İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma

Aydın Aydoğdu

Recommended Posts

Aydın Aydoğdu

Arkadaşlar merhaba,

Başlıktanda anlaşılacağı gibi aracıma boya koruma yaptırmak istiyorum. Bugün birkaç yerden fiyat aldım size de danışmak istedim. Eminim aranızda tecrübeli olan, daha önce bu işlemi yaptırmış olanlar vardır.

Yapılacak işlemler: (Nereyi arayıp fiyat aldıysam hepsi aşağıdaki işlemleri söyledi)

İnce çizikler kapatılacak

Hareler yok edilecek

Ve son olarak boya koruma (Ziebart ve Meguaris 1 yıl garanti veriyor. Ustam garantin benim diyor. :D /> )

Meguaris 300TL

Ziebart     550TL

Sanayide ki oto boyacı ustam 250 TL 

Benim gönlüm meguaristen yana fakat yine de alternatif önerilere açığım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Sonaxtan 400 tl fiyat aldım ben de.. 

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

sonax 1 yıl boya koruma+detaylı iç temizlik 400tl fiyat aldım

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

hop olmaz virmeyin o parayı al bir pasta + kil+ ipa + noano zr53 + hydax hopa hep garanti  garantör kendin  :yes:  ;)

toplamda 2 saat bitti miss

örnek 

74esTuK.jpg

RPstDiA.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

sonaxlarda mtv dönemlerinde kredi kartlarıyla anlaşma yapıyorlar mtv nizi şu kartlarla yaparsanız yüzde 50 indirim tarzında aceleniz  yoksa haziran ayındaki kampanyaları takip edebilirsiniz... iyi akşamlar..

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Okan, müsait bir gün makineni ödünç isterim :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Okan, müsait bir gün makineni ödünç isterim :)

Ayıp ettin abi nedemekte  lakin bilek gücü var abi makina yokki bende ;)

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba,

Başlıktanda anlaşılacağı gibi aracıma boya koruma yaptırmak istiyorum. Bugün birkaç yerden fiyat aldım size de danışmak istedim. Eminim aranızda tecrübeli olan, daha önce bu işlemi yaptırmış olanlar vardır.

Yapılacak işlemler: (Nereyi arayıp fiyat aldıysam hepsi aşağıdaki işlemleri söyledi)

Hareler yok edilecek

Ve son olarak boya koruma (Ziebart ve Meguaris 1 yıl garanti veriyor. Ustam garantin benim diyor. :D /> )

Meguaris 300TL

Ziebart 550TL

Benim gönlüm meguaristen yana fakat yine de alternatif önerilere açığım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam ben de 1-2 haftadir arastiriyordum. Aracimda boyanin gunes hasarina ugradigi yerler vardi, beyazlasmis bolgeler. Birkac yerden fiyat aldim, interette epeyce arastirdim. Nano urunler kullanmanizi tavsiye ederim (nasiol zr53, bekbars 3K vb). Bugun aracimi 3M ye biraktim, yarin alacagim. Usta ufak bir bolgede deneme yapti ve farka inanamadim. Pasta, hare giderici, nasiol zr53 boya koruyucu yapacak (farlar ve jantlar dahil). Koltuklar, kapilar detayli temizlenecek ve koruma uygulanacak. 3 yillik da garanti imzalayip verecek. Kaportanin bir sekilde hasar gormesi durumunda bolgesel olarak ayni islemleri tekrarlamaktan ve koltukta olusacak agir kirleri temizlemekten (1 yil boyunca) ucret talep etmeyecek. 450 TL verecegim. Ayni ayardaki bakima bekbars indirim yapip 700 TL istemisti. Anlasacaginiz yerden aracinizin ufak bir kismina ornek uygulama yapmasini isterseniz daha rahat edersiniz. Kolay gelsin.
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Çınarlı sonax yeni adıyla ACT bu işte iyiler. Bence oradan da bir fiyat alın derim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bende 4 ayda bir kendim atıyorum Okan Abi gibi. 3. sitede şengünler boya var. Oraya git abi arabanda harelenme yoksa ben Meguiars m21 alıyorum. 150 ml kadar al. meguiars ped al. Yıkanmış arabaya kendin yap. Herhangi sanayide boya satan yerlere arabanı gösterip danışabilirsin.

Meugiars m21 25-30 lirayı geçmez.

Ped 7.5 liraydı.

220 lira cebinde kalsın.

Yapımı çok kolay pede ciladan az az dök arabaya dairesel hareketlerle yedir. Kapalı garaj varsa bir gün beklet. Yoksa tozların yapışmayacağı kadar bekletebildiğin kadar toz almayacak bir yerde beklet. En son mikrofiber bezle kuruyken sil. Hatta özelden ulaşırsanız telefonla yardımcı da olurum.

Boya korumayı yapınca hem araba kirlenmiyor. Hemde sular damlacık damlacık oluyor. Arabada cayır cayır yanıyor. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba,

Hareler yok edilecek

Ve son olarak boya koruma (Ziebart ve Meguaris 1 yıl garanti veriyor. Ustam garantin benim diyor. :D /> )

Meguaris 300TL

Ziebart     550TL

Bence fırsat sitelerini takip edin. Gerçekten büyük fiyat avantajınız olur. Üstelik Meguaris ürünleri kullanarak 90-100 tl ye boya koruma, temizlik uygulayan yerler bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Arkadaşım 2 hafta önce Sonaxa 400 liraya yaptırdı ancak o parayı hakedecek birşey olmadığını söyledi şimdiki aklım olsa kendim yapardım diyor

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Arkadaşım 2 hafta önce Sonaxa 400 liraya yaptırdı ancak o parayı hakedecek birşey olmadığını söyledi şimdiki aklım olsa kendim yapardım diyor

:good1:  :bravo:  işte budur.cilla parlat geç karşısına oh mis gibi oldu izle izle doyamayıp iyi oldu beee de bir tebessüm bir çay yoruldum ama iyi oldu beee de yeter  :D

Yorum bağlantısı
Aydın Aydoğdu

Teşekkürler arkadaşlar. Kendim yapmaya karar verdim fakat iş yerindeki ani bir gelişme ile bu haftasonu 2 aylığına yurt dışına çıkıcam. Artık gelince yapıcaz. 2 ay kapalı garajda beni beklesin artık  :biggrin:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:good1:  :bravo:  işte budur.cilla parlat geç karşısına oh mis gibi oldu izle izle doyamayıp iyi oldu beee de bir tebessüm bir çay yoruldum ama iyi oldu beee de yeter  :D

Aynen abi onun keyfi başka olur.:) Senin couriere yapalım diyo bana, zaten kafaya koymuş deli gibi detailing videoları izlemiş malzemeler alıp yapacağız bakalım sonuç nasıl olacak  :biggrin:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...