İçeriğe Yönlendir

Biseps Tendonunda Ödem

Misafir

Recommended Posts

Selamlar.

Sıkıntım bundan 1 ay önce başgösterdi. Mesela sol elimle çaydanlığı kaldırıp bardağa dökemiyorum. Dirseğimde acı hissediyorum. Normalde bir ağrım yok. Çocuğumu kaldırıp kucağıma alamıyorum mesela. Kollarım işim gereği ağır efora maruz kalıyor. 10 gün kadar önce nihayet fırsat bulup ortopedi doktoruna gittim. Doktor rontgen sonucunda biseps tendonunda ödem oluşmuş dedi ve fastjel ile bir agrı kesici yazıp bunları kullan ve kolunu yorma dedi. (2 kg üzeri kaldırma) 10 gündür dirsek bandı ve verdiği ilaçları kullanıyorum fakat bir gelişme yok. Yarın tekrar kontrole gideceğim. Bu rahatsızlığın düzelmesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı? 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Kardeşim çok geçmiş olsun,acaba lif kopması falan olmasın.

Lif kopması yok Hakan kolum boştayken tüm fonksiyonlar var. Fakat yüke girince iş değişiyor. :(

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Abi geçmiş olsun.Tedavi süresi uzun olan bir rahatsızlık bazı hastaların ödemi adeleden komple atması yıllar sürebiliyor.Egzersiz yapmalısın güçlendirmeye yönelik doktorun dedigi gibi agırlık asla kaldırmıcaksın.4 saat arayla adaleye buz yada soguk su uygula abi 15-20 dakika boyunca eğer geçmez ise devam ederse doktor fizik tedavi önerir zaten.Vucut geliştirme yaparken bir arkadaşımın omuzunda çıkmıştı ödem abi. 1.5 sene almıştı ödemi atması umarım sizinki uzun sürmez geçmiş olsun tekrardan.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

geçmiş olsun tez zamanda sağlığınıza kavuşun inşalllah

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun kardeşim.. İnşallah liflerde yada tendonlarda zedelenme vardır. Eğer ağır iş yapmaz isen 1 ay 1,5 ayı buluyor. Ama sana tafsiyem nörolojiye de bir görünmen. Zira boyun fıtığı belirtilerine de benziyor.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bildiğim kadarıyla dirsek dış kısmı acıyor ve ağrıyorsa tenişçi dirseği;iç kısım ağrıyorsa golfçü dirseği olmuş olabilirsiniz.Elinize yük aldığınızda yahut bilek güreşi yapıyor gibi zorladığınızda tendonlarda acı hissedebilirsiniz. Basit krem hap gibi yöntemlerle geçmez ise,eswt,fizik gibi yöntemlere gidiyor.Daha da olmazda cerrahi müdahale ve sıvı aktarımına kadar yolu var. Benim önerim,dirseğinizi düz tutmaya çalışın ve yükten kaçının.Epikondilit bantları da iş görebilir dirsek açısından.Benim spor yapmamdan dolayı başıma geldi.Güzelce dinlensin kolunuz,aksi takdirde nüksedebilir. Geçmiş olsun.Selamlar :)

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun kardeşim.. İnşallah liflerde yada tendonlarda zedelenme vardır. Eğer ağır iş yapmaz isen 1 ay 1,5 ayı buluyor. Ama sana tafsiyem nörolojiye de bir görünmen. Zira boyun fıtığı belirtilerine de benziyor.

Kerem yazmadan geçtim o kısmı ortopediden önce nörolojiye gittim. Muayene etti ve durumun tendondan kaynaklandığını, ortopediye gitmem gerektiğini söyledi ve oraya yöneldim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Konuyla ilgili mi bilmiyorum ama annemde de dirsek ağrısı olmuştu 15-20 yıl kadar önce. Teniscilerde olan ağrıymış. Ne yapsa geçmemişti bir doktor 1 tane iğne yaptı o gün bugündür sorun kalmadı. Bence başka bir doktora da göstermeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

İlkay geçmiş olsun iş yerinde bir arkadaşımda da var aynı sorun dirsek bandı falan ama olmadı bir türlü, geçen bir sınıkçı denilen adama gitmiş buranın köylerinde adam ovalamış ve sonuç şu an için sıkıntı yok diyor ama ne derece iyi olacak bekleyip görecez diyor....

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Bildiğim kadarıyla dirsek dış kısmı acıyor ve ağrıyorsa tenişçi dirseği;iç kısım ağrıyorsa golfçü dirseği olmuş olabilirsiniz.Elinize yük aldığınızda yahut bilek güreşi yapıyor gibi zorladığınızda tendonlarda acı hissedebilirsiniz. Basit krem hap gibi yöntemlerle geçmez ise,eswt,fizik gibi yöntemlere gidiyor.Daha da olmazda cerrahi müdahale ve sıvı aktarımına kadar yolu var. Benim önerim,dirseğinizi düz tutmaya çalışın ve yükten kaçının.Epikondilit bantları da iş görebilir dirsek açısından.Benim spor yapmamdan dolayı başıma geldi.Güzelce dinlensin kolunuz,aksi takdirde nüksedebilir. Geçmiş olsun.Selamlar :)

