İçeriğe Yönlendir

Zift Ve Çeşitli Lekeler Nasıl Çıkar ?

Sercan AKAN59

Recommended Posts

Sercan AKAN59

Arkadaşlar Arabamın 4 Lastik Arkalarında Beyaz Kireç Gibi Bir Malzeme Kalıntıları ve Zift Var Bunları Nasıl Çıkarabilirim. Kendimce Hiç Bir Fikrim Yok Ama Boyaya Zarar Vermeden Çıkarabilecek İlla Bir malzeme Vardır.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Güzel bir temizlik yaptıktan sonra kil pasta ve cila ile halledilebilir ama bunu yapabilmek biraz maharet ve işçilik ister.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kil kullanabilirsiniz, ayrıca temizleyici ürünler de var Köksal abi görünce yazacaktır.

Not: Margarin vs kullanmayın. Temizleyenler de var ancak geri dönüşü çok zor lekelere sebep olanlar da 

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar Arabamın 4 Lastik Arkalarında Beyaz Kireç Gibi Bir Malzeme Kalıntıları ve Zift Var Bunları Nasıl Çıkarabilirim. Kendimce Hiç Bir Fikrim Yok Ama Boyaya Zarar Vermeden Çıkarabilecek İlla Bir malzeme Vardır.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Mazot sürün 10 sn bekleyin sonra temiz bezle silin misler gibi çıkar tecrübeyle sabittir .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

margarin de bir çözümdür ancak çok güneşli bir hava ve birazda zamana ihtiyacınız olacak.

gaz yağı daha kısa sürede kesin çözüm olacaktır.

zamanında her ikisini de denemiştim.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Gaz yağı bu iş için biçilmiş kaftandır. Eğer bulamazsanız mazotta işinizi halledecektir. 1 kat sür yumuşasın 2-3 dakika sonra tekrar hafif bastırarak sil hiçbişey kalmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kil, mazot, gaz yağı. Başkası zor.

Benzinle temizlemişliğim var, aracın plastiklerini ağarttı :crazy:

Yorum bağlantısı
Hasan Ünsal

zift için en güzel ve en etkili çözüm sinek ilacıdır:)) sheltox tam bunun içindir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gaz yağı  zifte,  İPA alkol yani, reçineye birebirdir, reçineyi kuru yada yaş, 3 sene beklemiş vs. farketmez anında söker :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gaz yağı bulmanız çok zor bu yüzden mazot alıp sprey şeklinde fıs fıs sıkın ve bir süre bekleyin..Zaten kendisi çözünüp akmaya başlayacaktır. O kısımları güzelce köpüklü suyla yıkayın oldu bitti..

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Hafta sonu jantlarin arasını ve tamponları zivtten temizledim gaz yağı ile.

On numara beş yıldız.

3 TL te aldım 250 ml pet şişede.

Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

Dün akşam Baya Uğraştım Zift ler Çıktı Fakat Asfalt Şeritlerinin Boya Kalıntıları Çıkmadı Çivi Gibi Saplanmışlar. Birde Temizlik Yaparken Bir arkadaş Geldi Arabayada Sür Gaz Yağını Boyaya İyi Gelir Dedi.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Dün akşam Baya Uğraştım Zift ler Çıktı Fakat Asfalt Şeritlerinin Boya Kalıntıları Çıkmadı Çivi Gibi Saplanmışlar. Birde Temizlik Yaparken Bir arkadaş Geldi Arabayada Sür Gaz Yağını Boyaya İyi Gelir Dedi.

Doğru demiş :)

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Sipariş Verdim İnşallah İşe Yarar. Beyaz Lekeler Çivi Gibi Saplanmış.

Hayırlı olsun, lekeli yüzeye sıkın, biraz bekleyin ve bezle silin. Dediğim gibi, çıkarmadığı leke görmedim. Ek olarak, lekeyi çıkardıktan sonra hızlı cila ile sildiğiniz yeri bir daha temizleyin.

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...