İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Patlak Olabilir Mi?

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhaba arkadaşlarım, 

Özellikle bazı baslı parçalarda şoför kapısındaki hoparlörden patlak gibi ,yada nasıl desem boş tenekeye vuruyormuş gibi ses geliyor,yüksek sesle müzik dinlemem ki ben patlattım diyeyim,sizce sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aynı sıkıntı benim courierde de var gibi gelmişti ancak patlak değil malesef keşke patlak olsaydı, sıkıntı kapı içindeki hoparlörün etrafında yeteri kadar hava boşluğu olmaması nedeniyle ses dalgalar halinde sağlıklı bir şekilde yayılamıyor ve o nedenle baslı parçalarda patlak gibi ses cıkartıyor, tavsiyem bası hiç açma zaten en son seviyede dinle çünkü bası açınca neredeyse her şarkıda patlak gibi ses cıkartıyor.

Aşağıda daha önce bu problem ile alakalı olarak açtığım konuyuda inceleyebilirsin

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/266095-yeni-hoparlör-ve-garanti-kapsamı/

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

abi konuyu inceledim fakat çözüm yok,şikayet etsek yapılabilecek bir şey var mı acaba?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

abi konuyu inceledim fakat çözüm yok,şikayet etsek yapılabilecek bir şey var mı acaba?

Şikayet etsende sonuçta yapacakları en fazla müşteri memnuniyeti için hoparlörü değiştirmek olur sıkıntı aracın kapı içi tasarımında aslında oda nasıl çözülebilir yada çözülebilir mi? ben pek sanmıyorum malesef araç ticari ve o nedenle üreticiler için bu tip ses sistemi ve ses kalitesi malesef 2.planda kalıyor.Servise gidip sıkıntıyı bir anlat sende bakarsın bir çözüm sunabilirler.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Berk Üzen

Aslında Doğuş arkadaşımız konuyu açıklamış. Bendede aynı sorun olmuştu kapıları söküp yalıtım yaptırdım ford'ta herşey süper hale geldi bassı son seviyede kullanabiliyorum şu an

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...