İçeriğe Yönlendir

Volvo V40 R Design Mı Audi A3 Sportback Mi?

Selahattin Topçu

Recommended Posts

Efe Özer

Eger 5 sene ve daha fazla kullanmak istiyorsanız volvo cunku audiden deger kaybı daha fazla.2 sene 2012 a3 1.6 tdı ambition sportback kullanmıs olarak volvo donanım,gorunum,ve malzeme kalitesi olarak bir tık onde.Hatta sunu bile soyleyebilirim eski kasa a3 de arkada tam bagımsız suspansıyon varken yenı kasada burma cubugu kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Selahattin Topçu

motorlar nedir?

1.6 dizel otomatik düşünüyorum

Volvo R design bence 

Burada testide var biz izleyin isterseniz fikir verebilir 

3 kez izledim  :D

Kesinlikle Audi ikinci el de değer kaybı bence daha az olacak.

evet 2. el kaybı çok daha az audi nin.Fakat her yer audi doldu.kasa olarakta çok az değişim yapıyorlar.

Yorum bağlantısı

Audi cidden çok fazla ayrıca dediğim gibi bir çok filo da dolu, ancak şu renk R Design gördüğüm an kafayı çeviriyorum, motor 1.6 TDCİ zaten ford,aynı şekilde alt yapı da, haliyle focus'un o sürüş zevki veren hafif tatlı sert dinamikleri oldukça güzeldir. İç konsolu desek zaten audi artık hurda resmen,devamlı aynı eski görüntü 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Tasarım olarak Volvo ama diğer her yönden Audi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

İkinci el dışındaki tüm konularda kesinlikle Volvo hele hele rebel mavisi r design bir V40 ın tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Onur Mert Sözer

V40 bizde advance modeli var,sorunsuz,inanilmaz konforlu,cekici,farkli bir araba,audi artik herkeste var hep ayni tasarim,volvonun kalitesi gercekten cok farkli,2.eli dusunmeyin alicilari her zaman vardir,alin ve binin

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Sonuç olarak aklınız hangisini seçerse onu alacaksınız,bize hayırlı olsun demek düşer.Size tavsiyem Doğuş otonun servise gidenlere yaptığı eziyetleri de öğrenin kararınızı öyle verin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Volvo'nun lakabı yürüyen tanktır bugüne kadar daha ölümlü bir kazası yoktur. Performans olarak çoğu volvo modeli tatmin edici gelmiştir bana ancak süspansiyon olarak çok sert geldi bana. Audi nin ise piyasası belli 2. eli her daim volvo dan daha çok para ediyor ama benim tercihim volvo dan yana olurdu. Güvenlik her daim 1. planda olmalı :)

vesile ile rono toros zamanı için doğru, zamanınmız için mazda volvo jaguar ford vw. segmentelridne aynı korurlar teknik olarak

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben olsam kesinlikle sline a3 düşünürüm , volvonun son yıllardaki tasarımları biraz olağan dışı tasarımlar ve ben şahsen hiç ama hiç beğenmiyorum.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Volvo nun sağlam olduğuna dair güzel bir ispat.  Annemin V40 advance aracına bir Mercedes araç Bakırköy Capacity nin içindeki kapalı otoparkta 50-60 km süratle vurmuştur. Direk havayastıkları açılmıştır. Yan çamurluk zarar gördü ancak kapı içinde hiçbişey yoktu ve kapı açılıp kapanıyordu araç o haliyle esasında Bakırköy den Florya Mez'e bile giderdi ancak tekerlek hafiften çamurluğa sürttüğü için tedbiren çekici ile gitti. Mercedes ise olduğu yerde kaldı hiç bir yere kıpırdayamadı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Volvo nun sağlam olduğuna dair güzel bir ispat.  Annemin V40 advance aracına bir Mercedes araç Bakırköy Capacity nin içindeki kapalı otoparkta 50-60 km süratle vurmuştur. Direk havayastıkları açılmıştır. Yan çamurluk zarar gördü ancak kapı içinde hiçbişey yoktu ve kapı açılıp kapanıyordu araç o haliyle esasında Bakırköy den Florya Mez'e bile giderdi ancak tekerlek hafiften çamurluğa sürttüğü için tedbiren çekici ile gitti. Mercedes ise olduğu yerde kaldı hiç bir yere kıpırdayamadı.

