İçeriğe Yönlendir

Lpg Yi Değiştireyim Mi?ne Tavsiye Edersiniz?

Osman Karakuş

Recommended Posts

Osman Karakuş

Aracında atiker marka lpg var.taktıran kişi istetme yerine taktırmış.gerçi muayeneden yeni geçmiş ama lpg alırken damlama yapıyo.lpg dolduran git göster,ihmal etme dedi.lpg ci ise kablolarına baktı.gevsemis dedi ve sıktı kablo cıvatalarını.tekrar olursa gel kablolarını değişelim dedi.sistemi değiştirmeyi sordum.böyle gitsin gideceği yere kadar dedi.yalnız,istetmenin bagajda olmasıda canımı sıkıyor.ne tavsiye edersiniz?tek nokta araçlarda değişim pahalı mı?tekrar muayene ettirmek gerekir mi?şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Stepne yerinde havalandırma varsa. Orada olmasının bir sakıncası yok.

Damlamadan kastınız ne ?

Lpg ci ne kablosu değişti ?

Mikserli sistemler ucuz. Değişimi kolaydır ama amacını anlamadım.

Yorum bağlantısı
Osman Karakuş

Stepne yerinde havalandırma varsa. Orada olmasının bir sakıncası yok.

Damlamadan kastınız ne ?

Lpg ci ne kablosu değişti ?

Mikserli sistemler ucuz. Değişimi kolaydır ama amacını anlamadım.

stepne yerine tüpü taktırmış.bir daha ki muayenesine yaklaşık iki yıl var.stepne bagajda yer kapladığı için düşündüm.damlatma da gaz alıpken dolumdan hemen sonra deponun altından bir kaç damla damlıyor ve kesiliyor.kablo diye kastettiğim de lpg dolum ağzını depoya bağlayan kısmı.deponun içinde (hortum ya da kabloyu bağlayan) cıvataları sıktı.ayrıca bir daha ki muayeneye değiştirmek gerekir,deponun ömründen dolayı dedi.sanırım bi 8 sene vardır.(Ayrıca özür dilerim.ilk arabam ve foruma da ilk başlangıcım.yanlış hareketimden dolayı kimseyi oyalamak istemem.desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim)

Yorum bağlantısı
Kadir Pulat

aracınızın tüp tesisatı değiştirmek muayene de sorun çıkarmaz ama depo yeri değişimi ile ilgili sorun olabiliyor deponuz normalde 10 yılda bir yenilenir sorun çıkarmaya başlamış zaten bence depoyu değiştirip sızıntı konusunu tamamen halledin lpg bu konuda sakıncalı bir ürün...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence sadece terliyor, lpg ci sorun yok dediyse sorun etmeyin. Zaten kaçak kontrolünü yapmışlardır.

Yorum bağlantısı
Osman Karakuş

Bence sadece terliyor, lpg ci sorun yok dediyse sorun etmeyin. Zaten kaçak kontrolünü yapmışlardır.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

depoyu değiştirirseniz aracınızın tekrardan muayene girmesi gerekiyor ayrıca  tadilat projesi çizdirmeniz gerekiyor. yapılan tadilat projesinin geçerlilik süresi 25 gün olarak hatırlıyorum tekrardan m.m.odasından sızdırmazlık belgesi almanız gerekiyor.tamir cihetine gidin bence  :fiuw:  :fiuw:

muhtemelen dolum hortumundan kaçırıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Terleme yapıyor olabilir.. Bu olay daha önce var mıydı yoksa mevsimsel olarak mı gelişti ?

Yorum bağlantısı
Osman Karakuş

Aracı alalı bir kaç hafta oldu.aldığımda böyle bir şeyden bahsetmedi.ilk dolumdan beri her seferinde yaptı.bir de lpg ci takılan regulatorun küçük olduğunu,bunun biraz daha büyüğünün olması gerektiğini ama şimdilik bunun idare edeceğini söyledi.regulator neyi değiştirir merak ediyorum doğrusu

Yorum bağlantısı
Memet Çakmak

Aracı alalı bir kaç hafta oldu.aldığımda böyle bir şeyden bahsetmedi.ilk dolumdan beri her seferinde yaptı.bir de lpg ci takılan regulatorun küçük olduğunu,bunun biraz daha büyüğünün olması gerektiğini ama şimdilik bunun idare edeceğini söyledi.regulator neyi değiştirir merak ediyorum doğrusu

aracınızın modeli 1.6 CFİ mi? hangi marka regülatör takılı? bende aldesa var sorun yok. 1.6 CFİ 97 model arabam.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...