İçeriğe Yönlendir

Ankara-Bursa-Edirne Arası Yolumuz, Tavsiyelerinize İhtiyacımız Var..

Yasir Baş

Recommended Posts

Yasir Baş

Değerli forum üyeleri, 19 Mayısın salı gününe denk gelmesini fırsat bilerek 3 günde izin alıp ufak bir gezi programı yapalım dedik. Ziyaret etmemiz gereken akrabalarla birlikte gezilecek yerleri de karşılaştırınca. Ankara'dan Bursa'ya, Bursa'dan da Edirneye gitmeyi düşünüyoruz. Arada zaman kalırsa henüz bilmiyorum ama Çanakkaleye'de geçilebilir mi oradan Edirneye gitmek üzere bir plan da düşünülebilir mi ? Yoruma açık..

Sonuç itibari ile bize önereceğiniz yol güzergahları gitmemizi önereceğiniz yerler, şunu da göz ardı etme dediğniz hususlar var ise paylaşırsnız çok mutlu olurum. Şimdiden herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bursa' dan Çanakkale üzeri Edirne' ye gidilir ama yolu ben tarif etmeyeyim, kavga çıkıyor... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ankara Bursa zaten otoban.Edirneye gitmek için ise Yine İstanbul içinden direk Edirneye kadar otoban şeklinde.Edirne Çanakkale arası ise çok uzak değil.Bundan 4-5 sene önce bazen tek gidiş geliş ama geneli duble yollar şeklindeydi.Ama şu an nasıl bilemiyorum.Genel itibariyle kötü yol yok diye biliyorum.Gezilecek görülecek yerleri sorarsan onları da anlatabilirim.Ama akrabalar varsa onlar zaten yardımcı olacaklardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bursadan Lapsekiye,feribotla karşıya Gelibolu ya geçilir.Burdan doğru Keşen üzerinden Edirne ye gidilir...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Efe

bence güzergaha değil de radar noktalarına yoğunlaşın :) ALLAH muhafaza dönüşte ikinci bir tatil faturası gelmesin arkanızdan ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ankara Bursa zaten otoban.

Ankara - Bursa arası otoban gibi yol ama otoban değil.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bursa' dan Çanakkale üzeri Edirne' ye gidilir ama yolu ben tarif etmeyeyim, kavga çıkıyor... :D

banada istanbul çanakkale tarifi yaparmısın abi :)

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Ankara Bursa zaten otoban.Edirneye gitmek için ise Yine İstanbul içinden direk Edirneye kadar otoban şeklinde.Edirne Çanakkale arası ise çok uzak değil.Bundan 4-5 sene önce bazen tek gidiş geliş ama geneli duble yollar şeklindeydi.Ama şu an nasıl bilemiyorum.Genel itibariyle kötü yol yok diye biliyorum.Gezilecek görülecek yerleri sorarsan onları da anlatabilirim.Ama akrabalar varsa onlar zaten yardımcı olacaklardır.

Mehmet Abi genel manada gezilecek yerlere hakimiz ama hani pek bilinmeyen yerler vardır, doğa harikasıdır değerli bir manevi zat yatar orada gibi

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ankara - Bursa arası otoban gibi yol ama otoban değil.. ;)

Abi yol çok güzel.Adını otoban koysalarmış olurmuş. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Ankara'dan Eskişehir'e kadar neredeyse adım başı radar var. Üstelik iki mesafe arası ortalama hızınızı ölçüyor. Aman dikkat.

Eskişehir den sonra rahat dümdüz devlet karayolu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yok kardeşim,Edirne'de gezilecek Selimiye Camii var,külliyeler var,ciğercilere mutlaka uğra,Meriç nehri kenarına gidebilirsiniz.Yani öyle aman aman bir yer yok.Çanakkale'de adres zaten belli.Bursa'yı pek bilmem.Uludağ dışında bir yere gitmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

İstanbuldan geçme, geçersende gece geç tatilin zehir olmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

Nerden nereye gideceğin önemli değil nerde ne yiyeceğin önemli bu konuda yardımcı olurlarsa dahada güzel olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Gerçekten tavsiyelerin hepsi yerİnde, Yıldırım Beyin dediğine de ayrı katılıyorum. Değer verip konuyu okuyan yorum yapan herkese de ayrıca teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

İstanbuldan geçme, geçersende gece geç tatilin zehir olmasın :)

+ Cuma Cumartesi gece de olsa geçme. :D

Sen en iyisi İstanbul'a hiç uğrama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

banada istanbul çanakkale tarifi yaparmısın abi :)

Ankara üstü olursa bana uğrar mısın ?  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ankara üstü olursa bana uğrar mısın ?   :)

Sekan o Urfa üzeri gidecekmiş Bursa'ya Ankara üzeri "UZAK" gidemez oradan. :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ankara üstü olursa bana uğrar mısın ?  :)

:D

Ankara üstü daha yakın zannedersem,memnuniyetle uğrarım :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sonra geçerken emmiye Van' dan sonra uğramayı ihmal etme sakın.. Çok güzel testileri var.. :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Barış Bayburt'a uğrayıp "Nevşehir Tava" ye mutlaka. :fiuw:

Sonra geçerken emmiye Van' dan sonra uğramayı ihmal etme sakın.. Çok güzel testileri var.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Barış Bayburt'a uğrayıp "Nevşehir Tava" ye mutlaka. :fiuw:

Bildiği tek tava garibimin [emoji17][emoji17][emoji17]

Bayburt tava yer orda

[emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bildiği tek tava garibimin [emoji17][emoji17][emoji17]

Bayburt tava yer orda

[emoji23][emoji23][emoji23]

Bir de yengenin tavaları var. :D  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı

Barış Bayburt'a uğrayıp "Nevşehir Tava" ye mutlaka. :fiuw:

En kısa yol,bildiğin yol demişler,ben eniyisi maraş üzeri gideyim :D pilav yerim bari orada :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...