İçeriğe Yönlendir

Courier 1000 Km Izlenimlerim..

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhaba arkadaşlar her ne kadar tam veriler için yeterli bir mesafe olmasa da ön izleme olarak bilgilendirmek istedim,diğer kullanan arkadaşlardan da paylaşım yapmalarını rica ederim ki almayı düşünenlere kılavuz olsun  :)

* bundan önce iki farklı kasa fiesta kullanmıştım bu araç ticari olmasına rağmen daha konforlu ve sessiz..

* yakıt tüketimi daha rodaj aşamasında olduğu için 6.1 lerde geziyor şehir içi,yine bile iyi bir rakam..

* yol tutuşu gerçekten çok iyi ,uğraşmama rağmen esp yi devreye sokamadım asfalt yolsa,en son mıcırlı yolda ışığı yakmayı başardım:)

* 1.6 motor klima açıkken dahi bunaltmıyor,ama ok gibi fırlama diye bir şey de söz konusu değil,neticede performans değil tüketim odaklı bir araç

*Ford sync gerçekten güzel bir teknoloji ilk kez bu araçta tanıştım,telefonla uğraşmadan konuşabilmek güvenlik açısından önemli

*Diğer aracıma göre farklı bir iki detay dikkatimi çekti,hız sabitleyicide sabitlediğiniz hız ekranda görünüyor ve o hızı hafızada tutuyor,tuşa basınca tekrar o hıza geliyor

* diğer küçük ama hoş bir detay araç içindeyken kontağı kapatınca müzik kapanmıyor,kapıyı açtığınız zaman müzik kapanıyor :)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,ekleme yaparsanız sevinirim

Yorum bağlantısı

Yakıt tüketimin zamanla azalacaktır ben uzun zamandır ortalama 5,0 - 5,2 litre arası dolaşıyorum 2000 deviri geçmeden kullanmaya alışırsan birkac bin km sonra sende bu değerleri tutturabilirsin, yol tutuşu ticari bir araca göre gerçekten iyi sanki bir otomobil kullanıyormuş hissi veriyor bunun sebebi ise zaten B-max şasisi üzerinde geliştirilmiş olması.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Az yaktırmak için devirsiz kullanmayın , arada bir basın kurum bağlamasın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Yok Safak kardeşim arada veriyorum coşkuyu ve diyorum biri tutsun şu aracı vınlıyor vınnn  :D  :D:nazar:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Çok kullanmadım. Ama yarım saatlik kullanımda açıkçası konforunu beğenmedim. Belkide focustan inip kuryeye bindiğim içindir.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Çok kullanmadım. Ama yarım saatlik kullanımda açıkçası konforunu beğenmedim. Belkide focustan inip kuryeye bindiğim içindir.

Abi nasıl olsa fiesta şasesi üstüne inşa edildi o yüzden konfor beklemek olmaz [emoji16] virajlarda unutturur konforsuzluğu [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi nasıl olsa fiesta şasesi üstüne inşa edildi o yüzden konfor beklemek olmaz [emoji16] virajlarda unutturur konforsuzluğu [emoji6]

Erayım şaşırtıcı derecede viraj kabiliyeti var geçen ay bilmedğim bir mesafeye gittim aydınlatmada yok yolda hız 100 civarı bir viraj çıktı önüme ALLAH dedim refleks le kırdım direksiyonu ve yağ gibi çıktı virajdan inanamadım  :shok:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Fiesta değil B-Max şasesi üzerinden üretildi Courier  ;)

Biraz daha kullanın focustan daha konforlu bence :) 

Not: 2 sene Focus 2,5 hb kullandım.

Erayım şaşırtıcı derecede viraj kabiliyeti var geçen ay bilmedğim bir mesafeye gittim aydınlatmada yok yolda hız 100 civarı bir viraj çıktı önüme ALLAH dedim refleks le kırdım direksiyonu ve yağ gibi çıktı virajdan inanamadım  :shok:

Testlerde de bundan çok bahsettiler zaten abi aynen o kasaya o aerodinamiğe göre gerçekten iyi işler yapıyor courier 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

B - max ve courier fiesta şasesi üzerine

C-max focus şasesi üzerine

S-max mondeo şasesi üzerine imal ediliyor diye biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Fiesta değil B-Max şasesi üzerinden üretildi Courier ;)

Biraz daha kullanın focustan daha konforlu bence :)

Not: 2 sene Focus 2,5 hb kullandım.

Testlerde de bundan çok bahsettiler zaten abi aynen o kasaya o aerodinamiğe göre gerçekten iyi işler yapıyor courier

Yanlışınız var fiesta şasesi hatta bmax da fiesta araştırın görürsünüz zaten [emoji6][emoji106]
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

B-max ,courier Fiesta şasesi üzerine giydirilmiştir sade şaft boyları ufak farklılıklar yansıtmaktadır ;) Fiesta şasesi denge ve yol tutuş olarak kendini ispatlamış bir şase olduğu için diğer iki ürün verimliliği iyi ve net sonuçlar almış bir şaseye giydirilmiştir .yeni şase oluşturularak riske girilmemiş ufak iyleştirmeler yapılarak imal edilmektedir der lıgaretürler  :yes:

Yorum bağlantısı

Yanlışınız var fiesta şasesi hatta bmax da fiesta araştırın görürsünüz zaten [emoji6][emoji106]

Tamam ona itirazım yok ancak Bmax Fiesta şasesi üzerine Courierde Bmax şasesi üzerine gelirştirildi, sonuç olarak Fiestanın altyapısı birebir Bmax e aktarılmadı ve şase uzaltıldı doğal olarakta Courierde salt Fiesta üzerine değil Bmax üzerine geliştirilmiş oldu çokmu karışık oldu ne :) .Testleri izleyin zaten Bmax üzerine geliştirildiğini duyacaksınız.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

E yani bmax fiesta sasesi uzerine uretildiyse. Curye de bmax sasesi uzerine uretildiyse yine ana yapi fiesta oluyor [emoji3]

Sonucta fiesta sasesi komple bmax a aktarilmadiya ondada illaki degisiklikler oldu.

Ureme fiesta gelisim bmax gelismisi curye[emoji57]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Az yaktırmak için devirsiz kullanmayın , arada bir basın kurum bağlamasın :D

Yakıtı nereden alıyorsunuz Şafak Bey ?  :)

E yani bmax fiesta sasesi uzerine uretildiyse. Curye de bmax sasesi uzerine uretildiyse yine ana yapi fiesta oluyor [emoji3]

Sonucta fiesta sasesi komple bmax a aktarilmadiya ondada illaki degisiklikler oldu.

Ureme fiesta gelisim bmax gelismisi curye[emoji57]

Biraz daha zorla Focus'a gidecek bu iş  :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yakıtı nereden alıyorsunuz Şafak Bey ? :)

Biraz daha zorla Focus'a gidecek bu iş :D

Yakit MOİL den aliyorum 3,80₺ ye no kurum 4-5bin devir[emoji23]

Focus baska ya , helede ECOBOOST [emoji41]

Yorum bağlantısı

Yakit MOİL den aliyorum 3,80₺ ye no kurum 4-5bin devir[emoji23]

Focus baska ya , helede ECOBOOST [emoji41]

Ben Shell kullanıyorum,ama hiç kurum görmedim  :tongue:

Focus başka evet. :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...