İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarda Hiçbir İşlem Yapamıyorum!

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Arkadaşlar bilgisayara kaç kere format atıldı durum aynı. Açıldıktan sonra işlem yapılamıyor. Dosya yöneticisini açıyorum mesela nereye tıklarsam tıklayayım ilk sayfaya yöneliyor. Yeni pencerede aç dediğimde açılıyor. Chrome açıyorum fordclubtr'yi tıklıyorum açacak gibi oluyor hop crome ana sayfaya tekrar. Video yürütücüyü açıyorum hep başa sarıyor gibi yapıyor. Tamirci bilgisayarın başında olmam gerek diyor. Bu durum her zaman olmuyor. En son tamirden geldi bi kere yaptı şimdi yaklaşık 20 gün oldu gene yaptı. Dosya yöneticisinde excell falan varsa açılıyor işlem yapılıp kayıt işlemi yapılabiliyor.

Bu mesajı yazabilmek için hep yeni pencerede aç dedim. Telefon ile videosunu çektim. Yükleyebilirsem bakalım deniycem.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin_On

Necati bey bahsettiğiniz sorunlar virüs kaynaklı. Format sonrası harici disk, cd, flashdisk tarzı şeyler kullandınız mı? 

Yorum bağlantısı
Yasin_On

Önce Combofix ile tarama yapın. Eğer düzelmez ise farklı bir cd ile yeniden formatlayın ve harici disk v.s. takmadan önce piyasadaki basit virüs programları yerine kaspersky gibi güçlü bir antivirüs kurun. Harici cihazları da tarayıp öyle bağlayın.

Combofix için link ;

http://download.bleepingcomputer.com/dl/68a95e55defb93a480a679f91993e135/555d7633/windows/security/anti-virus/c/combofix/ComboFix.exe

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Klavyenizi de bir söküp tekrar deneyin yada tam tersi mouse söküp  klavyeyi kontrol ederek deneyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bence başka klavye ve mouse kullanarak bir deneme yapın. Basılı kalıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Başka bir imaj ile kuruldu mu yoksa hep aynı imaj kullanılarak mı kuruldu?

2- Kablosuz klave mouse, kablolu mu?

3- PC temiz kurulduktan hemen sonra mı yapıyor yoksa spesifik bir program kurulumundan sonra mı yapıyor?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

işe yaramayan microsoft virüs programında kaldırın bence başka ücretsiz programlar deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

1- Başka bir imaj ile kuruldu mu yoksa hep aynı imaj kullanılarak mı kuruldu?

2- Kablosuz klave mouse, kablolu mu?

3- PC temiz kurulduktan hemen sonra mı yapıyor yoksa spesifik bir program kurulumundan sonra mı yapıyor?

Kablo?

Yorum bağlantısı

Klavye kablolu. Mouse kablosuz. Tamircinin virüs programlarını kaldırdım. Yenilerini yükledim. Sabah taramaya bıraktım . Bakalım nolcek :)

Yorum bağlantısı
Hasan Ünsal

virüs ile alakası yok.klavyenin f5 tuşuda takılı kalmış olabilir.

Yorum bağlantısı

Klavyenin F tuşlarının çalışması için f-lock aktif olmalı ama değil. System center 2012 endpoint protection ve Malwarebytes  Anti-malware Home kurdum şimdilik düzeldi gibi ama...

Yorum bağlantısı
Sinan Şanveren

1 - Başka bir klavye mause deneyin arkadaşınızdan ödünç alabilirsiniz.

2 - Usb slotlara takıyorsanız diğer usb slotlara takaran çalıştırmayı deneyiniz.

3 - Eski yuvarlık tip klavye mause girişi ise. Girişin içindeki ince tellerin yamuk olup olmadığına aynı şekilde kasada da bir demir parçasının kalmadığına bakın.

4 - En son çare başka bir windows cd si ile kurulum yapmayı deneyin.

