İçeriğe Yönlendir

Klima Gazı Her Yerde Doldurulabilir Mi ?

Güven Kaya

Recommended Posts

Bekir  Bilge

Bu aralar bende klima gaz dolumu yaptırmayı planlamıştım, bir şikayetim yok ama zamanı gelmiştir, farketmemiş olabilirim soğutma şiddeti düştüğünü düşünerek, ancak paylaşımları okuyunca bilemedim şimdi...

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ben de de hiç gaz yoktu, ancak klima yine çıt diye ses yapıyor ve araç sesi değişiyordu...

Tıpkı bana sorunu olmayan radyotör için  "radyotör delik yenisini alalım 1250  TL" dedikleri gibi   :rtfm:

Abi hiç gaz yoksa devreye girmez.Kompresöre zarar verir diye az bişe gaz olsa yine çıt sesi gelir devreye girer sonra sürekli devreye girip çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Benim araçta da klimada problem çıktı. Klimayı açınca klima kompresöründen şık.... şık....şık diye ses geliyor. Kompresör bobini çekiyor bir kaç saniye sonra bırakıor. Sürekli devreye gir çık yapıyor. Gaz basıncı düştüğü için kompresör kendini korumaya alıyormuş.Sorunun gazın kaçtığı olduğu anlaşıldı. Gazın kompresör keçelerinden kaçmaması için kışın haftada 5 dakika klimanın çalıştırılması öneriliyor. R134 klima gazlarının kalitesizi de var. Benim araca kalitesi ile bilinen Dupont firmasının klima gazı basıldı. Klima gazını Bandırma'da Emre Oto Radyatör Klima isimli yerde bastırdım.

QAVVXV.jpg

qYGG2D.jpg

Yukarıdaki basınç saatlerinde gaz basıldıktan sonra yüksek basınç (kondenser)(R134a gaz 44 C) 10Bar ile alçak basınç (evapratör)(R134a gaz 0,2 C) 2Bar basınçları ve sıcaklıkları görülmekte.

Dupontun sahtesi de var.

Bu aralar bende klima gaz dolumu yaptırmayı planlamıştım, bir şikayetim yok ama zamanı gelmiştir, farketmemiş olabilirim soğutma şiddeti düştüğünü düşünerek, ancak paylaşımları okuyunca bilemedim şimdi...

Kaçak yoksa gaz azalmaz kapalı sistemdir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...