İçeriğe Yönlendir

2000- 2500 Devir Arasi Titreme

Ali İnce

Recommended Posts

Ali İnce

Herkese merhabalar. Aracimda son zamanlarda beliren bir sorun var. Ilk 4 vites normal fakat 5 ve 6. Viteste arac 2000devire gelince titremeye basliyor, 2500 devire kadar sarsinti oluyor, 2500u gecince bu sarsinti kesiliyor. Bir de bazen yalniz 3. vitesteyken 2500deviri gecince sanki bir yigilma oluyor gaz yemiyormus gibi bir iki saniyeligine, ardindan duzeliyor. Oncesinde boyle problemler yoktu son 250 300kmdir cikmaya basladi. Vites degistirirken sanki blowoff varmis gibi turbodan bir cuf sesi geliyor. Samsunda ustaya sordum, normal bir sikinti yok dedi. Sizce sebep ne olabilir? En erken pazartesi gunu baktirabiliyorum ustama. Ankaradayim bu arada, usta tavsiye edebilecek olan var mi ozellikle sasmazda? Simdiden tesekkurler cevaplar icin

Yorum bağlantısı
Zekeriya Yılmaz

aynı problem bende de var 2000 -2250 aralığında motor (yada araba)titriyor ilk önce o devir aralığında vites değiştirdiği için şanzımandan zannettim fakat manuel de sürerkende vites değiştirmesende aynısını yapıyor bir fikir verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Ali İnce

Peki tamir oluyor mu bu aks boslugu yoksa degismesi mi gerek? Tahmini bir masraf soyleyebilir misiniz tamir su kadar yenisi su kadar diye?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zekeriya Yılmaz

Ben sorunu buldum ve yaptırdım o titreme ve gucden düşmenin sebebi turbonun üzerindeki bir parçadan kaynaklanıyor turbo devreye giremiyor bana maliyeti 300tl oldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...