İçeriğe Yönlendir

2013 Te Yazılmış Trafik Cezası Sisteme Yeni Işlenmiş Üstelik Faizli

Serhan Kaya

Recommended Posts

Serhan Kaya

Arkadaşlar merhaba, 2013 aralık ayında radara girdim ve makbuzlu ceza yedim. O zaman ki aracım passattı. 2014 ocağında aracımın vergisini yatıracağım zaman kontrol ettim sistemde ceza gözükmüyordu, aracımı 2014 nisan ayında sattım. Satmadan önce ceza yansımıştır diye gib e gittim plakayı söyledim sistemde yine ceza gözükmedi, dolayısı ile noter satışında da ceza gözükmeden aracımı sattım ve sonrasında şimdiki aracımı aldım. Soruna gelince bu ceza tutarı bugün e devlet vergi borcu sorgulama yaptığımda 130 tl faizi ile karşıma çıktı. Bu durumda ne yapmalıyım. Ben sistemden o sıralarda yaptığım kontrolde ve aracımı satarken gözükmeyen ceza tutarı ve faizini şimdi karşıma çıkarıyorlar. Benim burada ne suçum var şimdi, ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Trafik şubeye itiraz edilmeli ceza için.. Eğer elinizde önceki aracınızı sattıgınıza dair noter belgesi varsa itiraz edin.. çünkü satışta bişi çıkmamış. 2 sene olmuş

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sanırım itiraz edebiliyorsunuz, belli bir tarihe kadar ibraz edilme zorunluluğu var.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

makbuz size teslim edilmiş aracı durdurup öyle mi=?

Evet ben imzalı olarak almıştım makbuzu

Trafik şubeye itiraz edilmeli ceza için.. Eğer elinizde önceki aracınızı sattıgınıza dair noter belgesi varsa itiraz edin.. çünkü satışta bişi çıkmamış. 2 sene olmuş

Noter satış belgesi var halen bende
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 hafta çinde %25 indirim vardı sanırım o tip teslimde. artık yapacak bir şey yok aftan yararlanma fırsatı da kaçtı sanırım?

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

''makbuzlu ceza yedim'' burada kastınız adınıza düzenlenen tutanak o anda tebliğ edilmiş ise yapmanız gereken cezayı 15 gün içerisinde indirimli ödemek olmalıydı.Cezanın GİB(Gelir İdaresi Başk.) kayıtlarında gözükmesinin bir önemi yok,tutanak ile vergi daireleri,bankalar veya GİB'in sitesiden beyanla ödeyebiliyorsunuz.Ceza o an tebliğ edilmemişse;sonradan adresinize gönderilir,adreste ikamet etmediğiniz anlaşılırsa cezayı düzenleyen kurumca ilanen tebliğ edilir ve GİB kayıtlarına düşer.Tabiki bu esnada bir miktar faiz işlemiş de olabilir.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Size verilen makbuz sisteme en erken 15 gün içinde yansıyor ama mutlaka yansıyor yani.. beyanlı olarak sistme düşmeden cezayı ödeyebiliyorsunuz.. ama noterde bu nasıl gözükmez hala anlamış değilim.. Dediğim gibi itiraz edilmeli trafik şubeye

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O zaman  niye silinsin, makbuz size imzanızla tebliğ edilmiş. Mecbur ödenecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

O zaman  niye silinsin, makbuz size imzanızla tebliğ edilmiş. Mecbur ödenecek. 

aynen öyle.

Size verilen makbuz sisteme en erken 15 gün içinde yansıyor ama mutlaka yansıyor yani.. beyanlı olarak sistme düşmeden cezayı ödeyebiliyorsunuz.. ama noterde bu nasıl gözükmez hala anlamış değilim.. Dediğim gibi itiraz edilmeli trafik şubeye

ceza kesinleşmeden sisteme düşmesi zor.Ben şahit olmadım.genelde 1 aydan biraz fazla oluyor.

Yorum bağlantısı

Size teslim edilmiş zaten. Bu kadar süre sonra eve gelse haklısınız itiraz etmekte ancak zaten sizin haberiniz vardı. Üzerindeki numara ile gib üzerinden beyanlı ödeme yapmanız gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Arkadaşlar aynen dediğim gibi. Ben makbuzu aldım ancak ödemedim. Sonrasında ocak ayında mtv öderken sistemde görmedim. Saterken gib te ve noterde görmedim ve aracı sattım. Şu an sistemde gözüken eski plakası yani aracın bendeki plakası. Ben bu faizi hakettim mi

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Ama şöylede bişi var özürdilerim eklemeyi unuttum üsteki msja .. imza ile teslim almışsınız makbuzu ödeme zorurnlulugu var. ceza en erken dediğim gibi 15 gün içerisinde sisteme yansır. Ancak makbuzu aldıgınız tarihten itibaren 4/1 indirime sahip olursunuz..