Aynen öyle bende 3 yıldır ağırlık çalışıyorum o yüzden aynı sakatlığı yaşıyorum şuan. Tenisçi dirseği sanırım. Fakat ben bu sporu bırakamadığım için sadece kiloları düşürerek devam etme yöntemindeyim. Çaydanlık ve sürahi kaldırmada bende zorlanıyorum. Fakat eskiye göre daha iyiyim. İçinde Msm (yani ağrı kesici) Kondromin S kullanabilir bence iyi geliyor. Fizyoterapistim bana bunu yazmıştı. Yada Glikozamin gibi ürünler de düzelmeye katkı sağlıyor. Ayrıca orasını güçlendirmek için ufak egzersizlerde var. Fakat zor bir sakatlık geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, sizin şikayetlerinize benzer bir sakatlık ta benim omzumda var mesela yer etti ve 2 senedir tam geçmedi ağırlık antremanı yaparken hala zorluyor beni.Bu tip rahatsızlıklar bugünden yarına geçmiyor malesef

Ben omzum için bu bantlardan almayı düşünüyorum, sizde bir inceleyin isterseniz fiyatı denemeye değer gözüküyor,

http://www.hepsiburada.com/liste/ares-kinesiology-agri-bandi-5mx5cm/productDetails.aspx?productId=sporares1&categoryId=60001997&site=old

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Aynen öyle bende 3 yıldır ağırlık çalışıyorum o yüzden aynı sakatlığı yaşıyorum şuan. Tenisçi dirseği sanırım. Fakat ben bu sporu bırakamadığım için sadece kiloları düşürerek devam etme yöntemindeyim. Çaydanlık ve sürahi kaldırmada bende zorlanıyorum. Fakat eskiye göre daha iyiyim. İçinde Msm (yani ağrı kesici) Kondromin S kullanabilir bence iyi geliyor. Fizyoterapistim bana bunu yazmıştı. Yada Glikozamin gibi ürünler de düzelmeye katkı sağlıyor. Ayrıca orasını güçlendirmek için ufak egzersizlerde var. Fakat zor bir sakatlık geçmiş olsun.

Isınmadan ağırlık altına girince oluyor genelde..Gerçi benimki ateşli bir bilek güreşinde olmuştu..En son eswt ile iyileşmiştim.Şu an şikayetim yok çok şükür. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Benzer şikayet bir ay önce bende de vardı. Bir sağlıkçı yakınım tendonit olmuşsun dedi. Genelde spor, egzersiz önerildiğini söyleďi. Hiç bir şey de yapmadım. Şu an sıkıntım yok. Aslında gidip bir muayene olmam gerekirdi ama dersleri bırakıp da gidemedim. Uzun vadede bir sıkıntı yapar mı, bilmiyorum. Doktora/dişçiye gitmek konusunda biraz ihmalkârım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İlkay geçmiş olsun,

Sıcak tutup hafif hafif çalıştırman gerekiyor, şu an bede de aynı problem var, bilek (önkol) çalışması yapıyorum.

Yorum bağlantısı

İlkay geçmiş olsun,

Sıcak tutup hafif hafif çalıştırman gerekiyor, şu an bede de aynı problem var, bilek (önkol) çalışması yapıyorum.

Çalıştırmaya kalktığımda fena acı hissediyorum. Eğer 1 set dayanabilirsem acı kesiliyor. Kolda kuvvet kaybı yok aslında acı harici. Çalıştırırsam ödemli tendonu kopartma ihtimali olur mu diye korkuyorum. Buz tedavisine başladım akşamları 15 dakika kadar ama hiçbir gelişme yok. İşin diğer tarafı da düzenli spor yaptığım için şu 10 gündür hareketsizlikten kaynaklı kas ağrıları da başladı. Tam bir paradoks oldu..

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Isınmadan ağırlık altına girince oluyor genelde..Gerçi benimki ateşli bir bilek güreşinde olmuştu..En son eswt ile iyileşmiştim.Şu an şikayetim yok çok şükür. :)

Isınma yapıyorduk fakat 35'şer kg dumbell presse için omuza atarken oldu dumbelları :-) bu arada eswt nedir? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlkay geçmiş olsun

Benim elemanda vardı hemen hemen aynı sıkıntı. Kendi kanından kök hücre nakli yapıldı ödem olan yere. 5-6 ay içinde düzeldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Kendimizce bulduğumuz çözümler veya kulaktan dolma bilgiler mevcut durumu daha kötüye götürebilir . İşi uzmanına bırakmak lazım , rahatsızlığınıza uygun bölüm Fizik Ted. ve Reh. Uzmanı nın teşhisini takiben Fizyoterapisttir.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Tedavi Süreci uzundur Yük bindirmeyin gerekirse fizik tedavi de alabilirsiniz gecmiş olsun

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kolunuzda ki dirsek mekanizmasını hareket ettiren dokular yüke bindikçe bir birlerine baskı uygular. Bu hareketin doğal sonucu olarak dokuların yıpranması kaçınılmazdır. Bu tür yıpranmaları özellikle az su tüketimi ve parasetamol ihtiva eden ilaçlar, protein bakımından zayıf beslenme rejimleri gibi etkenler hızlandırır. Tedavi süresince protein, jelatin gibi hayvansal kaynaklı beslenme, doktorun uyarılarını eksiksiz yerine getirme, fizik tedavi gibi yardımcı etkenler çok büyük önem arz eder.

Uyarı: bu tür rahatsızlıkların yalancı iyileşme dönemleri vardır. Bu dönemlerde kol- dirsek mekanizmasını zorlamak rahatsızlığın daha da kötü olarak geri dönmediyle sonuçlanır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...