İçeriğe Yönlendir

Transit Courier - 1.6 95 Bg Euro5 Yazılım Hatası

Osman Yıldız

Recommended Posts

Osman Yıldız

Arkadaşlar herkese selamünaleyküm aracımın yazılımı performansı kısıyormuş kalkışlarda özellikle yokuşlarda bayılıyor nededide euro5 yazılımı egzos emisyon ölçümünde dışarı salımını olan gazdaki kimyasalın avrupa sıtandartlrına uygun olarak atması gerekiyormuş o yüzden egzoz gazını tekrar motora gidip tekrar orda iyice yanması gerekiyormuş buda aracın performansında gecikme ve düşme oluyormuş bu konuda benimgibi ugraşan arkadaşlar varmı varsa bu konuyu degerlendirebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:unsure2:  takipteyim ben performans sorunu yaşamıyorum lakin konu ilginç geldi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

EGR'den bahsediyorsunuz sanırsam? Egzoz gazının motora tekrardan geri dönüşümünü sağlayan valf EGR'dir çünkü.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

egr den bahsediyosunuz anladığım kadarıyla kesinlikle iptal ettirin derim ama performans hissedeceğiniz şekilde artmaz bunu da bilin motorun ömrünü uzatırsınız

Yorum bağlantısı

Sadece euro5de değil euro4lerde de bulunur bu valf, ancak bizim ülke şartlarında zamanla çevreye katkıdan çok zarara da sebep oluyor. Yoğun trafik düşük devirlerde seyretmekten kurum bağlıyor, temizlenirken de doğaya zarar veriyor, harcanan para olarak da milli sermayeden gidiyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Eski arabamda EGR'yi iptal etmiştim. Şimdikinde etmiyorum. Bence mühendisin yaptığını kurcalamamak lazım. İyi mazot ve uygun bakım motor için en sağlıklısı. Babamın önceki Dci arabasını 360binde sattık gayet iyiydi. Egr'yi iptal etmemiştik. Şimdiki multijeyi 190binde maşallah harika çalışıyor. Çok kurcalamak lazım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Zaten aracın motorunun karakteri bu şekilde düşük devirde kullanmaya yönelik, yavaş gaz tepkisi ve yavaş hızlanma, çabuk biten devir vs. vs. yani tamamen tüketime odaklı ayarlanmış bir motor açıkcası ben 1.6 dizel 95 lik courierin performansından memnunum hele hele ortalama yakıt göstergesindeki rakamı sürekli 4,9-5,1 lt arasında olduğunu gördükçe  ;)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Zaten aracın motorunun karakteri bu şekilde düşük devirde kullanmaya yönelik, yavaş gaz tepkisi ve yavaş hızlanma, çabuk biten devir vs. vs. yani tamamen tüketime odaklı ayarlanmış bir motor açıkcası ben 1.6 dizel 95 lik courierin performansından memnunum hele hele ortalama yakıt göstergesindeki rakamı sürekli 4,9-5,1 lt arasında olduğunu gördükçe  ;)

+1000

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Okan Tansel

ilk 200 km ortalama tüketim 5.1

90-100 gittim. bence çok iyi...

4,8 ile 5,2 arası normal ve güzel değer

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Duzgun
(düzenlendi)

Arkadaşlar tourneo courier 1.6 95 titanium aracim Antalyadan ankaraya gidip geldim ortalama hız 100-110 aralarında 5.5 yaktı aşağısına düşmedi ayrıca antalya şehir içinde suan 7.7 lt.yakit tuketiyor fabrikasyon verilerini hiç tutmuyor

tarihinde Arif Duzgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar tourneo courier 1.6 95 titanium aracim Antalyadan ankaraya gidip geldim ortalama hız 100-110 aralarında 5.5 yaktı aşağısına düşmedi ayrıca antalya şehir içinde suan 7.7 lt.yakit tuketiyor fabrikasyon verilerini hiç tutmuyor

Araç kaç km'de ? ilk bakımı yapıldı mı?

Yorum bağlantısı

13500 km de daha ilk bakımı yapilmadi

İlk bakım yapılmamış olsa bile şehir içi 7,7 fazla bir tüketim ben o değerleri aracı aldığımdan beri hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
Arif Duzgun
(düzenlendi)

Dogus bey inanin düşmüyor 7.7 fazla ama bakalım ilk bakımdan sonra ne olacak

Yorum bağlantısı

Dogus bey inanin düşmüyor 7.7 fazla ama bakalım ilk bakımdan sonra ne olacak

Kullanım karakteriniz ve kullandığınız güzergah nasıl peki?
Yorum bağlantısı
Arif Duzgun

Kullanım karakteriniz ve kullandığınız güzergah nasıl peki?

2000-2500 devir aralığı sert kullanmam zaten dur kalk da biraz fazla
Yorum bağlantısı

2000-2500 devir aralığı sert kullanmam zaten dur kalk da biraz fazla

Bir yerde sorun var bende sizin gibi kullanıyorum ve İstanbul trafiğine hergün giriyorum şuan ortalamam 5,6 litre, bence 15.000 km yi beklemeyin bakıma götürün.

Yorum bağlantısı
Arif Duzgun
(düzenlendi)

Aslında 2200 km ye kadar arabada gaz kesme titreme problemi vardı özellikle 4 vites hizlanmalarinda servise götürdüm yazılım yüklendi dediler titreme gaz kesme problemi halloldu ama yakıt acayip artı bu yazılım yüklemeden önce arabam şehir ici 5.2 değerlerinde idi

Yorum bağlantısı

Aslında 2200 km ye kadar arabada gaz kesme titreme problemi vardı özellikle 4 vites hizlanmalarinda servise götürdüm yazılım yüklendi dediler titreme gaz kesme problemi halloldu ama yakıt acayip artı bu yazılım yüklemeden önce arabam şehir ici 5.2 değerlerinde idi

O zaman yazılımda bir problem var, bakıma götürdüğünüzde bunu söyleyin yeni yazılım var şuan ben en son 2 ay önce yüklettim.

Yorum bağlantısı
Arif Duzgun

O zaman yazılımda bir problem var, bakıma götürdüğünüzde bunu söyleyin yeni yazılım var şuan ben en son 2 ay önce yüklettim.

15bin bakıma gidince söyleyeyim yuklesinler bakalım ne olcak
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Öz

Bende aracı alalı 3 gün oldu. Şehir iiçin çok dur kalk ve çok soğuk havada ki ortalama tüketim 6,6.. Biraz düz yolda gitsem eminim aşağılara inecek.. Bu şartlarda 1.3 doblo 8-9'u rahat buluyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Duzgun

Dün 15 bin bakımına gittim ve yakıt ile sıkıntımı dile getirdim IDS kontrolü ve program yüklendi şehir içi 200 km yol yaptim suan için yol bilgisayari 100km 5.9 lt gosteriyor. Önceleri 7.0 lt altına düşmüyordu sanırım düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...