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Asıl unsur size tebliğ edilmiş olması,sistemde gözükmeyebilir,sonradan düşebilir.Arkadaşlar aynı hataya düşmesinler.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

aynen öyle.

ceza kesinleşmeden sisteme düşmesi zor.Ben şahit olmadım.genelde 1 aydan biraz fazla oluyor.

ben şahidim 189 tl ceza yedim ve makbuzu imzalayarak aldım.. trafik şubeye gittim ve 15 gün sonra gel sisteme o zaman düşer demişlerdi 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Ben bu durumu takip ettim. Arkadaşlara sordum sistemde gözükmüyor diye bana o zaman denilen memurun sisteme işlemeyi unuttuğu ve sonrasında da işlenmeyeceği yönünde idi ve aracı ceza yedikten 5 ay sonra sattığımda da ceza gözükmüyordu. Sonra ne oldu yani

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Arkadaşlar aynen dediğim gibi. Ben makbuzu aldım ancak ödemedim. Sonrasında ocak ayında mtv öderken sistemde görmedim. Saterken gib te ve noterde görmedim ve aracı sattım. Şu an sistemde gözüken eski plakası yani aracın bendeki plakası. Ben bu faizi hakettim mi

Siz MTV de çıkmayınca: "iyi o zaman silinmiş galibai ne ödeyeceğim düşüncesine kapıldınız sanırım", Ama devlet alacağını er yada geç alıyor. Islak imzanızda olunca devlet size tebliğ etmiş ama siz ödememiş oluyorsunuz, yani MTV de çıkmaması sorumluluğunuzu kaldırmaz.

O gün benim ceza makbuzum var onuda ödeyip aradan çıkarayım deseydiniz keşke.

Ben bu durumu takip ettim. Arkadaşlara sordum sistemde gözükmüyor diye bana o zaman denilen memurun sisteme işlemeyi unuttuğu ve sonrasında da işlenmeyeceği yönünde idi ve aracı ceza yedikten 5 ay sonra sattığımda da ceza gözükmüyordu. Sonra ne oldu yani

Unutan memur bulmuş ve işlemiş makbuzu :)

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Siz MTV de çıkmayınca: "iyi o zaman silinmiş galibai ne ödeyeceğim düşüncesine kapıldınız sanırım", Ama devlet alacağını er yada geç alıyor. Islak imzanızda olunca devlet size tebliğ etmiş ama siz ödememiş oluyorsunuz, yani MTV de çıkmaması sorumluluğunuzu kaldırmaz.

O gün benim ceza makbuzum var onuda ödeyip aradan çıkarayım deseydiniz keşke.

Unutan memur bulmuş ve işlemiş makbuzu :)

Cezayı yine ödeyeyim de faizi!!! Sonuçta satarken gözükseydi 5 aylık faizdi. Şimdi olmuş 130 tl faiz. Burada tek kusur bende mi?
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ceza makbuzu genellikle ödenmek üzere kesilir. Yine genellikle vade aşılınca faiz işler...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Cezayı yine ödeyeyim de faizi!!! Sonuçta satarken gözükseydi 5 aylık faizdi. Şimdi olmuş 130 tl faiz. Burada tek kusur bende mi?

Kusur'un çoğu sizde hocam bence, ıslak imza olmasaydı tebliğ edilmediği için itiraz edebilirdiniz. Ama burada size teslim edilmiş ve öyle yada böyle bu kadar süredir ödememiş oluyorsunuz. Toplam ne kadar ceza ve faiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar benimde bu şekilde cezam var ama ben tutanağı kaybettim ve vergi dairesinde görünmüyor. Gittiğimde görünmeyen cezayı ben nasıl tahsil edeyim dediler haklılar da. Trafik şubeye gidip koçan kopyası istesem olur mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Aynı şekilde benimde başıma geldi iki tane vergi dairesinde gözükmüyordu.Uçuncu vergi dairesinde gözüktü. İzmirde ikamet ediyorum.Aracım Eskisehir plakaliydi bu yüzden gözükmediği söylendi. Sizinde böle bisey olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben 2006 yılında Denizli de radar cezası yedim. Yolda evrağı kaybettim. Yeğenbey vergi dairesine gittim plakadan çıkar mı diye. Çıkmadı. Memur dediki, bakın bu çuvallar 2004 yılına ait. Siz Denizlide yemişsiniz cezayı. Ne zaman gelir allah kerim. Yıl 2015. 5 araba değiştirdim hala piyasada yok.

İşin garibi ödediğin cezayıda ödemedim çıktı başka bi zaman. Allahtan faturası vardı.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aynı şekilde benimde başıma geldi iki tane vergi dairesinde gözükmüyordu.Uçuncu vergi dairesinde gözüktü. İzmirde ikamet ediyorum.Aracım Eskisehir plakaliydi bu yüzden gözükmediği söylendi. Sizinde böle bisey olabilir mi?

Araç plakası farklı il ama adresim vergi dairem burası olması gerekmez mi çünkü adıma yazıldı ceza plakama değil.
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Adresim öle zaten cezayı eve gönderdiler.Orda sorun olmadı. Vergi dairesine gittiğimde çıkmadı.Bir kaç vergi dairesi dolaşınca gözüktü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...