İçeriğe Yönlendir

Km Si Oynanmış Araba Alınmış. Ne Yapılmalı

Semih Saner

Recommended Posts

Sedat Ünsal

slm artık nitelikli  dolandırıcılığa giriyor mahkemeye verin sonucu sizin lehinize sonuçlanır ve kazananırsınız

bir abim bana şöyle demişti: "şu 3 şeyi kesinlikle bilemezsin."

1. kadının aklından geçenleri,

2. sucuğun içinde ne olduğunu,

3. bir davanın nasıl sonuçlanacağını :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Aracın sürekli servis bakımlı olduğunu mu düşündün ? Minareyi çalan kılıfına uydurmuştur mutlaka.  Adam 130.000 de muayeneye girer ondan sonra servise gitmediyse nerden anlıycaksınız ? Az çok herkes hak hukuk biliyor. Neden arkadaşın zararını isteyelim ki. Arabayı aldın olay bitti artık geri dönüş yok. Kanunda açık çok malesef. Mahkemeler de olayı kapatmak için sinekten yağ çıkarıyor artık. Böyle olay olduğunda çok sağlam bi delilin yoksa yukarıda arkadaşın verdiği örnek var ya, mahkeme masraflarını ödemekle kalırsın üstüne. 

Herhangi bir aracın beynini söküp verin size en son ne zaman o aracın içerisinde kimin hangi koltukta yellendiğini çıkarayım ;)

Gerekirse 2 yıl da uğraşırım 3 yıl da hakkımı almadan da bırakmam ben olsam

5 ay önce başımdan geçen olayı anlatayım. eminim burdaki birçok kişi yaptığımı yapmayacaktır bu yazdıklarınızdan buna emin oldum  :crazy:

2 yıl önce ünlü bir markadan ultrabook aldım 3000 küsüre 21 ay kullandım tık yoktu makinada Allah var, 22. aya geldik laptobu bir açtım ekran elimde kaldı sol menteşesi yuvası ile birlikte kırıldı hiçbir darbe olmamasına karşın.

Yetkili servisi aradım durumu bildirdim ve ürünü aldırıyoruz kargo ile bakıcaz garanti kapsamında ise ürünü onarırız olmazsa ücretlendirip size bilgi veririz dediler.

Ürünü incelediler üretim hatası dediler(kaliteli firmadır gerçekten, casper olsa sen kırmışın der üstüne bir de kargo gidiş geliş üstüne bir de format parası üstüne bir de temizlik parası deyip yollardı(şahidim casperin yaptıklarına) ve 35 iş günü sonra cihazın onarıldığını ve gönderildiğini bildirdiler ben ise kabul etmeyip yasalara göre 20 iş gününde teslim etmeniz gerekirdi ürünümün fatura tutarının iadesini istedim. onlar da aynı sekmentte aynı fiyata daha iyi bir sıfır ürün vermeyi teklif ettiler kabul etmedim.

2 gün sonra sıfır ürün kapıya geldi, aradım paramı istediğimi söyledim ürününüze de gelin alın dedim, ürününüzü teslim almadan önce bildirmeniz gerekirdi bize kabul ettiğinizi söylediniz falan fistan yan çizme olaylarına başladılar.

Bu vakitten sonra tek yapmam gereken tüketici haklarına gitmek oldu onlar da sizin gibi bir bardak su uzatıp uğraşma 8-9 ay sürer al sen bir bardak suyunu iç laptobunu da kullan zaten adamlar sıfır yollamış napıcan parayı diye gönderdiler :D

Ordan avukata, avukat da git notere ürünün onarımı için yasal sürenin aşıldığını ve bu nedenle iade alınması ve paranın ödenmesi için bir ihtar çek o da olmazsa mahkemeye başvururuz dedi.

Noterden bir ihtar çektim 3 gün sonra telefon geldi "beyfendi iban numaranızın bulunduğu bir dekontu yollayın size ücreti gönderiyoruz siz de göndermiş olduğumuz ürünü kapıya gelecek olan kargocuya teslim edin" diye 1 hafta sonra da 3000 civarı bir para hesabıma yattı.

Sandığınız kadar düzensiz bir ülkede değiliz yeter ki vücudun en üst kısmında yer alan ve birkaç mm kalınlığındaki kemik kafesin içinde yer alan beyin denen şeyi kullanalım  :fiuw:

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Nevzat arkadaşımız yerden göğe kadar haklı bence de.

Sonuç alınamasa bile susmamak gerekir böyle durumlarda. Hem bireysel açılan davalarda mahkeme masrafları çok ta yüksek değil.

Hepimizin bildiği son yılların bir eylem sloganı var.

