İçeriğe Yönlendir

2015 Ford Fiesta 1.5 Tdci Ile Hypermilling

Ali Darbaz

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Keşke bebeği o şekilde taşımasaydınız. Sanırım baş ucunda da bir yürüteç var ani bir manevra yada frende neler olabileceğini düşünmek bile istemem..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Güzel bir yazı olmuş, ama bebeği daha güvenli taşımalısınız. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sonuna kadar okudum. Güzel yazı olmuş :)

Keşke Güre'de depoyu fulleseydiniz yine.

Hocam yazımın 2 nci ve ücüncü bölümleri var. Depoyu 2 kez fulleyeceğim :) Daha gelemedim o safhalara 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güzel anlatım olmuş :)

Sizin yöntemin benzerini daha önce denedim. Fabrika verisi 4 litre olan aracımı 3.2 litre ile Trabzona indirdim. En çok faydalandığım yerler, rampa aşağı cuttof'ten faydalanmak ve benle aynı hızda giden araçları rüzgar duvarı olarak kullanmaktı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sizin yöntemin benzerini daha önce denedim. Fabrika verisi 4 litre olan aracımı 3.2 litre ile Trabzona indirdim. En çok faydalandığım yerler, rampa aşağı cuttof'ten faydalanmak ve benle aynı hızda giden araçları rüzgar duvarı olarak kullanmaktı

Ben Şehirler arası otobüse arkadan gitmeyi denedim yaklaşık 1 dakika, yakıt tüketimi anlık 4 litrede n 3 litreye düştü. Ama görüntümü manzaramı bozduğu için gazlayıp gectim :) 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

oooo yoooo hayırrr aslaaaa o çocuk öyle araçta sehat edemez sakın ha kulağınıza küpe olsun düzgün bir araç koltuğu hem konforlu hem güvenlidir amannn :shok:  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de kim o arkamdaki yakın takip eden diyordum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bu ay 720 km yol yaptım. 3.5 litre tüketim yakaladım. İzmir-foça izmir-kuşadası izmir gaziemir-bornova gibi güzergahlarla şehir içi kullanımda da 4 litreyi geçmiyorum.

Arkadaşlarım benle yolculağa çıkmak istemiyorlar.Geçen Ay bursa-izmir gidiş gelişte 3.8 litre yakmıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu ay 720 km yol yaptım. 3.5 litre tüketim yakaladım. İzmir-foça izmir-kuşadası izmir gaziemir-bornova gibi güzergahlarla şehir içi kullanımda da 4 litreyi geçmiyorum.

Arkadaşlarım benle yolculağa çıkmak istemiyorlar.Geçen Ay bursa-izmir gidiş gelişte 3.8 litre yakmıştım.

Hocam benim en büyük zevkim, Arabayı sürerken yoluculuk boyunca etrafımıda izlemek. varsın 70 varsın 80 km hızla gideyim. yol boyunca gördüğüm doğal manzaraya doyamıyorum. 

Hani elin adamları tracking yapıyor, dağa, bayıra , ormana çıkıyorlar. Onlar altlarında spor ayakkabı ellerinde değnek gezip "ooh miss gibi doğa havası" diyorlar. 

Ha işte bende , altımda araba, hızım 80, " ohh miss gibi bugday tarlası, Ohh mis gibi kavun tarlası, Ohh mis gibi tezek kokusu" diyip gidiyorum. 

Yani Arabayı sürmenin vermiş olduğu zevk bir başka. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sefa Aydın

Degerli abiler,ayni arac bende de var 3.cu ayim 3000 km de arac.oyle sizin bahsettiginiz gb 3,5-4lt lerin yanina yaklasamadim hala ben.aracin ortalma yakit tuketimi gostergede 5.2 lt ye ancak inebildi ki araci bnde sizler gb max 100-110 km hizlarla kullaniorum.fabrika verisinde sehiricinde 4.0 lt yazior fakat benm icin cok dikkatli de kullanmama ragmen oyle bi dunya yok yani,5000-6000 km yi gectikten sonra asagiya cekebilecekmiyim yakit ortalmasini,allahini seven defansa gelsin ve anlatsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Degerli abiler,ayni arac bende de var 3.cu ayim 3000 km de arac.oyle sizin bahsettiginiz gb 3,5-4lt lerin yanina yaklasamadim hala ben.aracin ortalma yakit tuketimi gostergede 5.2 lt ye ancak inebildi ki araci bnde sizler gb max 100-110 km hizlarla kullaniorum.fabrika verisinde sehiricinde 4.0 lt yazior fakat benm icin cok dikkatli de kullanmama ragmen oyle bi dunya yok yani,5000-6000 km yi gectikten sonra asagiya cekebilecekmiyim yakit ortalmasini,allahini seven defansa gelsin ve anlatsin ☺

Hocam bu benim 1063 km sonundaki genel ortalamam 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/697879.html

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba Son bölümüde yazdım,

http://uberjager.blogspot.com.tr/2015/05/2015-model-ford-fiesta-15-tdci-ile-kaz_30.html

Ustad 4.74lt mi yani?yol bilgisayarinda da ayni deger mi gorunuyor? Vala ben cok sakin kullanmama ragmen bu rakamlari goremiorum

Hocam yol bilgisayarım 4,4 gösteriyor. ben ise 2 depo fullemenin sonucu 4,74 çıkarttım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba Son bölümüde yazdım,

http://uberjager.blogspot.com.tr/2015/05/2015-model-ford-fiesta-15-tdci-ile-kaz_30.html

Hocam yol bilgisayarım 4,4 gösteriyor. ben ise 2 depo fullemenin sonucu 4,74 çıkarttım.

