İçeriğe Yönlendir

Askerliğinizi Nerede, Ne Zaman Yaptınız?

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Tahir İlter

335 KD.Kıbrıs Yeşilyurt Cengiz Topel Kışlası :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Acemi Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler 222 / Uzun Dönem Ağrı/Doğubeyazıt 1.Mekanize P.Tug.Komutanlığı 1.tabur 3.bölük

15 ay uzun dönem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Tekince

2005 Aralık-2006 Kasım arası 307. dönem yedek subay. Acemi birlik İstanbul Küçükyalı Levazım Maliye okulu, usta birlik Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı. Muvazzaf subay ve astsubaylar için Fransızca kursu açılıyordu, fransızca öğretmeni olarak yapmıştım. Güzel günlerdi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2012-2013   347 KD. Manisa Batı Kışla 1. Tabur 6. Bölük (vukuat 6)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

1993/3 izmir poligon 2.deniz er eğitim alayı ardından iskenderun 1.deniz er eğitim alayı 15 ay diye gittik 18 ay yapıp geldik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

ooo askerlik :) 7 sene rötarlı olarak gittim, açıköğretim devam ederken,tecilim varken bunalıp herşeyi iptal edip 2010 ocakta gidip 2011 mayısta döndüm.

acemi birlik Burdur 58. piyade eğitim alayı

Usta birlik Bingöl 49.motorlu piyade tugayı

Tugayda bulunan tüm araçların şoförlüğü,yazıcı,takım komutanı habercisi,ehliyet eğitmeni ,atışcı vb. görevler yaptım  :D

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

265.Kısa Dönem Tekirdağ/Hayrabolu Garnizon Komutanlığı.1999 yılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

84/1 DZ.CVŞ. :)

2004/1 olarak Çanakkale geyikli deniz er eğitim taburu , sonrası Gölcük ulaşlı astsubay kampı (tatil köyü) 

Ali,Geyikli'den ulaşlı'ya gitmeyi nasıl becerdin :) Normalde direk foça'ya gitmen gerekirdi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1993/3 izmir poligon 2.deniz er eğitim alayı ardından iskenderun 1.deniz er eğitim alayı 15 ay diye gittik 18 ay yapıp geldik.

Hey gidi poligon hey..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

1989-1991 =Isparta 40.piyade alayı,39. piyade tugayı Kırklareli vize.

uazman çavuş 1993-1998  15. p.er.egt.tug.k.lıgı.eryatagı  amasya

1998 - 2007 51.iç güv.tug.k.lığı pertek tunceli.

2007 - 2010  meriç,Uzunköprü,edirne.

şimdi emekliyorum

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

87/3 hatay deniz er egitim oradan marmaris aksaz deniz üs komutanlığı  depo sorumlusu olarak bitirdik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Hey gidi poligon hey..  :flowers:

Poligon'un değerini İskenderun'a gidince anladım. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

353. KD

Acemi birliği : Amasya

Usta Birliği : Van/Erciş Bakım Bölüğü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

337 kd. acemilik Kenan Evren Kışlası-Küçükyalı/İstanbul. Usta birliği Selimiye Kışlası /İstanbul

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

İskenderun deniz alayı 337 kısa dönem 10 yıl rötarlı :) acemi usta hepsi biyerde:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

acemilik 75/2 manisa batıkışla

usta birliği 28, mknz ankara oradanda 3 flamalı bölük olarak sarejova (zenica değil) ifor olarak tamamladım. savaşın en acı tarafı bittiğinde ortaya çıkıyor .bunu canlı gözlerle görmek çok büyük bir deneyim oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali,Geyikli'den ulaşlı'ya gitmeyi nasıl becerdin :) Normalde direk foça'ya gitmen gerekirdi. :)

Valla bende bilmiyorum , zaten bi ben vardım birde 83/4 biri vardı geyikliden gelen . İlk yemintöreninden önce çavuş kurs bölüğündeydim , sonra muhafız bölüğüne geçtim iyiki'de geçmişim . Yoksa çavuş kurs bölüğünde olanlar direk foça'ya gittiler .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

7 sene tecil ve tehirle, Kısa Dönem olarak 2006 yılı ağustos ayında İzmir poligon (hatay caddesinde) Deniz Er Eğitimde Alayında 1 ay acemilik,

Usta birligi ise, İstanbul Beylerbeyi Deniz Astsubay Hazırlama Okulu karagah bölüğünde 7 Ay sure ile Deniz çavuş olarak tamamladım. Okul, Boğaziçi köprüsünün anadolu yakası ayağının olduğu yerde idi. Boğaz manzarası harika idi,

(Şimdilerde Okul kapanmış ve Deniz birligi olmuş gaiba)

Evci belgesi alabildığim icin hafta sonları güzel olurdu,

Deniz er kıyafetlı halimi şimdi aklıma geldı de :) :) :)

Kaçıncı dönem olduğunu simdi hatırlayamadım, yaşımızin eskiliginden olsa gerek:) (251. Dönem olabilir)

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Tarihlere bakınca, tarihi eser olmuşuz. :)  Yeni çeri bölüğü müydü, Akıncı bölüğü müydü.  :biggrin:

195 dönem  Mardin J. Komando sağ baştaki

10151171_10152341284637446_87458929_n.jp

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Murat Ongun

Ben Van Erciş' te yaptım ama size de oluyor mu bilmiyorum ama hala rüyalarımda bazen askerliğimin sayılmadığını tekrar gittiğimi falan görüyorum.. :D

1997 de yaptım bu arada.. O zamanlar yeniçeri ocağı yoktu, sormayın.. :D:p

1999 -2001 acemi birliği Manisa Kırkağaç usta birliği Muş Hasköy komando bölüğü.Muş ve tüm sınır illerinin dağlarında gezdik aynen bende hala tekrar askere gittiğimi görüyorum.Ben yaptım niye tekrar getirdiler diyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

1981--1982 Top. Ast.

1- polatlı 

2- gebze

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Bozok

331. kısa dönem Erzurum topçu taburu hatırlamak istemediğim gunlerrr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

iç güvenlik ve tatbikat merkezi komando taburu -ısparta

4. komanda tugayı- tunceli 

2008-2009 yılları

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

90/3 15 Ay uzun dönem. 

Acemi Birliği : Manisa Batı Kışla (2010 Ekim)

Usta Birliği : Ankara Kara Harp Okulu Emn. Muh. Böl. (2010 Kasım - 2012 Ocak)

Tüm askerliğimi, askerlik düşecek diye geçirdim. Teskere aldıktan bir süre sonra düştü, 15 ay yaptık geldik.  :D  Bende bazen rüyamda geri çağırdıklarını görüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

2009-2011. 121. Alay Komutanlığı Hatay / Serinyol. 2 ay Şırnak / Çakırsöğüt Komando Tugayı, 11 ay Kuzey Irak Sınırı, Andaç. 

Kaçıncı bölük?

2002 121. Alay Komutanlığı Hatay / Serinyol. 2003 usta birliği Büyükçekmece/istanbul

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...