İçeriğe Yönlendir

23 - 26 Nisan Av Silah & Outdoor Fuari

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Tuncay Arslan

Kendi adıma her türlü silaha karşıyım özellikle hobi olarak hayvancıkların avlanmasına.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Avlanmayınca hayvancıklar ölmüyor heralde.. 

Kuzu pirzolayı yerken kuzuyu düşünen varmı ?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Avlanmayınca hayvancıklar ölmüyor heralde.. 

Kuzu pirzolayı yerken kuzuyu düşünen varmı ?

Kuzu av değildir.Tuncay Bey vurulup olduğu yerde bırakılan hayvanklardan bahsetmiş anladığı kadarıyla.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Maksadım polemik yapmak değildi, kimseyi sorgulamıyorum yanlış anlaşılmasın. Doğaya ve canlılara karşı duyarlıyım sadece, gerektirdiği gibi de yaşamaya çalışıyom, fikrimi söyledim ve kimsenin ben fikrimi söyledim diye evindeki silahından kurtulacağını da sanmıyorum.

İzlediğim videolar var, avlananların videosu, yığınlar halinde kuş vurmuşlar, tavşan vurmuşlar sergiliyorlar. Avlanmanın yarışmasını da düzenliyorlar en çok kim vuracak diye, kuş tavşan avlamadı diye ölen yok sanırım, yıllar oldu gökyüzünde başımızın üzerinden uçup giden sığırcık sürüsü görmedim.

Ben yanlış buluyorum, hiç bir şey ima etmiyorum kimseye felsefe de yapmadım kesinlikle yanlış anlaşılmasın, sür-çü lisan yaptıysam affola.

Kuzu av değildir.Tuncay Bey vurulup olduğu yerde bırakılan hayvanklardan bahsetmiş anladığı kadarıyla.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül
(düzenlendi)

Saygılarımla.

Kuzu da sonuçta öldürülüyor konu öldürmekse ..

Vurulduğu yerde bırakılan tek av hayvanı domuzdur onu da müslümanlar yemez .. 

Fakat köpeklere verilebilir eti ..

Genelde de bırakılmaz zaten ..

Yani vurulupta olduğu yerde bırakılan domuz harici bir av hayvanı yoktur ..

tarihinde Anıl Akgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Maksadım polemik yapmak değildi, kimseyi sorgulamıyorum yanlış anlaşılmasın. Doğaya ve canlılara karşı duyarlıyım sadece, gerektirdiği gibi de yaşamaya çalışıyom, fikrimi söyledim ve kimsenin ben fikrimi söyledim diye evindeki silahından kurtulacağını da sanmıyorum.

İzlediğim videolar var, avlananların videosu, yığınlar halinde kuş vurmuşlar, tavşan vurmuşlar sergiliyorlar. Avlanmanın yarışmasını da düzenliyorlar en çok kim vuracak diye, kuş tavşan avlamadı diye ölen yok sanırım, yıllar oldu gökyüzünde başımızın üzerinden uçup giden sığırcık sürüsü görmedim.

Ben yanlış buluyorum, hiç bir şey ima etmiyorum kimseye felsefe de yapmadım kesinlikle yanlış anlaşılmasın, sür-çü lisan yaptıysam affola.

Teşekkür ederim.

Tuncay bey uçan kuşları görmeniz için avcılar gibi doğada olmanız gerekmez mi ? İzledikleriniz ile ilgili yorum yapamayacağım fakat her gördüğünüze inanmamanızı tavsiye ederim..

Daha yeni bu konu konuşuldu bir incelemenizi tavsiye ederim ..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/270138-otomatik-av-t%C3%BCfe%C4%9Fi/

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Verdiğin linki okudum Anıl. Canlılara özellikle hayvanlara duyduğum hissiyattan ötürü, avcılığın asil bir yaşam tarzı ya da kaliteli bir uğraş olmasıyla ekolojik dengeye katkı yaptığını düşünmüyorum.

Linkteki konuda da her iki fikir için güzel ve kendince haklı örnekler verilmiş. Avlanmanın çok eskilerden gelen bir kültür olmasından ötürü yasaklanamayacağı için kurallar konmuş. Yer yüzündeki her şey insanlığın hizmeti için yaratılmış olsa da artık günümüz şartlarında avlanmanın zorunlu olmadığını savunuyorum, tek söyleyebileceğim koyulan kurallara riayet edilmesi temennisi.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

ben bugün gittim,,  dalış malzemeleri için gitmiştim ama topu topu dalış için 3-4 stand vardı, onlarda öyle pek ahım şahım değildi, dalış malzemesi satan bi yere gitsem daha iyi olurdu, ayrıca fiyatlar forum özel değildi. ikinciside askeri silahlar filanda olur sanıyordum ama genel olarak av silahları üzerineydi, biraz asgeri silahlara benzetmişler ama bildiğiniz 12 lik av tüfeği, garip bişey olmuş,doğan görümlü şahin gibi :) ayrıca çok ağırlaştırmışlar, normal şartlarda dağda o tüfeği 1-2 km  dolaştırdıktan sonra av yapacak fazla adam yoktur, bırakır silahıda avıda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Avcılığı et için yapmıyoruz avlanmak bir yaşam tarzı olduğu için bunu yapıyoruz..

Avcılığın nasıl birşey olmadığını pek anlatamamışım sanırım..

Tekrar okursanız kötü birşey olmadığını anlarsınız..

Yorum bağlantısı

Avcılığı et için yapmıyoruz avlanmak bir yaşam tarzı olduğu için bunu yapıyoruz..

Avcılığın nasıl birşey olmadığını pek anlatamamışım sanırım..

Tekrar okursanız kötü birşey olmadığını anlarsınız..

Ava giden avlanır..  ;) Bırak sen bu işi..  :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Mutlaka vardır..

Baktım şimdi Girsan gibi markalarda stand açmış .

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Av dışında normal tabancalar ve airsoft tabancalar'da varmı ?

normal tabanca standı 1 tane idi ama diğer silah firmalarının elinde de bi kaç vardır heralde.. havalı tabanca çoğunda vardır sanırım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...