İçeriğe Yönlendir

2008-2011 Arası Mondeo 1.6 125 Hp Araç Hk.

Emre Erdoğmuş

Recommended Posts

Emre Erdoğmuş

Forum arkadaşlarım uzun zaman aradan sonra aranızdayım. 2011 Corollamı dün itibariyle sattım. Şu an aklımdaki araç Mondeo 1.6i 125 Hp. Titanyum veya Selective. Bu araçlar hakkında çok fikrim yok, özellikle motor, LPG uyumu, konfor, tüketim, sürüş keyfi, yol tutuş vs. açısından yorumlarınızı bekliyorum. Çıkabileceğim maksimum fiyat 42.000-43.000 tl aralığı. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subap yenilemeye ihtiyaç duyulan bir motordur lpg de. maliyet olarak kendini amorti eder. az kaçar çok yakar tiptir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Teşekkürler Çağlar Abi. Bu aracı kullanan forum arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

o fiyatlara kullanmadım ama ecoboost trend 160 beygir düşünebilirsin muhtemelen yakıt olarakta daha ekonomik olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1.5 sene kadar kullandım, lpg yi kendim taktırdım 35.000 km sorunsuz bindim, sattığım arkadaşla hala görüşüyoruz, oda üstüne bir 60.000 kullandı ve sorunsuz binmeye devam ediyor. Performans olarak ben çok memnun kaldım beklentilerimin üzerindeydi, 1.6 2.5 focus benzinliyle 1-2 sefer denedik otobanda yan yana gittik. Yakıt olarakta şehir içi 11-12 litre lpg yakıyordu.

Kronik olarak arka çamurluk davlumbazları sarkıyor ve kapılar ağır olduğundan dolayı hafif düşme yapıyor. Kaportacı yarım saatte hallediyor.

Konfor, yol tutuş mükemmel, performans arıyorsanız 2.0 tdci olanlara bakın ama beklentiniz çok yüksek değilse mutlu eder.

Yorum bağlantısı

2008 trend kullanıyorum tüplü uyumunda eğer iyi usta eli değdiyse sorun çıkarmaz ben şehir içi 22kr civarı yakıyorum yol tutuşu konforuna araç için ön ve arka genişliğinine söylenicek pek laf yok ailede en kısa benm 1.87 biz sorun yaşamıyoruz sığma konusunda :) ama lpgde motoru çabuk yiyor malesef benim motor bu hafta sıfırdan yapıldı yol tutuşunuda şöyle özetleyim aracı ilk aldım kar yağıyor üstünde 2009 tarihli yazlık lastik vardı uzun yolda esp sayesinde hiç bi sorun yaşatmadı eğer bakarsanız oda size bakıyor yani bana şuan merco ve bmw dışında hiç bir araba daha iyi gelmiyor belkide ben çok seviyorum ama bakış açım böyle hayırlısıyla inşallah aradığınızı bulursunuz

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

1.5 sene kadar kullandım, lpg yi kendim taktırdım 35.000 km sorunsuz bindim, sattığım arkadaşla hala görüşüyoruz, oda üstüne bir 60.000 kullandı ve sorunsuz binmeye devam ediyor. Performans olarak ben çok memnun kaldım beklentilerimin üzerindeydi, 1.6 2.5 focus benzinliyle 1-2 sefer denedik otobanda yan yana gittik. Yakıt olarakta şehir içi 11-12 litre lpg yakıyordu.

Kronik olarak arka çamurluk davlumbazları sarkıyor ve kapılar ağır olduğundan dolayı hafif düşme yapıyor. Kaportacı yarım saatte hallediyor.

Konfor, yol tutuş mükemmel, performans arıyorsanız 2.0 tdci olanlara bakın ama beklentiniz çok yüksek değilse mutlu eder.

Ton başına düşen beygir Mondeo'da daha azdır sanırım..Eşit seviyede pilotajla 1.6 benzinli Focus'un Mondeo'dan daha iyi gitmesi gerektiğini düşünüyorum ağırlık avantjıyla..

Yorum bağlantısı

Ton başına düşen beygir Mondeo'da daha azdır sanırım..Eşit seviyede pilotajla 1.6 benzinli Focus'un Mondeo'dan daha iyi gitmesi gerektiğini düşünüyorum ağırlık avantjıyla..

önceki arabam 2004 1.8 focustu mondeo tampona yaklaşamazdı ama konfor yol tutuşu donanım açısındanda mondeo kesinlikle

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

önceki arabam 2004 1.8 focustu mondeo tampona yaklaşamazdı ama konfor yol tutuşu donanım açısındanda mondeo kesinlikle

sonuçta aynı markanın C segment ve D segment araçlarını kıyaslayamayız..tabiki konfor anlamında Mondeo öndedir..Yol tutuş konusunda Focus sınıfında referans gösterilir ama Mondeo'nun ağırlığı avantaj olur mu bilemem..

Ancak 1.6 benzinli motora sahip bir Mondeo ile Focus'un yanyana gidebilmesinin mantıklı bir açıklamasını (pilotaj hariç) bulamıyorum..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

sonuçta aynı markanın C segment ve D segment araçlarını kıyaslayamayız..tabiki konfor anlamında Mondeo öndedir..Yol tutuş konusunda Focus sınıfında referans gösterilir ama Mondeo'nun ağırlığı avantaj olur mu bilemem..

Ancak 1.6 benzinli motora sahip bir Mondeo ile Focus'un yanyana gidebilmesinin mantıklı bir açıklamasını (pilotaj hariç) bulamıyorum..

