İçeriğe Yönlendir

Golden Bridge Gb700 Xl Yaz Lastigi

Nurullah Mayuk

Recommended Posts

Nurullah Mayuk

Nerden başlasam bilemedim . vw transporter aracimizin üstünde Michelin lastikler vardı abiler , 2 sene önce almıştım . 2 gün önce babam kapana girmiş nikaha giderken , sağ on lastik patlamış . Vel hasıl o lastiği bizim burada yılların lastikcisi var gitmiş ona yaptırmış , dedim baba yapma etme kapana girmiş lastik yama tutmaz sen yılların soforusun yok dedi rafet arkaya tak kullanirsin dedi , kullanicam bunları dedi 30 lirada para verdim dedi . dunde 25-30 km lik yola gitmişti allahtan bisey olmamış , bugün dükkanın önünde kaldırıma dayadığı an lastik GÜM diye patliyo . Benide aramiyo tabi kullanırım diyordu ya , bi hişimla gidiyo bizim burada karaktersizin önde gideni bi lastikci var ondan 4 tane bu lastiklerden alıyor .

Bunları bu kadar anlattım çünkü bu insanlar bu kadar tecrübeye sahipken niye boyle saçma sapan isler yaparlar , kapana giren lastik kullanılmaz diyorum , kullaniyo . Allahtan uzun yolda bisey olmamış . o anki sinirle gidiyor saçma sapan bi lastik taktiriyo . Bu cahillik midir yoksa insanin bi anlık boşluğu mudur karar veremedim .

Neyse abiler danışmak istediğim internette araştırdım ama bi bilgi bulamadım :/ Bu lastikler nasıl lastiktir ? 225/55/17 ölçüsünde golden bridge gb700 xl destekli lastik . Herhangi bi test sonucu vs bulamadım kullanan , tecrübe yasayan var mi ?

7a361232a365c32f228be3bbe0d82fdb.jpg6e047b61ba7ae4fa31770188292e3123.jpg5106f7121771bb8083dbe01add4aed17.jpg

Bu arada 2014 üretimi , 100 lira peşin 660 lirada kredi kartı çekmiş . Yani 4 lastik 760 lira . Fiyatından kalitesi anlaşılıyor ama bunları taktirana kadar bu fiyattan starmaxx vs de taktiribilirdi :/

Ne diyorsunuz çok fazla uzer mi bu lastikler yada yuksek süratlerde vs dikkatli olmalı miyiz ?

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Lastiklerin meşei neresi acaba.

Normal yola basan kısmı , Michelin yumuşak olduğundan sol patlamamış ama sağ iki yerden girmiş .

İlk defa duydum böyle bir marka

Bende ilk defa duydum valla ne desem bos .

Endonezya malıymış. Ancak daha web sitesini bulamadım :s

Düzeltiyorum, Endonezya üretimi, çin malıymış. Web sitesini de buldum :s

http://www.goldenbridgeinternational.com/golden/en.html

Alınmış, alınmıştır. İade şansı yoksa güle güle kullanın.

Evet abi Endonezya üretimi . Bide karaktersiz gitmiş 2011 takmış , marka değişimine gidiyim dedim farkını verip ama kabul etmedi ancak 2014 üretimi olanlarla degistirebildim .

Moralim fena bozuldu ama yapabilicegim hic bisey yok artik . kendim kullanırken de babamlar kullanırken de aklımda hep şüphe kalicak .. Bende hic bi bilgi bulamadım ..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Apollo marka çin malı lastikler var, onlara eşdeğer. ben epey kullandım yol sesi alıyor. Onun dışında bende koca arabaya taktım pek sıkıntısını görmedim. parasına göre fena değil.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Apollo marka çin malı lastikler var, onlara eşdeğer. ben epey kullandım yol sesi alıyor. Onun dışında bende koca arabaya taktım pek sıkıntısını görmedim. parasına göre fena değil.

Simdi eve geldim arabayla , yokuşta-kalkista vs patiye düşüyor sürekli araba :/ Birazda fren mesafesi olarak zayıf sanırım . Daha bugün takıldı 20-30 km yol yaptım sayılır ama ne bileyim ya şuan yeni diye yola tutunması zayıf biraz yada sürekli aklımda bi şüphe birakicak benim . Daha uzun kullanimlarimda tanırım iyice lastikleri , ama beynimde zaten hep bi on yargı olucak [emoji17]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

minibüs ebadı dendi mi rakamlar uçuyor maalesef bu tip seçenekler de satılıyor. şahsen hele ki minibüse takmaya çekinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Lastiklerde ucuza kaçılmamalı aslında. Canımızı bu hava dolu kalın balonların üstünde taşıyoruz. :)
Büyükler konusuna da gelince yiğitliğe .ok sürdürmemek diye bir deyim vardı. Babamla sık sık yaşarız. :D

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

minibüs ebadı dendi mi rakamlar uçuyor maalesef bu tip seçenekler de satılıyor. şahsen hele ki minibüse takmaya çekinirim

Ölçüleri ben buyuttum ve genislettim ama arabanın herşeyiyle ben ilgileniyorum bu katakulliye gitti be abi ne diyim ..

Lastiklerde ucuza kaçılmamalı aslında. Canımızı bu hava dolu kalın balonların üstünde taşıyoruz. :)

Büyükler konusuna da gelince yiğitliğe .ok sürdürmemek diye bir deyim vardı. Babamla sık sık yaşarız. :D

Ayni lafı soyledigimde aldığım cevap ''Lastik lastiktir hemde sıfır , 5 sene kış lastikleriyle değiştire değiştire kullanırım ben bunları '' oldu , ne desem bos olan oldu artık yapicak bisey yok , araba benim diyor çıkıyor isin içinden sağlık olsun kendisi kullanicak ..

Bu lastiklerin frenlemesi yüzünden allah korusun bi kaza yapsa önden en iyi halde 5 bin lira gider , sadece tampon 1000 lira . Ama gelde anlat iste neyse .

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Artık alınmış kafanıza çok takmayın ama 2 seneden fazla da kullanmayın derim iyi markalar bile 3-4 senede çatlama vs oluyo ayrıca büyük araçlarda böyle tuhaf markalar var bazıları güzel şirketin sprinterına kar lastiği taktılar lastikçi önerdi tuhaf bi marka ama gayet de iyiydi lastikçi güvenilir olmasa hayatta takmazlardı bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

İsin sıkıntısı orda bu lastikcinin kaziklamadigi adam kalmadı ama neyse sağlık olsun yapicak bisey yok hayırlısı artik

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...