İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Makinası Tavsiyesi

Erhan Doruk

Recommended Posts

Behram Doygun

Sıemens IQ500 serisi hakkında bilgisi olan var mı peki? Kafam Almanlara gidiyor. Aeg, siemens, electrolux öncelik ama samsung ile lg'nin garanti ve çok rakiplerinin fiyatlarına göre daha büyük kapasite ve bir çok programın olması ikilemde bırakıyor adamı. :D

Yorum bağlantısı
halil altan
(düzenlendi)

İyi akşamlar sevgili fordclubtr ailesi. Evimizin emektar çamaşır makinası artık miladını doldurmaya yaklaştı sanırım. Bu arada makine Arçelik full automatic 2200 {26 yaşında Made İn Germany}. iki senedir art arda full amortisör değişiyor. Tekrar amortisör sorunu ortaya çıkmaya başladı. Makine resmen kalkıp yürümek istiyor. Şimdi ikilemde kaldığım nokta şu: yeni makine almak istiyoruz. Fakat vestel, arçelik, beko gibi markalardan almalıyım yoksa samsung, lg gibi markalar mı almalıyım. Kafam samsunglara gidiyor 10 yıl motor garantisi verdiği için. Fakat etrafımda kullananlar kart yanma gibi olaylar olduğunu belirtiyor. Açıkcası servis konusundan sıkıntı yaşamamak temel esasım. Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum. Saygılar. :unsure2::unsure2:

Ben 90 kg kapasiteli 1200 dewir hotpoint ariston aldım 930 tl ye memnunum .tavsiyemdir...yuksek rakamlara gerek yok...tabiki ekonomi ne durumda senin bilemem... tarihinde halil altan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi akşamlar sevgili fordclubtr ailesi. Evimizin emektar çamaşır makinası artık miladını doldurmaya yaklaştı sanırım. Bu arada makine Arçelik full automatic 2200 {26 yaşında Made İn Germany}. iki senedir art arda full amortisör değişiyor. Tekrar amortisör sorunu ortaya çıkmaya başladı. Makine resmen kalkıp yürümek istiyor. Şimdi ikilemde kaldığım nokta şu: yeni makine almak istiyoruz. Fakat vestel, arçelik, beko gibi markalardan almalıyım yoksa samsung, lg gibi markalar mı almalıyım. Kafam samsunglara gidiyor 10 yıl motor garantisi verdiği için. Fakat etrafımda kullananlar kart yanma gibi olaylar olduğunu belirtiyor. Açıkcası servis konusundan sıkıntı yaşamamak temel esasım. Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum. Saygılar.  :unsure2:  :unsure2:

Konunuz birleştirilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ben 90 kg kapasiteli 1200 dewir hotpoint ariston aldım 930 tl ye memnunum .tavsiyemdir...yuksek rakamlara gerek yok...tabiki ekonomi ne durumda senin bilemem...

Allaha şükür sıkıntı yok 1000-2000 bandında geziniyorum. Çünkü bir iki ay kadar sonra buzdolabını'da yenilemeye niyetmiz var. 

Yorum bağlantısı
Soner Özkan

Kesinlikle BOSCH WAT24480TR, 9kg 1200 devir A++

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bosch - Siemens - Profilo ortak banttan çıkıyor. Üç markada da aynı modeller var. Profilo tercih edebilirsiniz.

Ben Siemens 14w560 aldım. Aynı model profiloda da vardı ancak hanım ısrar edince Siemens aldık. Memnunuz.

Özellikle gecikmeli başlatma özelliğini çok kullanıyoruz. Oldukça sessiz bir makine.Gece geç saatlerde de çalıştırabiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

2 seneye yakındır kullanıyorum İQ 500 serisini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Biz 3 sene önce Hotpoint in bir çamaşır makinesini aldık 1800 tl civarıydı ama kendisi önce bir tartıyor içindeki çamaşırı ona göre yıkama süresi belirliyor. 8 kg a kadar yıkama ve 6 kg a kadar kurutma özelliği var..Süper makine..tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Bende bu makineyi aldım.Alalı yaklaşık 2 ay oldu çok memnunum.Ben arçelik markasına tövbeliyim.Tavsiye ederim.Çok kaliteli bir ürün..

http://www.hepsiburada.com/siemens-wm14w56xtr-iq700-a-9-kg-1400-devir-camasir-makinesi-p-MTSIEWM14W56XTR

Arçelik markasına bizde tövbeliyiz. Çünkü eski kalitesi yok evdeki 26 yıllık makine bu zamana kadar tık demeden çalıştı. Tek sorunu artık sürekli amortisör bozması 2 senede değişen amortisör parasıyla bir makine alırdık. Ama bizdeki makine Alman malı ve tamburun üstünde sarsıntı önlemek için dökme demir plaka var. Adamlar zamanında yapmışlar ama şimdi nerde o kalite Arçelikte.[emoji53]

Kesinlikle BOSCH WAT24480TR, 9kg 1200 devir A++

Makine özellikleri güzelmiş Soner abi. Sıemens IQ500 ile fiyatları aynı neredeyse. Ama 9kg yıkama kapasitesi bir tık öne çıkardı bu makineyi. Hafta sonu babamla belirlediğimiz makinalara bakmaya çıkacağız bakalım. Kısmette hangisi varsa artık.[emoji4]
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Emre

Babam ilk çıkan Vestel çamaşır makinalarından almıştı. Sene sanırım 1992. Tamburun üstünde sarsıntı önlemek için beton blok vardı :D . Makinayı 15 sene kullandık. Rulman dağıttı. Tamir oldu. Kazanı delindi,  Su boşaltma motoru yandı. Tamir oldu. Yine bi tarafı arızalandı.....Tamirden vazgeçildi. Bir köşede duruyor. Atmaya kıyamıyorlar. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...