İçeriğe Yönlendir

Ka - Kaputtan Gelen Hafif Duman

Ayrılmış Üye

Recommended Posts

Ayrılmış Üye

Merhabalar,su eksiltmem yok fakat dün hava sıcakken kaputun sol köşesinden hafif bir duman çıktığını gördüm,motorun etrafında ve bir kaç yerde oldukça yağ birikintileri gördüm,yani kalmış eskimiş pırtılaşmış yağlar,acaba motorun sıcaklığından onların erimesimi bu dumanı çıkartmaya yol açtı?gaz yağı ile temizlesem o yağları olurmu acaba?teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Tam olarak anlayamadım açarmısn demek istediğini?gaz yağıyla silersem o mu yanar?su buharı her defasında çıkıyoda benmi ilk defa fark ediyorum bu arabada yada?teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cümle düşük olmuş ... yağ duman halinde görünene kadar alev alır yanar. ve genelkde buharlar su kaçağı işaretidir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Radyatörünüzü iyice kontrol ettirin, su seviyenize motor soğukken bakın. Antifreeze'inizi eksik etmeyin.

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

Ozaman su seviyesini kontrol edicez devamlı su kaçağı varmı diye,yenide yaptırdım gerçi ama belli olmaz,ben bide şu yağları temizleyim iyice bi motor gözüksün:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ozaman su seviyesini kontrol edicez devamlı su kaçağı varmı diye,yenide yaptırdım gerçi ama belli olmaz,ben bide şu yağları temizleyim iyice bi motor gözüksün:)

Aman motoru yıkamayın da ;)

Yorum bağlantısı
Ayrılmış Üye

:) onu söylediler,fakat yağla temizledikten sonra tanziksiz olarak suyla temizlemem gerekecek muhtemelen,oda sorun olmasa gerek?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:) onu söylediler,fakat yağla temizledikten sonra tanziksiz olarak suyla temizlemem gerekecek muhtemelen,oda sorun olmasa gerek?

Motora direk su tutmayın,sabunlu süngerle silin,yağlı yerleri gazyağı veya mazotla (ufak yağlıboya fırçası ya da diş fırçası ile) silebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...