İçeriğe Yönlendir

Mercedes C180 2011 Avantgarde Hakkında

Misafir

Recommended Posts

Merhaba abilerim kardeşlerim herkese iyi forumlar şuan 2008 ford fiesta 1.4 tdci kullanıyorum biraz birikimim var ve c180 almayı düşünüyorum ama kafamda çok fazla soru işareti var bazı şeyler kafamda oturmadı ayakkabıcı esnafından bi müşterimde 2011 avantgarde paket mercedes c180 var araç panaromik üst tavan ve 1.8 benzinli motora sahip. Yeni görünüm makyajlı kasa hiç boya yok ben bindim sıfır gibi tüm bakımları yetkili serviste yapılmış ilk sahibide kendisi araç 65 binde renk beyaz led paketmiş (led paket nedir bilmiyorum ) son olarak toparlarsam avantgardın fascınationdan farkı nedir. Led paket nedir ne işe yarar. Motor olarak 1.8 mi 1.6 mı tercih etmeliyim alırken nelere dikkat etmeliyim aracın artıları eksileri neler daha önce araştıran kullanan bilen arkadaslar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Mert Can 1.6lt ni kullanıyor konuyu görürse mutlaka yardımcı olur.

Görmezse görmesini sağlarız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

1.8 olanın daha keyifli olduğundan bahsediliyor genelde. Onun haricinde sağlamlık, lpg uyumu konusunda nasıldır bilmiyorum, birşey de bulamadım internette. 1.6 lar daha çok tutuluyor, sanırım vergi avantajından dolayı.

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

1.8 olanın daha keyifli olduğundan bahsediliyor genelde. Onun haricinde sağlamlık, lpg uyumu konusunda nasıldır bilmiyorum, birşey de bulamadım internette. 1.6 lar daha çok tutuluyor, sanırım vergi avantajından dolayı.

Baktığımız araç 1.8 olan motor bunların 1.6 olanlara göre daha az yaktığını duymuştum ama emin değilim yanlızca öyle bi duyum almıştım lpg taktırmayı düşünmüyorum almayı düşündüğümüz aracın dün yakıt ortalamasına baktığımda 9.5 litre civarındaydı.
Yorum bağlantısı

1.8 ve 1.6 kompressor olanlar fazla yakar. Tüp takmak gerekebilir. Yeni nesil 1.6 turbo olanlar daha düşük tüketime sahip, tüpsüz binilebilir. Bütçe nedir?

Bildiğim kadarıyla baktığım araç kompressor değil 1.8 turbolu ama yarın sorarım tekrardan

Bütçe 90-100 bin civarları 2011 üzeri yeni kasa olması benim için neredeyse şart

Vay be Fiesta'dan Merso'ya...

Bilgisi olan çıkar elbet.

Bu işler kader kısmet hocam ötesi olmaz :)
Yorum bağlantısı

herkes mersedes alabilir

fiyat sanki yüksek gibi. 1.6 lara baksanız?

Gayet tabii alabilir işallah allah herkese kısmet eder

Tam bilgi sahibi olmadığım daha önce mercedes araca binmediğim için fiyat değerlendirmeside çok yapamıyorum hangisi daha donanımlıdır hangi seçenekler daha çok tutuluyor bir bilsem değerlendiricem ama ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.8 araç ötv si yüksek olduğundan yapay bir fiyat yüksekliği vardır. Araç daha iyi olduğundan değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

abilerim kardeşlerim aracın alınması neredeyse ramak var bi cevap vermem gerek karşı tarafa henüz detaylı bilgiye ulaşamadık yardımcı olabilecek yokmu ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hepsi kompresördür. ilk sahibi ise bütçe de yetiyorsa bilnidk araba kıymetlidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

avantgarde   donanımı iyi, biraz spor niteliklidir süspansiyon olarak. .

Yorum bağlantısı

avantgarde donanımı iyi, biraz spor niteliklidir süspansiyon olarak. .

Avantgarde olması bizim için artı demekki

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fascınationdan en boş olması lazım  elegance ile avantgarde yakın avantgarde sportif elegance konfor. amg var bide o zaten tam sportif.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bildiğim kadarıyla baktığım araç kompressor değil 1.8 turbolu ama yarın sorarım tekrardan

Bütçe 90-100 bin civarları 2011 üzeri yeni kasa olması benim için neredeyse şart

Bu işler kader kısmet hocam ötesi olmaz :)

1.8 Turbo yok, kompressordur, 1.6 olanlarda kompressor yok turboludur.

Aralarında motor teknolojisi olarak uçuk bir fark yok ama 1.6 olanın vergi avantajı var.

90.000 liraya Mercedes alacak olsam C almazdım (bu tamamen zevk meselesidir kale almayabilirsiniz.)

Düzenleme : 1.6 kompressor varmış.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

1.8 Turbo yok, kompressordur, 1.6 olanlarda kompressor yok turboludur.

Aralarında motor teknolojisi olarak uçuk bir fark yok ama 1.6 olanın vergi avantajı var.

90.000 liraya Mercedes alacak olsam C almazdım (bu tamamen zevk meselesidir kale almayabilirsiniz.)

Öyle ise 1.8 lere lpg daha uyumlu diyebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Öyle ise 1.8 lere lpg daha uyumlu diyebilirmiyiz?

Daha kısmını bilmiyorum ama ikisine de takılıyor bildiğim kadarıyla. Ama CGI motorlarda sıkıntılı diye biliyorum. 1.8 CGI olanda var çünkü. 

Yorum bağlantısı

Komp olanlar istanbulda 10-11 turbo olanlar 8-9 lt tuketiyor.

Baktığım araç kompressor müydü acaba çok merak etmeye başladım yarın ilk iş öğrenicem
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

64cc82c921fb9144c9953101807259da.jpg8d5dfe087f3d1661ea5905e2e8e0077e.jpg38d37b0862a15498746f2f8c117d9af7.jpgcbc558ee62b11b53fb0f014755ffef2f.jpg

Aracı almış bulunmaktayım yardımı ve bilgilerini esirgemeyen tüm abilerime ve kardeşlerime teşekkür ederim

Yorum bağlantısı

Maşallah çok şık duruyor led stop, bixenon var en güzel detaylar :)

Kimisinde halojen görüyorum çok çirkin. Motor detayı neymiş ben hiç çözemedim şu c leri

Yorum bağlantısı

Maşallah çok şık duruyor led stop, bixenon var en güzel detaylar :)

Kimisinde halojen görüyorum çok çirkin. Motor detayı neymiş ben hiç çözemedim şu c leri

2011 den sonra çıkan makyajlı kasa diye tabir edilen kasalarda ben hiç holojen görmedim ama tam detay bilmiyorum

Motor konusunda iki tip motor var 1.6 ve 1.8 aradaki 200 cclik fark az değil bence 1.8 lerin yakıt yönünden daha ekonomik olduğunu duymuştum gidiştede farklar var 1.8 tek bahtsız yanı 1.6 motor ile arasında vergi farkı neredeyse yarı yarıya ama benim fikrim 1.8 sonuçta mersedes gaza dokunduğundaki o benzersiz tat herşeye deyiyor vergi farkı falan umursanmıyor [emoji3]

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...