İçeriğe Yönlendir

C-Max Far Camı Temizliği

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Bu konuya benimde dalış yapmam lazım da CBS nereden bulacağız. :)

Çbs olması şart değil. Kaliteli pasta ve cila ile olumlu sonuç alınabilir.

:) Eline sağlık. Harika olmuş. Çok güzel gözüküyor. Birkaç sorum var işlemler hakkında, 

1- İşlemlerde makine kullandınız mı ?

2- Birde merak ettim aynı işlem kaç defa yapılabiliyor ? Yani 1 sene sonra yine sararırsa tekrar yapmanın bir mahsuru var mı bu far camlarına ?

3- İşlemi yaparken pastayı veya cilayı kaportaya bulaşmasının bir mahsuru var mı ? Yoksa gazete kağıdı ile kapatmak şart mı ?

4- Süreçler nedir ? Kaç dakika ovalamak gerekiyor, kaç dakika silmek gerekiyor gibi ?

Makine kullanmadım. Yapılan işlem illaki camı inceltiyordur. Ancak çok az düzeyde. İşlem tekrarlanabilir. İşlem sırasında pastanın boyaya bulaşmaması iyi olur. Çünkü pasta bir nevi zımparadır. Cilanın bulaşması pek önemli değil. Bulaşsa bile silinir. Süreç ise çiziklere göre değişiyor. Tek far için 10-12 dakika pasta ile ovaladım. 2 katta cila attım.

Elinize sağlık güzel olmuş. Far kaplamasının yeni matlaşmaya başlamış olması avantaj olmuş yoksa pasta tek başına yetersiz kalırdı. Bir de koruma için çbs yerine daha iyi bir ürün kullanırsanız tekrar sararması çok daha uzun sürecektir.

Farlar sararmaya yaklaşık bir yıl önce başladı. Elimde cila olduğu için son bitimi cila ile yaptım. Bakalım ne zaman tekrar sararmaya başlayacak. ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Koray Aytekin

Ellerinize Sağlık :) Ancak Saydam da olan sorun nedeni ile tekrar 1 seneye kalmadan sararma yapıcak malesef :(

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

:) Eline sağlık. Harika olmuş. Çok güzel gözüküyor. Birkaç sorum var işlemler hakkında, 

1- İşlemlerde makine kullandınız mı ?

2- Birde merak ettim aynı işlem kaç defa yapılabiliyor ? Yani 1 sene sonra yine sararırsa tekrar yapmanın bir mahsuru var mı bu far camlarına ?

3- İşlemi yaparken pastayı veya cilayı kaportaya bulaşmasının bir mahsuru var mı ? Yoksa gazete kağıdı ile kapatmak şart mı ?

4- Süreçler nedir ? Kaç dakika ovalamak gerekiyor, kaç dakika silmek gerekiyor gibi ?

Plastix ile İlk yaptığımda yaklaşık 1 yıl gitti 2.cide 6-8 ayda 3,cü yapmada 6 ay bile gitmedi. Sonunda depo marka far aldım 1,,5 yıldır gayet güzel aydınlatıyor. makina ile 5 dakika el ile 15 dakikada oluyor. El ile daha güvenli oluyor hiçbir yeri kollamak gerekmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halit Bebek

2011 aracımda da ufak ufak noktalanmalar başladı. Sanırım 2 yıl içinde tekrarlamak ve sonunda da müdahale edilemez hale geliyor.

İlk mesajdaki uygulama çok iyi olmuş.

ÇBS pasta cilanın maliyeti 60 TL, uygulaması bedava.

Farın tanesi ise 500 TL civarında ve 1000 TL lik maliyet düşünüldüğünde temizlik oldukça hesaplı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2011 aracımda da ufak ufak noktalanmalar başladı. Sanırım 2 yıl içinde tekrarlamak ve sonunda da müdahale edilemez hale geliyor.

İlk mesajdaki uygulama çok iyi olmuş.

ÇBS pasta cilanın maliyeti 60 TL, uygulaması bedava.

Farın tanesi ise 500 TL civarında ve 1000 TL lik maliyet düşünüldüğünde temizlik oldukça hesaplı.

çbs pasta cila 60 tl mi? :shok:   60 tl ye getirin ben yaparım hem de kaliteli ürünlerle.

Yorum bağlantısı
Halit Bebek
Köksal Yılmaz
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...