" Susma. Sustukça sıra sana da gelecek. "

Yapılan her türlü haksızlık için geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Herhangi bir aracın beynini söküp verin size en son ne zaman o aracın içerisinde kimin hangi koltukta yellendiğini çıkarayım ;)

Gerekirse 2 yıl da uğraşırım 3 yıl da hakkımı almadan da bırakmam ben olsam

5 ay önce başımdan geçen olayı anlatayım. eminim burdaki birçok kişi yaptığımı yapmayacaktır bu yazdıklarınızdan buna emin oldum  :crazy:

2 yıl önce ünlü bir markadan ultrabook aldım 3000 küsüre 21 ay kullandım tık yoktu makinada Allah var, 22. aya geldik laptobu bir açtım ekran elimde kaldı sol menteşesi yuvası ile birlikte kırıldı hiçbir darbe olmamasına karşın.

Yetkili servisi aradım durumu bildirdim ve ürünü aldırıyoruz kargo ile bakıcaz garanti kapsamında ise ürünü onarırız olmazsa ücretlendirip size bilgi veririz dediler.

Ürünü incelediler üretim hatası dediler(kaliteli firmadır gerçekten, casper olsa sen kırmışın der üstüne bir de kargo gidiş geliş üstüne bir de format parası üstüne bir de temizlik parası deyip yollardı(şahidim casperin yaptıklarına) ve 35 iş günü sonra cihazın onarıldığını ve gönderildiğini bildirdiler ben ise kabul etmeyip yasalara göre 20 iş gününde teslim etmeniz gerekirdi ürünümün fatura tutarının iadesini istedim. onlar da aynı sekmentte aynı fiyata daha iyi bir sıfır ürün vermeyi teklif ettiler kabul etmedim.

2 gün sonra sıfır ürün kapıya geldi, aradım paramı istediğimi söyledim ürününüze de gelin alın dedim, ürününüzü teslim almadan önce bildirmeniz gerekirdi bize kabul ettiğinizi söylediniz falan fistan yan çizme olaylarına başladılar.

Bu vakitten sonra tek yapmam gereken tüketici haklarına gitmek oldu onlar da sizin gibi bir bardak su uzatıp uğraşma 8-9 ay sürer al sen bir bardak suyunu iç laptobunu da kullan zaten adamlar sıfır yollamış napıcan parayı diye gönderdiler :D

Ordan avukata, avukat da git notere ürünün onarımı için yasal sürenin aşıldığını ve bu nedenle iade alınması ve paranın ödenmesi için bir ihtar çek o da olmazsa mahkemeye başvururuz dedi.

Noterden bir ihtar çektim 3 gün sonra telefon geldi "beyfendi iban numaranızın bulunduğu bir dekontu yollayın size ücreti gönderiyoruz siz de göndermiş olduğumuz ürünü kapıya gelecek olan kargocuya teslim edin" diye 1 hafta sonra da 3000 civarı bir para hesabıma yattı.

Sandığınız kadar düzensiz bir ülkede değiliz yeter ki vücudun en üst kısmında yer alan ve birkaç mm kalınlığındaki kemik kafesin içinde yer alan beyin denen şeyi kullanalım  :fiuw:

Şimdi tamam siz hakkınızı güzel aramışsınız da firmanın sıfır ürün yollaması iyi bir şey mi kötü bir şey mi?

Her başına iş gelen firmadan 22 ay sonra parasını geri alsa bu gibi müşteriyi koruyan kaç tane firma kalır? Bir de böyle düşünün :fool:

Gelelim asıl mevzuya. KM düşürmek gerçekten adice bir dolandırıcılık. Km düştüğünde triger seti gibi önemli parçaların bakımı aksayabilir ve ileride daha büyük zararlara yol açabilir.

Gökhan hocamın dediği gibi önce adamı bir arayın tatlı dille çözülmezse ikinci kanala geçin. Noterse noter gözünüzü karartın. Haklıysanız ispat edin yeter. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Benim gibi birkaç bin kişi daha bu firmaya aynını yaparsa hizmet kalitesini görün o zaman avrupada milyon dolarlık davalarla uğraşıyor bu firmalar..şu an bu firmaların gözünde türkiye insanı "ne versen yer bunlar hatta vur ensesine al ekmeğini"

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim gibi birkaç bin kişi daha bu firmaya aynını yaparsa hizmet kalitesini görün o zaman avrupada milyon dolarlık davalarla uğraşıyor bu firmalar..şu an bu firmaların gözünde türkiye insanı "ne versen yer bunlar hatta vur ensesine al ekmeğini"

Aynısının daha kötüsünü hp firması yapmıştı bizim arkadaşa zamanında.

150 liralık dijital fotoğraf makinesi 3 kere aynı sebeple tamir gördü üçünde de düzelmedi yenisini istedik. Bu arada garanti süresi bitti makineyi bir daha aldılar ve bu kez tamir ettiler. Hakkımızı ara(ya)madık, bilemedik. 3 ay sonra yine bozuldu, o gün bu gündür hp flaş bellek bile almıyorum. Fakat makinenin yenisini verselerdi beni kazanırlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mahkemelerde bilirkişilik yapıyorum.

Şimdi şöyle bir yol izleyin bence. Mahkemelerde, pek çok bilgi araştırılıyor, ona göre karar veriliyor. Ama çok geç. Siz mağdur olmazsınız. Arabayı kullanmaya devam edersiniz.