Aynı şeyden bahsediyoruz 1.6 motor  mondeo istediği kadar pilotaj olsun focus daha hızlı gider çünkü kasa nerdeyse iki katı 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Aynı şeyden bahsediyoruz 1.6 motor  mondeo istediği kadar pilotaj olsun focus daha hızlı gider çünkü kasa nerdeyse iki katı 

:D  yok ya o kadar da değil..

Mondeo en fazla 25 cm uzun ,ağırlık olarak baktım 2008-2010 mondeo'ya 1360 kg yazmışlar, focus 3'ün net ağırlığıda (ruhsatımda) 1379 kg demişler...İlginç ama Focus 3 sanırım Mondeo'dan daha ağır :)

O kadar gözünüzde büyütmeyin :)

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Motor teknolojileri farklı, mondeoda ti-vct sistem bir motor var Hondadaki vtec le aynı mantıkta çalışan bir motor, mondeo göründüğü ve sanıldığı kadar ağır bir araç değil 1400 kg, focus ise 1200 küsür kg

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

:D  yok ya o kadar da değil..

Mondeo en fazla 25 cm uzun ,ağırlık olarak baktım 2008-2010 mondeo'ya 1360 kg yazmışlar, focus 3'ün net ağırlığıda (ruhsatımda) 1379 kg demişler...İlginç ama Focus 3 sanırım Mondeo'dan daha ağır :)

O kadar gözünüzde büyütmeyin :)

:) Motorun küçüklü ile bir önceki aracım 1.8tdci focusu kıyasladığımda emin olun iki katından fazla fark var hız olarak tabi ağırlık olmaya bilir okdr ben misal olarak söyledim ama iki katı kadar geniş içi ben kardeşim ile öne oturduğumda yapışık omuzlar birbirimize değerek gidiyorduk şimdi baya fark var :) ben 1.87 kardeşim 2.mt :D

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Motor teknolojileri farklı, mondeoda ti-vct sistem bir motor var Hondadaki vtec le aynı mantıkta çalışan bir motor, mondeo göründüğü ve sanıldığı kadar ağır bir araç değil 1400 kg, focus ise 1200 küsür kg

Benim aklım karıştı..

Şimdi bildiğim Focus 2 benzinli 100 hp bir benzinli motora sahip..Focus3 ise ti-vct motora sahip..

Ağırlık konusunda gördüğüm kadarıyla 2008-2010 mondeo 1360 kg ruhsatımda Focus3 için 1379 kg yazmışlar..

Veriler böyleyse 2008-2010 Mondeo Focus3'den daha iyi hızlanabilir..Çünkü daha hafif :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim aklım karıştı..

Şimdi bildiğim Focus 2 benzinli 100 hp bir benzinli motora sahip..Focus3 ise ti-vct motora sahip..

Ağırlık konusunda gördüğüm kadarıyla 2008-2010 mondeo 1360 kg ruhsatımda Focus3 için 1379 kg yazmışlar..

Veriler böyleyse 2008-2010 Mondeo Focus3'den daha iyi hızlanabilir..Çünkü daha hafif :)

Benim denediğim focus 2.5 yani 100 hp

Focus 3 1.6 125hp Mondeo ile aynı ti-vct,

ağırlık konusuna gelince benim ruhsatımda 1425kg gibi bir rakam vardı

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Benim denediğim focus 2.5 yani 100 hp

Focus 3 1.6 125hp Mondeo ile aynı ti-vct,

ağırlık konusuna gelince benim ruhsatımda 1425kg gibi bir rakam vardı

tamam o zaman Focus2 den iyi hızlanır kesinlikle off o ne biçim motordu 100 hp.lik otomatik olan focus 2.5 daki..zaman olarak 14 sn altında 0-100 göremedim..

Focus3 le ağırlık olarak ilginç ama hemen hemen aynı ağırlığa sahip o zaman kafa kafaya kalkar kesinlikle..

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

abim 4 yıldır kullanıyor üzerinde brc lpg takılı gayet rahat ve tatmin edici sayılır. bizdeki 2009 titanium x paket donanım olarak eksiksiz bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

2008 trend kullanıyorum tüplü uyumunda eğer iyi usta eli değdiyse sorun çıkarmaz ben şehir içi 22kr civarı yakıyorum yol tutuşu konforuna araç için ön ve arka genişliğinine söylenicek pek laf yok ailede en kısa benm 1.87 biz sorun yaşamıyoruz sığma konusunda :) ama lpgde motoru çabuk yiyor malesef benim motor bu hafta sıfırdan yapıldı yol tutuşunuda şöyle özetleyim aracı ilk aldım kar yağıyor üstünde 2009 tarihli yazlık lastik vardı uzun yolda esp sayesinde hiç bi sorun yaşatmadı eğer bakarsanız oda size bakıyor yani bana şuan merco ve bmw dışında hiç bir araba daha iyi gelmiyor belkide ben çok seviyorum ama bakış açım böyle hayırlısıyla inşallah aradığınızı bulursunuz

Yasin kardeşim ailende 1,.87 ile en kısa sen isen en uzunun boyunu merek ettim. :)

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

Peki siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? (Mondeo vs Focus)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-titanyum-orijinal-degisen-boya-yok-prins-lpg-li-213606131/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-for-focus-titanium-215517847/detay/

Ciddi olarak niyetine girdim. Hayırlısı bakalım :)

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bence mondeo ile ciddi bir pazarlığa oturun ikisini kullandığınızda sınıf farkını zaten fark edersiniz

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/271836-2010-focus-tdci-titanium-70000-kmhatas%C4%B1z/

bugün foruma ilana koydum. dizel ve hatasız avantajını değerlendirirseniz görüşelim...

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Focus 2.5 motoru 100 hp ve hantal bir motor bana kalırsa. benzinli Focus 2.5 düşünmeyin bence..

km.si biraz düşük Mondeo bulursanız kaçırmayın derim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...