel Yaman ismi ile gidin uygun fiyata uygulama yaparlar, ya da hiç gerek yok Kartal'da Köksal abi var KXL garage forumda konuları mevcut, iletişime geçin en kaliteli ürünlerle gereken uygulamayı layığı ile yapsın, kxl garage dediysem de dükkan değil evin bahçesi :) Kendisi hobi olarak yaptığından çok daha özenli  :good1:

:good1:  :good1:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Ne hayranlığı, içerden cam temizlerken dış temizlik bezi kullanıyorlar :)

hocam naptın yaaww. tam da sağlam yer buldum diyordum. hayallerimi yıktın bea :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...