Geçmiş olsun, sadece şanslıymışsınız, volvo eskiden tanktı, şimide gayet iyi yalan yok ama tanklık mazide kaldı, zayıf noktasına denk geldimi fiestayla bile rahatça perte ayırırsın, sadece volvoyu değil bu sınıftaki nerdeyse tüm markalar aynı....

Şimdi full v40 r dizayn dizele baktım, herşeyi doldurdum, fiyat saçma boyutlara geldi, bu paraya Mondi alır D sınıfına geçerim yahu :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Daha önce Volvo v 40 d2 yi 3 gün kiralık kullanmış ve kısa bir inceleme yazmıştım. Araç manueldi ama daha sonra s60 da 1.6 otomatik dizeli kullanma şansım oldu a3 teki s tronik çok daha seri ve keyifli. Kullandığım v40 en ful olanıydı sanırım cam tavan ısıtmalı koltuklar falan falan, elbetteki kaliteliydi ama audinin yaşam alanı volvodan geri kalır değil sürüş özellikleri açısından da ben audi diyorum, r dizayn sanırım daha sert sürüş özelliklerine sahip ama normali (benim kullandığım)focusun gevşemiş hali gibiydi, virajlarda esp konfor da konfor :) bana uymaz :i-ih: . Audi bence konfor ve sportifliğin ortalamasında ve daha keyifli gibi . Volvoyu biraz fazla abarttığımızı a3 ü ise golfle karıştırdığımızı düşünüyorum .Golf kullanıcısı olarak söyliyeyim a3 ayrı bir kalite.Aslında zor bir seçim onuda belirtmek lazım :). R dizayn bayağı çekici görünüyor . Güvenlik konusunda volvonun iyi bir imajı var audinin de herhalde kötü bir imajı yok, varsada ben bilmiyorum. Şahsen şu an otomatik dizel bir araç alacak olsam başka araba önermeyi sevmiyorum ama,mini cooper d alırım (yeni 4 kapılısını) hem yakıt hem performans olarak bu iki araçtan iyi hem imaj olarak onlardan aşağı kalır yanı yok, şanzuman Zf... öle bi önereyim dedim ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

R dizayn yerine cross country daha islevsel olabilir. Volvo'nun guvenlik referans noktasi. Aractaki her detatin onceligi guvenlik olunca bazen surus zevki de, estetik de olumsuz etkilenebilir dogaldir. Burada satinalma kararini kullanicinin onceligi belirler. Enistem s40'in dizayni esnasinda guvenlikle ilgili bir video izlediginden bahsetmisti. Kaynagi bilmiyorum ancak on koltuk altlarinda dahi burulma hesabina gore ek onlemler aklimda kalanlardan bir tanesi. Ikisi arasinda kalmadigim icin sansliyim:)Hangisini alsam digerinde aklim kalirdi:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

o yeni mini cooper kaç avro :mangal:

şu an 95.000 tl gözüküyor abi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik benzinliye 134 bin tl rakam verdiler. sen mini miniyi mi diyon ona ayağım sığmadı bea :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

otomatik benzinliye 134 bin tl rakam verdiler. sen mini miniyi mi diyon ona ayağım sığmadı bea :D

4 kapalısı daha büyük abi 16 cm daha uzun, bagajda 66 ltdaha kapasiteli, yakından bana pek küçük gelmedi ama kişiye göre değişebilir tabi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

16 cm :s emin misin büyük rakam . kolay park edilir orası ayrı

35 mm kısalık var imiş.katalog baktım

bagajlar da 380 lt ile aynı imiiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yok 135 gibi birşeydi. 40-45 inmiş

webde görünmüyor. bayide söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...