Yorum bağlantısı

Aynı tarz benim de başıma gelmişti, klavyeye patır kütür vurmuştum,tek tek hangisi takılı kalmış uğraşmak istemediğimden, sonrasında düzeldi, arada yaptı birkaç kez daha hepsinde aynı işlemi uyguladım hepsinde düzeldi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

İlk mesajınızda sorun sadece internet sayfası hatası gibi algıladım.Öyle ise Çok eskilerden bir virüs bu hatayı yaptırıyordu.Hatta dosyalarıda ayrı pencereden açtırınca sıkıntısız işlem yapılabiliniyordu.

Sürücü hatası olma ihtimalinide göz ardı etmeyin.

Klavye,maouse,hatası buna sebep olmayabilir.Bu ikisinde hata var ise süreklilik vardır.bişileri kaldır veya sil düzelme yapıyorsa bunları eleyin.sonradan aynı hataya düşmesi bunlardan değildir.

Ethernet kartı güvenliğine bakın kaldırın.Bios'ta bu güvenlik açık ise meret her hataya sebebiyet verdirebiliyor.

Sadece internette hata olduğunu varsayarak bu fikirleri yazdım.

Kıl bir hata.Kolay gelsin.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

klavye değişimine,rağmen düzelme olmaz ise,önce linux sistemi ile formatlayın çünki format atılsa dahi bir önceki sürümlerin dosyaları silinmeyip,windows old klasörü altında saklanır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

klavye değişimine,rağmen düzelme olmaz ise,önce linux sistemi ile formatlayın çünki format atılsa dahi bir önceki sürümlerin dosyaları silinmeyip,windows old klasörü altında saklanır.

Böyle bir şey yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayır.

Formatta zaten bu klasör gider.windowsunda bu şekilde bir kabiliyeti yok.Hdd disk izlerinde bu veriler  kalır ve üzerine yazdırma dataları denk gelmeyip yapılmamışsa bu sıkıntılı olur.Hdd ye zero level yapılmadığı sürece üzerine yazılmamış verileri almak mümkün olabiliyor.

Linüx kısmı dogru ama sadece format biçimi için dorğu.bozulmuş olan fat ve nt 0 ve 1 leri Linüx cd si ile sildikten sonra aynı şekilde formatlayıp tekrar silinip sonra win kurulursa bir çok sıkıntılı disk yazma sorunuda düzelmesi yüksek ihtimaldir.Hatta bazı kafa vurduran disk izlerinide başarılı şekilde düzeltebiliyor.Linüx direkt olarak dismanager zero format sistemine çok yakın işlem yapıyor.Fat veya ntfs taban kullanmıyor.Hiçte sevemedim ama çokçada ekmek yedim. :biggrin:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

Böyle bir şey yok.

bir kaç defa,yaptığım formatta kalmıştı,ya benim yapamam yada formatı usb ile yaptığım`dan olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

Hayır.

Formatta zaten bu klasör gider.windowsunda bu şekilde bir kabiliyeti yok.Hdd disk izlerinde bu veriler  kalır ve üzerine yazdırma dataları denk gelmeyip yapılmamışsa bu sıkıntılı olur.Hdd ye zero level yapılmadığı sürece üzerine yazılmamış verileri almak mümkün olabiliyor.

Linüx kısmı dogru ama sadece format biçimi için dorğu.bozulmuş olan fat ve nt 0 ve 1 leri Linüx cd si ile sildikten sonra aynı şekilde formatlayıp tekrar silinip sonra win kurulursa bir çok sıkıntılı disk yazma sorunuda düzelmesi yüksek ihtimaldir.Hatta bazı kafa vurduran disk izlerinide başarılı şekilde düzeltebiliyor.Linüx direkt olarak dismanager zero format sistemine çok yakın işlem yapıyor.Fat veya ntfs taban kullanmıyor.Hiçte sevemedim ama çokçada ekmek yedim. :biggrin:

oyun,çeşitliliği sıkıntısı dışında,çok iyi bir sistem bence,özelikle mint harika.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...