Aracınızın bugünkü kilometresini tespit ettirin. TÜV' den veya noterden tespit yaptırılabilir. Tüvtürk'de kayıtları varsa, sizin aracı aldığınız tarihten daha öncedir. Bu durumda sizin noter satışınız delil olacak ve kilometresiyle oynanmış bir araç aldığınız ispat edilecek.

Yetkili servis giriş tarihlerinden veya muayeneye giriş tarihlerinden, o anda araç ruhsatı kimin üzerineyse o sorumludur. Aracın ilk sahibiyse hemen hakkınızı alırsınız. Size satan kişi aracın 2.-3. sahibiyse iş biraz daha uzar. Adam, ben de böyle almışım ne bileyim diyebilir. Yetkili servis harici servisler de bazen ruhsat bilgisi istiyorlar. Oralardan falan biraz hafiyelik yaparak bulabilirsiniz.

Delilleri topladığınızda adama böyle böyle yapacam deyip, hakkınızı geri almaya bakın. Vermezse son çare mahkemeye gidip dava açarsınız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Birinde karşınızda köklü bir firma var, birinde karşınızda kullanıcı var.

Casper'da da yaşansaydı bu durum, aynısı olacaktı.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Birinde karşınızda köklü bir firma var, birinde karşınızda kullanıcı var.

Casper'da da yaşansaydı bu durum, aynısı olacaktı.

Türkiyenin prestiji adı altında fason firmaların tasarlayıp ürettiği ürünleri türkiyeye getirip logoyu çakarak türkiyede satış yapan bir firmayı mı kolluyorsunuz.

Yanlış anlamayın yerli malına son derece olumlu bakıyorum ama kendisi yapıyormuş gibi de bize satıp daha sonra sattığı ürünün arkasında durmayan bir firmaya itibar etmem 

Casperi yerde görsem bir tekme de ben atarım, eğilip yerden almaya bile değmeyecek kadar kaliteden ve hizmetten yoksun bir firma.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Türkiyenin prestiji adı altında fason firmaların tasarlayıp ürettiği ürünleri türkiyeye getirip logoyu çakarak türkiyede satış yapan bir firmayı mı kolluyorsunuz.

Yanlış anlamayın yerli malına son derece olumlu bakıyorum ama kendisi yapıyormuş gibi de bize satıp daha sonra sattığı ürünün arkasında durmayan bir firmaya itibar etmem 

Casperi yerde görsem bir tekme de ben atarım, eğilip yerden almaya bile değmeyecek kadar kaliteden ve hizmetten yoksun bir firma.

Casper'la yaşamış olduğunuz kötü deneyimi anlayabiliyorum. Ancak kanun önünde 3000TL'lik makinanız da, Casper'da eşit sonuçta. Onda da 35gün bekleseniz, noterden ihtarname çektiğinizde Casper da size ödeme gönderirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Casper da olsa karşında marka var. Burada kimi muhatap alıcaksın ? Kimse arkadaşa uğraşma demiyor ki zaten. Olabilecekleri varsayıyoruz. Ha bide bunları yapacak zamanı var mı bakalım.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Aracın düşürülmüş km.si ni bilseydiniz, bu arabayı bu şartlarda satın almazdım diye mahkemeye müracaat ederek, satış sözleşmesinden dönme imkanınız mevcuttur.  Ha kararı almak ayrı, icra edebilmek ayrı bizim memleketimizde.  Davayı kazandıktan sonra icra ederek paranızı tahsil edebilme imkanlarını da  düşünmekte fayda var.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Galıp Ozgen

o abin sana yanlış söylemiş Sedat ne zaman nereye ne şekilde bas vuracağini ve nasıl yapacağını  evrakları nasıl hazırlayacağını bilirsen ve bende biraz akıl verirsem kazanamayacağın dava olmaz nede olsa 20 geçen polisliğimiz var değil mi :D  :D  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

o abin sana yanlış söylemiş Sedat ne zaman nereye ne şekilde bas vuracağini ve nasıl yapacağını  evrakları nasıl hazırlayacağını bilirsen ve bende biraz akıl verirsem kazanamayacağın dava olmaz nede olsa 20 geçen polisliğimiz var değil mi :D  :D  :D 

Bu abimizin lafını dinleyelim.

Yorum bağlantısı

Avukata gitmeden bir polise gidelim o zaman  :unsure2: Burası Türkiye, burda neyin ne olacağı belli olmaz. KM'yi bilerek düşürmüşsün deyip şikayetçiye bile kitlerler olayı...

Yorum bağlantısı

Avukata gitmeden bir polise gidelim o zaman  :unsure2: Burası Türkiye, burda neyin ne olacağı belli olmaz. KM'yi bilerek düşürmüşsün deyip şikayetçiye bile kitlerler olayı...

Çok pis yerden girdin olaya :) Eğer alıcı ve satıcı arasında araç servise v.s. bir yere girmediyse olmayacak bir durum değil..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...