Aynı iki değeri focusla 110-120 süratle 800 km Ankara Dalaman arasında yakaladım, hız sabitleyici ile. Sanırım Fiesta aşırı yüklüymüş..
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sefa Aydın

Arabam 13000 e geldi.yakitla ilgili sorunlar yasiyorum.son bir bucuk aydir arabamin 4.5-4.6 lt olan yakit ortalamasi yol bilgisayarinda 6.5 lt minimum6.1lt ye inebildi.araci 1 yildir full mazotla doldurunca kalan km bilgisinde 780km-800 km yaziyordu fakat dun araci yine fulledim.ve ekranda kalan 610km yazdi.200 km lik bir fark neden olusmus olabilir.neden birdenbire yakit tuketimi 4.5 ltlerden 6.2 ltlere cikti ve kalan km bilgisi de 800 km den 600 km ye kadar dustu?.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

devamlı ekonomi yapmaya çalışmak daha sonra bir anda yaptığınız tüm ekonomiyi kaybettirir. Aracınızda dpf var kat var. Ve düşük devirde kurum bağlayan organlar. Özellikle dpf rejenerasyon a giriyor büyük ihtimalle, bunu devrin rolantide yüksek olmasından anlayabilirsiniz, ve bundan dolayı araç daha fazla yakıyor. Seyir halinde de o organlar sağlıklı şekilde egzoz gazını atamazsa farkında olmadan daha fazla gaza basarsanız.

Belli aralıklarla aracınızı 3000-3500 sabit devirde kullanın 10-15dk süre ile

Ek olarak bakım durumu ne? Filtreler de tıkanmış olabilir

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sefa Aydın
devamlı ekonomi yapmaya çalışmak daha sonra bir anda yaptığınız tüm ekonomiyi kaybettirir. Aracınızda dpf var kat var. Ve düşük devirde kurum bağlayan organlar. Özellikle dpf rejenerasyon a giriyor büyük ihtimalle, bunu devrin rolantide yüksek olmasından anlayabilirsiniz, ve bundan dolayı araç daha fazla yakıyor. Seyir halinde de o organlar sağlıklı şekilde egzoz gazını atamazsa farkında olmadan daha fazla gaza basarsanız.

Belli aralıklarla aracınızı 3000-3500 sabit devirde kullanın 10-15dk süre ile

Ek olarak bakım durumu ne? Filtreler de tıkanmış olabilir

Hocam dpf nedir? Calisma prensibi nedir? Aracimin birden ansizin(1ay) fazlaca tuketmesi normal mi? bu arada araci aldigim gunden beri ayni trafikte ayni hizlarda kullaniyorum ne ani kalkis ne de gaza fazla yuklenme soz konusu diil ama arac 13000 de senelik bakimi daha gelmedi.on lastigime civi girmisti yaptrdim, ondan sonra lastik basinclarinda sorun vardr diye iki gunde bir aracin tablosunda yazdgi uzere onler 33 arkalar 26 basinca getiriyorum.ustelik ayni aractan benden iki ay once alan arkdsimda var o'nda tuketim hic degismemis kalan kmsi de 1yil oncekiyle ayni onun araci da 15000 de bakima yeni girecek

Yorum bağlantısı
Hocam dpf nedir? Calisma prensibi nedir? Aracimin birden ansizin(1ay) fazlaca tuketmesi normal mi? bu arada araci aldigim gunden beri ayni trafikte ayni hizlarda kullaniyorum ne ani kalkis ne de gaza fazla yuklenme soz konusu diil ama arac 13000 de senelik bakimi daha gelmedi.on lastigime civi girmisti yaptrdim, ondan sonra lastik basinclarinda sorun vardr diye iki gunde bir aracin tablosunda yazdgi uzere onler 33 arkalar 26 basinca getiriyorum.ustelik ayni aractan benden iki ay once alan arkdsimda var o'nda tuketim hic degismemis kalan kmsi de 1yil oncekiyle ayni onun araci da 15000 de bakima yeni girecek

Dpf dizel partikül filtresidir. Egzoz sistemi üstünde bulunan bir filtre. Ve doldukça egzoz gazı rahat çıkmaz. Dediğim gibi bir kullanım ile temizlenmesi sağlanır.

Bakıma girmemiş olması da etkilidir. İlk bakıma kadar zaten normalde fazla yakar. 2 bin kalmış olsa da bence değiştirin eğer 1 yılı da doldurduysa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...