İçeriğe Yönlendir

Cruze - Yine İncir Ağacı...

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar,

Babamın sahip olduğu, 2.5 senede 150.000 km yol yaptığı, garantiden türlü türlü parçasının değiştiği, garanti bittikten sonra başımızı ağrıtmaya devam ettiği Chevrolette Cruze marka araç ocağımıza bir incir ağacı daha dikti.

Son yağ bakımında ustanın çırağı yağı koyarken huniyi devirmişti, alt taraflara baya bir yağ akınca, havaların ısınmasıyla beraber yağ kokusundan durulmaz hale geldi.

Bugüne kadar benzinli,dizel bir çok motor yıkadım dedim bunuda yıkayıp şu kokudan kurtulalım.

Güzelce aracın beyni,enjektörleri,sigorta kutularını naylonla sarıp üstten Atas Est sıkarak yağlara müdahale ettim, yağ akıttıktan sonra yaklaşık 10 litre kadar suyu tas ile yağdan arındırdım.

Basınçlı havayla heryeri özellikleri soketleri kurutup motoru 2 saat kadar kurumaya bıraktım.

Haydi bismillah dedim bastım marşa, marş basıyor ama çalışmıyor. Saatlerce uğraş tüm soketleri kontak spreyle temizle, bobini, bujileri sök nafile..

Sabah Tuncay ustanın oraya çektirdim, uğraştık olmadı, bobine gelen kabloda enerji var şase yok, enerjiyi direk aküden alıp şaseyi beyin gönderiyormuş, dedim aha yandık!

Sonrasında aracı beyinciye götürdük, söktü, açtı, baktı alttan nem kapmış, lanet olası Cruz'un lanet olası kronik problemlerinden biriymiş, aracın dışını yıkatırken bile su kaçıp nem alabiliyormuş. Tamir ederim ama çok sağlıklı olmaz her an her yerde karşınıza çıkabilir deyince doğru hurdacılara koştum, Allah ne yokluklarını göstersin ne de işini düşürsün, az çok işi düşenler halimden anlayabilir.

Aldık 800 TL ye çıkma bir ecu ve gittik beyinciye, kodlaması, immo beyni aktarması derken bastık marşa çalıştı, 100 TL de ona verdik, Allah'tan tanıdıktı..

Vallahi bıktım usandım bu arabadan, maddi sıkıntılarımızı attıktan sonra ilk işim 3 e 5 e bakmadan elden çıkarmak olacak.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

o tasarıma bir honda toyota kalitesi olsaydı deli gibi satardı cruze .geçmiş olsun

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Çok yaktığı, yaktığı kadar gitmediği dışında sıkıntısı yok diye bildiğimiz modellerdi.  Şaşırdım.  Bu kadarıyla geçmiş olsun diyelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bizimde şirkette var sıfır alındı 2013 model ama kullanmıyoruz pek arada bir iş ziyareti.. Onun dışında yatttığı yerden güzel duruyor. Size büyük geçmiş olsun git gide daha da soğuyorum cruuze'dan..

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Eray. Aracın nazikliği diyelim.

Saygılarımla.

Çok yaktığı, yaktığı kadar gitmediği dışında sıkıntısı yok diye bildiğimiz modellerdi. Şaşırdım. Bu kadarıyla geçmiş olsun diyelim.

Kardeşim çok geçmiş olsun,okurken ben strese girdim vallahi.

45.000 de kronik sorun olan egzantrik dislileri garantiden degisti, yolda kaldik

50.000 de suya motor yagi karisti yolda kaldik garantiden komple motor yapildi

60 kusur binde mars motoru sizlere omur yolda kaldik

20 kusur binlerde aku gitti yolda kaldik

92.000 de siboplar gitti, garantiden yapildi

110.000 de yine egzantrik dislilileri gitti yolda kaldik, garanti bittigi icin cepten yapildi.

Sanzumandan ses geliyor 1. Viteste giderken motor sogukken garip bir sea geliyor, parcasi yok iyice su koyuverince sanzuman degisecek.

Daha aklima gelmeyen bir suru sey var.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bırakın Cruze u ben bizim mersonun motorunu bile yıkamıyorum. Görenler pis diyor ama olsun. 

Ustam sakın yıkatma dedi, benim elim kirlensin ne yapacaksın sen dedi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sen ne istiyosun arabanın çalışan motorundan,bırak kirli kalsın :p

çok geçmiş olsun.Allahtan kısa sürede teşhis konmuş.ya tamirci tamirci gezmen gerekseydi.

Yorum bağlantısı

sen ne istiyosun arabanın çalışan motorundan,bırak kirli kalsın :p

çok geçmiş olsun.Allahtan kısa sürede teşhis konmuş.ya tamirci tamirci gezmen gerekseydi.

Abiii, kokudan durulmuyordu :(

Yorum bağlantısı
İlkay Durmuşlu
(düzenlendi)

Kasım 2013 de 31 bin verdim aldım, haziran 2014 de 28 bine alana ceddine rahmet diyerek gözümü kırpmadan verdim. Aldığımda 48 bin km.deydi. Ancak 6 bin km. dayanabildim. Sattığımda 54 bindeydi. İğrenç ötesi bir makine. Opelin yüz karası. Senkromeç diye bir parçası arıza verdi. Üzerinden çıkan parça ile orijinal parça birbirinden farklıydı. Allah kurtarsın. 

tarihinde İlkay Durmuşlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Arkadaşımda var 2 yıl kadar oldu bir sıkıntısı olmadı Şanslı demek ki

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Geçmiş olsun Eray. Satmadan önce başka incir ağacı dikmemesi dileklerimle.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Geçmiş olsun. Memnun olan da var ama çoğunluk sıkıntı yaşamış bu araçtan, başka bir sorun yaşamadan elinizden çıkarırsınız inşallah.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Geçmiş olsun.

En azından bundan sonra masraf çıkarmaz inşallah.

Yorum bağlantısı

geçmiş olsun eray, bu son olur inşallah.

motor yıkama deyince aklıma geldi ; 98 mondeo yu ilk sahibinden almıştım, hiç motor yıkatmamış bana sakın sende yıkatma dedi bende yıkamamıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...