İçeriğe Yönlendir

Araç Altına Pütür (Darbe Koruyucu Atmak) Ne Kadar Faydalı ?

Uğur Efe

Recommended Posts

Uğur Efe

Değişik fikirler var , faydalı diyenler var gereksiz diyenler var , orjinalliği bozulur diyen var vs..

Bir de atılacak miktar. 4 Kg yeter diyenler var , 15 kg attım diyenler var :) 

Aracım , 2000 Model Mondeo HB , beklentilerim ; gelecekte oluşabilecek korozyona karşı önlem , olası taban vurmalarına karşı koruma , çok az da ses azalması.

Uygulama maliyetim yok, uygulama fikrim ;  birer kutu davlumbaz içlerine , dört kutu da tabana olmak üzere toplam sekiz kg pütür kullanmak.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Göründüğü kadarı ile beklentiniz düşük. Şöyle ki ben birkaç aracıma yapmıştım. Genellikle Sesi kesme amaçlı yapıldığı için insanların yüksek beklentileri hayal kırıklığı yaşatıyor zira ses faydası kısmi oluyor, ancak bahsettiğiniz korozyon koruma özelliği ve tabana gelen taş çarpmaları ve su birikintisine girince çamurluklarda olan ses şiddetine bence kesinlikle faydalı. 

Ben tabana ve çamurluklara 2 kat motip sprey , üzerine izolasyon malzemesi ve onun üzerine bir kat daha motip yapmıştım fark edilir düzeyde faydası olmuştu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
SEREN AKKAYA

0 km araçlarda garantiyi bozmuyorsa ve performansı etkilemiyorsa mantıklı aslında ...

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

0 km araçlarda garantiyi bozmuyorsa ve performansı etkilemiyorsa mantıklı aslında ...

0 Km araçlarda genel de bu uygulama yapılıyor zamanla da kalkıyor tabi ki

Yorum bağlantısı

Göründüğü kadarı ile beklentiniz düşük. Şöyle ki ben birkaç aracıma yapmıştım. Genellikle Sesi kesme amaçlı yapıldığı için insanların yüksek beklentileri hayal kırıklığı yaşatıyor zira ses faydası kısmi oluyor, ancak bahsettiğiniz korozyon koruma özelliği ve tabana gelen taş çarpmaları ve su birikintisine girince çamurluklarda olan ses şiddetine bence kesinlikle faydalı. 

Ben tabana ve çamurluklara 2 kat motip sprey , üzerine izolasyon malzemesi ve onun üzerine bir kat daha motip yapmıştım fark edilir düzeyde faydası olmuştu...

motip sprey ile kardeşim de yaptı, yüzde otuz gibi fark hissediliyor, ses azalmasında.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfırda pütür kalmadı artık. 2 davlumbaza 1 kutu . tabana da 3-4 en fazla yeterli gelir. önce iyice yıkatmalı ama tüm kirleri. hareketli parçalara hortum vs ye de gelmeden atmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Efe

sıfırda pütür kalmadı artık. 2 davlumbaza 1 kutu . tabana da 3-4 en fazla yeterli gelir. önce iyice yıkatmalı ama tüm kirleri. hareketli parçalara hortum vs ye de gelmeden atmalı

Abi lifte kaldırıp kendim atabilir miyim bunu ? Gerekli bütün teçhizat var.. Bir de davlumbazın içinemi atmak gerekir davlumbazı söküp çamurluk içine mi?

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

Ziebartta ses yalıtımı yaptırdım. Davlumbazları söküp uygulama yapıyorlar.

Fark hissettiniz mi Ahmet Bey ?

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

Fark hissettiniz mi Ahmet Bey ?

Pütür atıldıktan sonra kaç gün bekletildi Ahmet Bey ? Kaç kg kullanıldı bilginiz var mı? Bir de maliyet ne oldu?

Yorum bağlantısı
Uğur Efe

İşin içinde olan birisi olarak naçizane fikirlerimi belirteyim Ahmet Bey;

Bizim ustalar en az 24 saat kuru ortamda beklemesini söylerler, (İmkanım olduğu için ben lift'de bekleticem)

Uygulamadan sonra uygulama yapılan alanlar su görmemeli,

İnternette okuduğum ne kadar doğrudur bilmiyorum Zibeartcılara göre 3-4 gün bekledikden sonra performans beklenmeli (3-4 Hafta afaki geldi)

1.Sınıf terosan pütür kullansalar maliyeti 150 TL'yi geçmez,gerikalan elektrik,su ,kira , işçinin maaşı , vergi vs.

Ses konusunda hatırı sayılır araştırma yaptım, ne bu darbe koruyucu uygulaması ne de tabanlara yapılanlar çok fazla bir şey değiştirmiyor esas olarak aracın üretimiyle alakalı..

Son olarak yaptırdığınız uygulama korozyonu önlemesi açısından paha biçilemez..Pahalı da olsa uzun vade de çok işe yarayacak bir uygulama..

Hayırlı olsun,güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...