İçeriğe Yönlendir

Dslr Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

Cüneyt Demir

Recommended Posts

Eren Gökmen

bende 550d var. 18-135 tak dolas lens ile... gayet memnunum. sonrasinda cok fazla takip etmedim piyasayi ama video cekimi derseniz 550d den 750d ye kadar bir makina (650d f/p de önde gibi) ve hizli odaklama yapan bir lens lazim. 550 d ye harici mikrofon takilinca objektif odaklama sesini kesiyor. digerleride öyledir tahminen.

öte yandan bende bi hevesle aldim 1-2 sene kadar aktif kullandim. simdi yatiyor makina... böyle olacaksa o kadar para vermeyin derim. ayrica is bir süre sonra  sadece ani fotograflarina dönecekse kompakt dijitaller daha iyi. hem adi üstünde kompakt, hem pek ayar vs bilmeden cok iyi fotograflar cikiyor. dslrde ayarlama bilinmiyorsa ve bunun icin ugrasilmayacaksa, ben okadar para verilmesini tavsiye etmiyorum. fotografi makina degil fotografci ceker derler. ben nikon coolpix 2100 (2megapiksel:) ) ile saheser yaratanlari da gördüm, nikon d300 le rezil olanlari da gördüm:)

aklima gelmisken alt seviye dslr kesinlikle tavsiye etmiyorum. yine alt seviye yerine pozlama, zamanlama ayarlari olan bir kompakt daha iyi sonuc verecektir. dslr icin bütceniz el verdigince en az orta seviye veya eski modellerden üst seviye bir cihaz bakin (2. el de dikkatli olun)

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

bende 550d var. 18-135 tak dolas lens ile... gayet memnunum. sonrasinda cok fazla takip etmedim piyasayi ama video cekimi derseniz 550d den 750d ye kadar bir makina (650d f/p de önde gibi) ve hizli odaklama yapan bir lens lazim. 550 d ye harici mikrofon takilinca objektif odaklama sesini kesiyor. digerleride öyledir tahminen.

öte yandan bende bi hevesle aldim 1-2 sene kadar aktif kullandim. simdi yatiyor makina... böyle olacaksa o kadar para vermeyin derim. ayrica is bir süre sonra sadece ani fotograflarina dönecekse kompakt dijitaller daha iyi. hem adi üstünde kompakt, hem pek ayar vs bilmeden cok iyi fotograflar cikiyor. dslrde ayarlama bilinmiyorsa ve bunun icin ugrasilmayacaksa, ben okadar para verilmesini tavsiye etmiyorum. fotografi makina degil fotografci ceker derler. ben nikon coolpix 2100 (2megapiksel:) ) ile saheser yaratanlari da gördüm, nikon d300 le rezil olanlari da gördüm:)

aklima gelmisken alt seviye dslr kesinlikle tavsiye etmiyorum. yine alt seviye yerine pozlama, zamanlama ayarlari olan bir kompakt daha iyi sonuc verecektir. dslr icin bütceniz el verdigince en az orta seviye veya eski modellerden üst seviye bir cihaz bakin (2. el de dikkatli olun)

Öncelikle kapsamlı yorumlariniz için teşekkürler.

Aslında benim de çekindigim bir hususa değinmişsiniz.Bir heves alınan bir cihaz olmasını istemiyorum.Yetenek var mi yok mu onu da bilmiyorum :-)

Ama üniversiteden beri merakım var.Bir de yaz için uğraşacagim bir proje buldum.Umarım verdiğim paraya değer de ben de yeni bir uğraş bulmuş olurum.

Genel kanı canon üzerine gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Efe Özer

Ben kıt lense para verılmesı taraftarı degılıö.Bence bır amatorun ılk lensı 15-85 usm olmalı.Hem keskınlık hem genıs acı hemde hafıf tele acınız var.Tam bır tak gez lens.Genelde croplu makınelerın l sı dıyede bılınır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...