İçeriğe Yönlendir

Lpg'de Stop Etmesi

Basri Karadağ

Recommended Posts

Basri Karadağ

Arabayı çalıştırıyorum benzinde bisorun yok gaza geçince devir satinde hafif dalgalanma oluyo sonra istop ediyo.sizce lpgnin neresi bozuk.
diğer sorum:
Normalde sağ ön jantta 4 bijon var bitanesi çıkmış 3 tane bijon var bişey olurmu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

LPG'yi bilemem ama çok acil bijonu tamamlayın. O lastik can taşıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
(düzenlendi)

Kardeşim sıkıntı LPG sisteminde değil bence benim aracimdada ayni şey mevcuttu.6 ay önce de vardi boğaz kelebeğimi gaz kelebeğimi tam adini bilmiyorum temizlettim sorun düzeldi bu aralar yine yapiyor.Devri yuksek tutarsam devirfe dalgalanma oluyor ama lpgye geçince düzeliyor.

tarihinde Ahmet AYDIN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu

Sorun yalnizca LPG deyken ortaya cikiyorsa LPG enjektorlerinden kaynaklaniyor olabilir.Enjektorler zamanla filtreden kacan pisliklerle dolabiliyor. Bu da enjektorlerin saglikli calismasini engelliyor.Enjektor temizligi cozumunuz olabilir.

Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

Benzinde bi sorun yok lpgde bişey var,benzin filtresi yeni değişti,lpg filtresi 4bin km önce değişti .lpg aldesa 2013 ocak ayında takıldı.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

1- lpg beyni ne zaman takıldı  

2- aracınızın markası modeli  

3- lpg kitin tek noktamı sıralı mı ?

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

1- lpg beyni arızalı olabilir yakıtı rastgele yerlerden aldıysan lpg enjektörü tıkalı olabilir.ayrıca lpg benindeki ısı müşürü arızalı olabilir ısıyı ölçmediği için gaza geçmiyor muhtemelen benden bu kadar  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  

Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

1- lpg beyni arızalı olabilir yakıtı rastgele yerlerden aldıysan lpg enjektörü tıkalı olabilir.ayrıca lpg benindeki ısı müşürü arızalı olabilir ısıyı ölçmediği için gaza geçmiyor muhtemelen benden bu kadar  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  

hep bp,opetden alıyoruz yakıtı.Gaza geçiyor,rölantideyken dalgalanma oluyo hatta egzozdan bile belli oluyo sonra STOP

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Çok basit lpg ayar sorunu da olabilir, kışın başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Yukarıda dediğim gibi senle aynı sikintiyi yasiyorum.LPG sistemin Akl marka gaz kelebeğini temizletince düzenliyor.İnternette araştır.Seninle aynı sorunu yasayan çok kişi olduğunu göreceksin.

hep bp,opetden alıyoruz yakıtı.Gaza geçiyor,rölantideyken dalgalanma oluyo hatta egzozdan bile belli oluyo sonra STOP

Yorum bağlantısı
Ahmet Varol
(düzenlendi)

Bijonun krom kapağı gibi bir şey var o çıkmışsa sıkıntı olmaz ama yolda kalırsanız  ona standart gelen bijon anahtarı uymaz lastiği çıkartamazsınız . Bijonun kendisi çıktıysa kesinlikle tehlikeli hemen yaptırın. 

Lpg de stop etmesi lpg sistemiyle ilgilidir belki ateşlemede olabilir benzinde arıza fazla belli olmaz ama lpg belli eder. Lpg  sisteminde kalibrasyon ve lpg parçalarına bakılmalı genelde enjektörlerden olur . Bu arada hiç stop etmiyen aracıma devamlı aldım lpg istasyonunu değiştirince stop etmeye başladı . Lpg de iken klima ve diğer elektirik çeken şeyleri açınca stop veya dalgalanma  artıyor mu ?

tarihinde Ahmet Varol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

O zaman salı günü bi tamirciye gidip lpg enjektörlerini temizlettirim,kalibrasyonuna baksın bide boğaz kelebeğini temizlesin.Yoksa binilmez , hafif bayır aşagı inerken  stop etti hemen N ye alıp çalıştırdım ALLAH büyük babamın şöförlüğü çok kötü  hiç pratik değil o binince bişey olmuyo ben binince hep oluyo bende fazla hassasım bişey olsada yaptırsam havasında eğer onda olsaydı bu stop etme: bu hasar sizce kaç paraya mâl olurdiye bi konu açabilrdim :)

Yorum bağlantısı
Basri Karadağ

Bugün götürdük ustaya 15 gün önce triger değişmişti o günden beri rampalarda araba çok zorlanıyodu gaz yemiyodu usta sente ayarındandır dedi yarın sente ayarı yapılıcak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...